• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy hospicjum 17 listopada 2022


  Wielmożny Księże Proboszczu

  Pragniemy bardzo podziękować za zgodę na przeprowadzenie kwesty 1 listopada na cmentarzu parafialnym. Dzięki temu zebraliśmy na potrzeby chorych, znajdujących się pod opieką hospicjum, 5804,16 złotych. Serdecznie dziękujemy!

  Jednocześnie pragnę zwrócić się z prośbą o zamieszczenie w ogłoszeniach duszpasterskich w najbliższą niedzielę (13 listopada) informacji na temat szkoleń dla osób zainteresowanych wolontariatem hospicyjnym.

  „Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ogłasza doroczne szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy.

  Program szkolenia przewiduje m.in. spotkanie z lekarzem i pielęgniarką − specjalistami w dziedzinie medycyny paliatywnej, spotkanie z psychologiem, przedstawienie różnych form zaangażowania
  w życie organizacji oraz zajęcia, które przybliżają funkcjonalność i różnorodność sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego wykorzystywanego w opiece paliatywnej.

  Po raz pierwszy nowo przeszkoleni wolontariusze będą mogli wziąć także pod uwagę niesienie pomocy podopiecznym, którzy w niedalekiej przyszłości będą korzystać z ośrodka dziennego pobytu dla seniorów przy hospicjum.

  Pierwsze szkolenie odbędzie się 17 listopada o godz. 17.00 w nowej siedzibie hospicjum – przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 1 A w Pszczynie. Do tego czasu należy zgłosić swój udział pod nr telefonu w biurze hospicjum – 32 445 78 08 lub mailowo: pio@hospicjumojcapio.pless.pl.

  Kandydaci muszą być pełnoletni”.

  W załączniku maila znajduje się plakat (format A4) ws. cyklu szkoleń dla nowych wolontariuszy.

  Z wyrazami szacunku
  Teresa Buczak
  Prezes Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

   

  POWRÓT