• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 23.10.2022 do 30.10.2022

XXX Niedziela Zwykła od 23.10. do 30.10.2022 r.

NIEDZIELA – 23.10.2022 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ Martę i Antoniego Kopeć

Modlitwa Różańcowa

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Ireny i Franciszka Waleczek z okazji kolejnej rocznicy ślubu

Modlitwa Różańcowa

11.00 – Za ++ Halinę Budzeń, męża Mieczysława Jagodzińskiego i córkę Teresę Plutę

PONIEDZIAŁEK – 24.10.2022

7.00 – Za ++ Jana Moń, żonę Helenę oraz ++ z rodzin: Moń i Duży

WTOREK – 25.10.2022

7.00 – Za + Weronikę Botor – od rodziny Mrozek

ŚRODA – 26.10.2022

7.00 – Za ++ Jana Dobija i Weronikę Botor – od Zakładu Pogrzebowego „MAMOK”

CZWARTEK – 27.10.2022

17.00 – Za + Alojzego Golek w 30 dzień po śmierci

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Za ++ z rodzin: Lasek i Nesterok

PIĄTEK – 28.10.2022 – Święto ŚW. Apostołów SZYMONA i JUDY TADEUSZA

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Stanisława Gazdę w II rocznicę śmierci o Miłosierdzie Boże i dar nieba

SOBOTA – 29.10.2022

15.30 – Modlitwa Różańcowa

16.00Msza Św. z wigilii XXXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Michała Stalmach z okazji 40 Rocznicy Urodzin

NIEDZIELA – 30.10.2022 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Anioła Stróża i zdrowie w intencji Ignacego Kapuścińskiego z okazji 3 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

9.30 – Za ++ Mariana i Joannę Hat o spokój ich dusz

11.00 – ZA PARAFIAN budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła i kaplicy

15.00 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

na cele kultu religijnego

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022

„DWÓCH LUDZI PRZYSZŁO DO ŚWIĄTYNI …”

Która modlitwa jest nam bliższa?: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie. Nie kradnę, nikogo nie biję. Chodzę do kościoła, daję na ofiarę itp.”, czy też: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika”. Jezus podaje modlitwę celnika jako przykład dla nas, bo któż z nas jest sprawiedliwy przed Bogiem? Na początku tej Mszy św. uznajmy naszą słabość i grzeszność, również naszą skłonność do porównywania się i wywyższania nad innych. Bóg nie pozostanie obojętny na taką modlitwę. On przynosi pokój i wolność wewnętrzną.

W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce.Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła.

Dzisiaj po każdej Mszy św. modlić się będziemy cząstkę różańca świętego w intencji rodzin, misji, misjonarzy i o powołania misyjne. Rozpoczynamy bowiem Tydzień Misyjny.

W piątek przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 zapraszam wszystkie dzieci na modlitwę różańcową i Mszę św. szkolną. Po Mszy św. będzie katecheza dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców.

W zakrystii można składać zalecki, wypominki za naszych zmarłych za których będziemy ofiarować Msze św. i nabożeństwa różańcowe w miesiącu listopadzie. Również w przyszłą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych zalecki za zmarłych przyjmowane będą na naszym cmentarzu.

W przyszłą niedzielę w kościołach, które zostały już konsekrowane, obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Różaniec ofiarowany będzie za żyjących i zmarłych fundatorów, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła i kaplicy.

Kolekta przeznaczona będzie na misje. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców na spotkanie Akademia Zdrowia z Dietetykiem w środę 26.10.2022 o godzinie 18.00 w Osiedlowym Centrum Kultury przy ulicy Staromiejskiej 41. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

=======================================================

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych częściej nawiedzamy cmentarz. Przypominam, że jest to miejsce święte i należy otoczyć je należnym szacunkiem. Na terenie cmentarza nie jeździmy na rowerach, nie palimy papierosów i zachowujemy się godnie. Miejsce pochówku, opłaty za miejsce grobowe, uzgadniamy i regulujemy z księdzem proboszczem – zarządcą cmentarza. Natomiast opłaty za wykopanie grobu i inne prace wykonywane na cmentarzu uzgadniamy z grabarzem panem Józefem Sojką. Numer telefonu: 661 107 649

Przypominam,że w myśl Instrukcji o zarządzaniu cmentarzami parafialnymi w Archidiecezji Katowickiej, miejsca grobowe są opłacane na 20 lat, jest to czas, po którym można dokonać ponownego pochówku. Jeśli ktoś chce zachować to miejsce po upływie tego czasu, proszę o dokonanie dalszych opłat, w przeciwnym razie proszę o zgłaszanie rezygnacji z danego miejsca grobowego. Bez dalszej rezerwacji groby mogą być likwidowane. Przypominam także o 10% opłacie za renowację lub stawianie nowego nagrobka.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

– od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Świętego. Odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św.; zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

– w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za swoich zmarłych i spełniając zwykłe warunki.