• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Ogłoszenia od 06.11.2022 do 13.11.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXXII Niedziela Zwykła od 06.11. do 13.11.2022 r.

  NIEDZIELA – 06.11.2022 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + mamę Krystynę Żelazo w II rocznicę śmierci, + ojca Stefana i ++ dziadków obu stron

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH

  9.30 – Za + Konstantyna Klos w II rocznicę śmierci

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Joanny i Janusza Wala z okazji 40 Rocznicy Urodzin

  NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH

  PONIEDZIAŁEK – 07.11.2022

  7.00 – Za + męża Romana Spyra, ++ jego rodziców i brata

  Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych

  WTOREK – 08.11.2022 – Ostatni dzień Listopadowej Oktawy

  7.00 – Za + Weronikę Botor – od Franciszka i Gabrieli Tetla

  Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych

  ŚRODA – 09.11.2022 – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Weronikę Botor i Różę Chlebek – od Róży Różańcowej

  CZWARTEK – 10.11.2022 – Wsp. ŚW. LEONA WIELKIEGO, papieża i dK

  18.00 – Za ++ rodziców – mamę Lidię w III rocznicę śmierci i tatę Piotra w XXII rocznicę śmierci

  PIĄTEK – 11.11.2022 – Wsp. ŚW. MARCINA z TOURS, biskupa. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSĆI NASZEJ OJCZYZNY

  8.00 – Za + Weronikę Botor, + męża Emila i rodziców obu stron

  18.00 – Za + Józefa Kyrcz w IV rocznicę śmierci

  SOBOTA – 12.11.2022 – Wsp. ŚW. JOZAFATA, biskupa i męczennika

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  15.30 – Chrzest dziecka: Kornelia Dominika Ochodek

  16.00Msza Św. z wigilii XXXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Eugeniusza z okazji 70 Rocznicy Urodzin

  Roczek dziecka: Julia Urbanek

  Chrzest dziecka: Aleksander Marcin Machnik

  NIEDZIELA – 13.11.2022 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Ludwika Hessa w X rocznicę śmierci

  9.30 – Za + Alojzego Nowożyn i + żonę Annę

  11.00 – Za + ojca Stefana Janeckiego, ++ dziadków Sylwestra i Leokadię Janeckich, Alojzego i Klarę Tomala, Kazimierza Maśka, Zygmunta i Marię Sojka, Jadwigę Maśka, ++ z pokrewieństwa Janecki, Sojka, Tomala, Maśka

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022

  BÓG NIE JEST BOGIEM UMARŁYCH, LECZ ŻYWYCH …”.

  Usłyszymy dzisiaj w Ewangelii niezwykłą obietnicę. Jezus zapowiada, że ci, którzy „uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych”, równi będą aniołom. Świadomi tego, że Bóg obdarza nas niezwykłą godnością, chcemy podczas tej Eucharystii umocnić naszą wiarę i wznosić przed Jego oblicze naszą dziękczynną modlitwę.

  W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na remont Krypty Katedry. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii.

  We wtorek przypada ostatni dzień Oktawy Listopadowej. Po Mszy Św. będziemy modlić się za zmarłych zalecanych.

  W środę obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

  W czwartek wspominamy Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

  W piątek przypada wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa i obchodzimy Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Msze Św. o godzinie 8.00 i 18.00 O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św.

  W sobotę wspominamy Św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to druga sobota miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXXIII Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na zapłacenie kolejnej raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę, także wpłaconą na konto parafialne. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym, brakiem prądu czy ogrzewania.

  W tym tygodniu w czwartek i piątek w godzinach od 16.00 do 17.00 można zamawiać telefonicznie pod nr 32 210 50 72 Msze Św. na rok 2023.

  Zapraszamy mieszkańców Osiedla Stara Wieś na uroczyste otwarcie Izby Pamięci i Tablicy Pamiątkowej naszych kolarzy Olimpijczyków Stanisława i Kazimierza Gazdów w dniu 10.11.br. o godzinie 10.00 w naszej szkole. Zainteresowanych mieszkańców prosimy o potwierdzenie obecności w sekretariacie szkoły.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dziś w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół coraz więcej?

  POWRÓT