• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 27.11.2022 do 04.12.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  I Niedziela Adwentu od 27.11. do 04.12.2022 r.

  NOWY ROK LITURGICZNY

  NIEDZIELA – 27.11.2022 – I NIEDZIELA ADWENTU

  7.30 – Za ++ rodziców Bronisławę i Feliksa Ficek, Jadwigę i Stanisława Paszek, brata Andrzeja

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w kolejną rocznicę ślubu dla Ireny i Franciszka Waleczek oraz z okazji urodzin Franciszka i wnuka Kacpra i o błogosławieństwo Boże dla dzieci z rodzinami

  11.00 – Za + Jana Dobija – od rodzin Jochemczyk i Nowak

  Chrzest dziecka: Mikołaj Robert Kieloch

  PONIEDZIAŁEK – 28.11.2022

  7.00 – Msza Św. roratnia. Za + Annę Wala w 30 dzień po śmierci

  WTOREK – 29.11.2022

  7.00 – Msza Św. roratnia. Za + Henryka Pławeckiego – od sąsiadów

  ŚRODA – 30.12.2022 – Święto ŚW. ANDRZEJA, Apostoła

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Msza Św. roratnia. Za + Weronikę Botor – od rodzin: Koczy, Michałek i Solik

  CZWARTEK – 01.12.2022 – I czwartek

  7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

  18.00 – Msza Św. roratnia młodzieżowa.Za ++ rodziców Anastazję i Stanisława Blaut

  PIĄTEK – 02.12.2022 – Wsp. Bł. JANA FRANCISZKA MACHY, prezbitera – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Msza Św. roratnia szkolna. Za + Lidię Otremba w IV rocznicę śmierci

  SOBOTA – 03.12.2022 – Wsp. ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO, prezbitera – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych szczególnie tych, którzy odeszli do wieczności w ciągu ostatnich dziesięciu lat

  16.00Msza Św. z wigilii II NIEDZIELI ADWENTU. Za + Damiana Leśko w X rocznicę śmierci

  NIEDZIELA – 04.12.2022 – II NIEDZIELA ADWENTU – Święto ŚW. BARBARY

  7.30 – Za + Aleksandra Noga, ++ jego rodziców Martę i Mateusza Noga, ++ z rodzin: Dziura i Zelner

  9.30 – Za ++ Franciszka i Annę oraz Jana Olesz, ++ Józefa i Zofię Szweda i Stanisława Palicę

  11.00 – Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Św. Barbary w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin oraz ++ górników z okazji ich święta

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  DROGA ADWENTU

  Rozpoczynając czas Adwentu, chcemy przygotować się na ostateczne spotkanie z Panem. Jezus, który zapowiada swoje powtórne przyjście, pragnie wyrwać nas z duchowej ospałości i wzywa do czujności. Niech udział w Eucharystii obudzi naszą gotowość na spotkanie z Chrystusem i rozpali pragnienie życia ukierunkowanego na Bożą chwałę.

  Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

  W poniedziałek rozpoczynamy tegoroczne roraty. Msze Św. Roratnie będą w naszej parafii w poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 7.00, w czwartki i piątki o godzinie 18.00.

  W I czwartek miesiąca o godzinie 7.00 Msza Św. o powołania i o uświęcenie duchowieństwa. O 18.00 Msza Św. roratnia młodzieżowa na którą zapraszam także młodzież i dzieci.

  W I piątek obchodzimy wspomnienie Błogosławionego Jana Franciszka Machę, prezbitera i męczennika. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą Sakramentalną. Zapisy w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św. zwłaszcza dla dzieci obchodzących I piątki, o 18.00 Msza Św. roratnia szkolna.

  W pierwszą sobotę miesiąca wspominamy Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza z ostatnich dziesięciu lat. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z II Niedzieli Adwentu.

  W II Niedzielę Adwentu 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji oraz górników. O godzinie 11.00 zapraszam na Mszę św. w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin oraz ++ górników z okazji ich patronalnego święta św. Barbary.

  Kolekta przeznaczona będzie na energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca duża w cenie 16 zł i mała w cenie 10 zł

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, a w nim: szczególnie polecamy artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś i Ks. Proboszcz zapraszają dzieci Naszego Osiedla na spotkanie ze Św. Mikołajem, które odbędzie się w Naszym kościele we wtorek 6 grudnia podczas Mszy Św. o godzinie 16.00.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego Osiedla w wieku 65 lat i starszych na coroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Naszej Szkole w czwartek 15 grudnia br. o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 9 grudnia u Pani Łucji Brachaczek telefonicznie 516 570 662, lub Pana Mariana Szwarc telefonicznie 500 233 350.

  Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Zarząd Osiedla wzorem lat ubiegłych prosi mieszkańców o przygotowanie paczek żywnościowych, które zostaną rozdane w okresie przedświątecznym osobom chorym, ubogim i potrzebującym. Paczki można składać w przedsionku kościoła lub zakrystii do niedzieli 12 grudnia 2022r. Z góry składamy gorące „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym.

  Zbiórka żywności dla osób potrzebujących związanych z Ośrodkiem Caritas Matka Boża Różańcowa odbędzie się w sklepie Biedronka przy ul. Szymanowskiego: w piątek 2.12.br. w godz. od 12.00 do 20.00 i w sobotę 3.12.br. od 10.00 do 20.00

  POWRÓT