• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 20.11.2022 do 27.11.2022

XXXIV Niedziela Zwykła od 20.11. do 27.11.2022 r.

NIEDZIELA – 20.11.2022 – XXXIV NZ Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

7.30 – Za + Stefana Mrozek i ++ z rodzin obu stron

9.30 – Za + Marię Kisielowską w II rocznicę śmierci

11.00 – Za + Zytę Jochemczyk

PONIEDZIAŁEK – 21.11.2022 – Wsp. Ofiarowania NMP i wsp. Św. Tarsycjusza

7.00 – Za ++ Danutę Pierchała i Szczepana Ryguła w I rocznicę śmierci

18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Tarsycjusza i Św. Jadwigi w intencji ministrantów naszej parafii oraz ich rodziców z okazji patronalnego święta

WTOREK – 22.11.2022 – Wsp. ŚW. CECYLII, dziewicy i męczennicy

7.00 – Za + Stefana Żelazo w 30 dzień po śmierci

ŚRODA – 23.11.2022

7.00 – Za + Jana Sojka w 30 dzień po śmierci

CZWARTEK – 24.11.2022 – Wsp. ŚW. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

18.00 – Za + Józefa Kropidło w X rocznicę śmierci

PIĄTEK – 25.11.2022

11.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – zaprasza nasz Ośrodek Caritas MB Różańcowa

17.00 – Za + Aleksandra Noga w 30 dzień po śmierci

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Klarę i Feliksa Miczek

SOBOTA – 26.11.2022

8.00 – Za + Henryka Pławeckiego w 30 dzień po śmierci

14.00 – Chrzest dziecka: Wiktor Leszek Lubecki

16.00Msza Św. z wigilii I NIEDZIELI ADWENTU. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Mariusza Koska z okazji 40 Rocznicy Urodzin

NOWY ROK LITURGICZNY

NIEDZIELA – 27.11.2022 – I NIEDZIELA ADWENTU

7.30 – Za ++ rodziców Bronisławę i Feliksa Ficek, Jadwigę i Stanisława Paszek, brata Andrzeja

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w kolejną rocznicę ślubu dla Ireny i Franciszka Waleczek oraz z okazji urodzin Franciszka i wnuka Kacpra i o błogosławieństwo Boże dla dzieci z rodzinami

11.00 – Za + Jana Dobija – od rodzin Jochemczyk i Nowak

Chrzest dziecka: Mikołaj Robert Kieloch

NIEDZIELA – 20.11.2022

UR. JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

CHRYSTUS PAN I KRÓL WSZECHŚWIATA

Stajemy dzisiaj wobec tajemnicy Chrystusa Króla Wszechświata, który zaprasza nas, byśmy poddali się Jego panowaniu. Jest ono słodkie i łagodne, nie przemawia językiem siły, ale miłości, dlatego też jest odpowiedzią na nasze najgłębsze pragnienia. Podporządkujmy na nowo Jego władzy nasze życie, aby On sam zyskał w nim pierwszeństwo we wszystkim.

Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata godnie z wolą Papieża Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji. Dziś odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki, możemy zyskać odpust zupełny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

W poniedziałek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP i wspomnienie Św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Z tej okazji zapraszam ministrantów, lektorów i ich rodziców na dodatkową Mszę Św. w ich intencji o godzinie 18.00, a potem zapraszam wraz z rodzicami do salki na spotkanie przy stole.

We wtorek wspominamy Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę chórów, organistów i muzyki kościelnej.

W czwartek obchodzimy wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

W piątek o godzinie 11.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego zaprasza nasz Ośrodek Caritas Matka Boża Różańcowa. O 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św. i Msza Św. szkolna.

W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii I Niedzieli Adwentu.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Będzie wystawiona Księga Trzeźwości. Rozpoczynamy również tradycyjne odwiedziny kolędowe. Plan wywieszony jest w gablotce. Kolekta przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Od przyszłego tygodnia w zakrystii będzie można nabyć opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Zbiórka żywności dla osób potrzebujących związanych z Ośrodkiem Caritas Matka Boża Różańcowa odbędzie się w sklepie Biedronka przy ul. Szymanowskiego: w piątek 2.12.br. w godz. od 12.00 do 20.00 i w sobotę 3.12.br. od 10.00 do 20.00

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego Osiedla w wieku 65 lat i starszych na coroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Naszej Szkole w czwartek 15 grudnia br. o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 9 grudnia u Pani Łucji Brachaczek telefonicznie 516 570 662, lub Pana Mariana Szwarc telefonicznie 500 233 350.

Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Zarząd Osiedla wzorem lat ubiegłych prosi mieszkańców o przygotowanie paczek żywnościowych, które zostaną rozdane w okresie przedświątecznym osobom chorym, ubogim i potrzebującym. Paczki można składać w przedsionku kościoła lub zakrystii do niedzieli 12 grudnia 2022r. Z góry składamy gorące „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, a w nim: warto przeczytać m.in. o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w „Dzienniczku”. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.