• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 06.11.2022 do 13.11.2022

XXXII Niedziela Zwykła od 06.11. do 13.11.2022 r.

NIEDZIELA – 06.11.2022 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + mamę Krystynę Żelazo w II rocznicę śmierci, + ojca Stefana i ++ dziadków obu stron

9.30 – Za + Konstantyna Klos w II rocznicę śmierci

NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Joanny i Janusza Wala z okazji 40 Rocznicy Urodzin

PONIEDZIAŁEK – 07.11.2022

7.00 – Za + męża Romana Spyra, ++ jego rodziców i brata

Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych

WTOREK – 08.11.2022 – Ostatni dzień Listopadowej Oktawy

7.00 – Za + Weronikę Botor – od Franciszka i Gabrieli Tetla

Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych

ŚRODA – 09.11.2022 – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

7.00 – Za ++ Weronikę Botor i Różę Chlebek – od Róży Różańcowej

CZWARTEK – 10.11.2022 – Wsp. ŚW. LEONA WIELKIEGO, papieża i dK

18.00 – Za ++ rodziców – mamę Lidię w III rocznicę śmierci i tatę Piotra w XXII rocznicę śmierci

PIĄTEK – 11.11.2022 – Wsp. ŚW. MARCINA z TOURS, biskupa. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSĆI NASZEJ OJCZYZNY

8.00 – Za + Weronikę Botor, + męża Emila i rodziców obu stron

18.00 – Za + Józefa Kyrcz w IV rocznicę śmierci

SOBOTA – 12.11.2022 – Wsp. ŚW. JOZAFATA, biskupa i męczennika

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

15.30 – Chrzest dziecka: Kornelia Dominika Ochodek

16.00Msza Św. z wigilii XXXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Eugeniusza z okazji 70 Rocznicy Urodzin

Roczek dziecka: Julia Urbanek

Chrzest dziecka: Aleksander Marcin Machnik

NIEDZIELA – 13.11.2022 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Ludwika Hessa w X rocznicę śmierci

9.30 – Za + Alojzego Nowożyn i + żonę Annę

11.00 – Za + ojca Stefana Janeckiego, ++ dziadków Sylwestra i Leokadię Janeckich, Alojzego i Klarę Tomala, Kazimierza Maśka, Zygmunta i Marię Sojka, Jadwigę Maśka, ++ z pokrewieństwa Janecki, Sojka, Tomala, Maśka

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022

BÓG NIE JEST BOGIEM UMARŁYCH, LECZ ŻYWYCH …”.

Usłyszymy dzisiaj w Ewangelii niezwykłą obietnicę. Jezus zapowiada, że ci, którzy „uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych”, równi będą aniołom. Świadomi tego, że Bóg obdarza nas niezwykłą godnością, chcemy podczas tej Eucharystii umocnić naszą wiarę i wznosić przed Jego oblicze naszą dziękczynną modlitwę.

W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na remont Krypty Katedry. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii.

We wtorek przypada ostatni dzień Oktawy Listopadowej. Po Mszy Św. będziemy modlić się za zmarłych zalecanych.

W środę obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W czwartek wspominamy Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W piątek przypada wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa i obchodzimy Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Msze Św. o godzinie 8.00 i 18.00 O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św.

W sobotę wspominamy Św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to druga sobota miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXXIII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na zapłacenie kolejnej raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę, także wpłaconą na konto parafialne. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym, brakiem prądu czy ogrzewania.

W tym tygodniu w czwartek i piątek w godzinach od 16.00 do 17.00 można zamawiać telefonicznie pod nr 32 210 50 72 Msze Św. na rok 2023.

Zapraszamy mieszkańców Osiedla Stara Wieś na uroczyste otwarcie Izby Pamięci i Tablicy Pamiątkowej naszych kolarzy Olimpijczyków Stanisława i Kazimierza Gazdów w dniu 10.11.br. o godzinie 10.00 w naszej szkole. Zainteresowanych mieszkańców prosimy o potwierdzenie obecności w sekretariacie szkoły.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dziś w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół coraz więcej?