• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 23.10.2022 do 30.10.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXX Niedziela Zwykła od 23.10. do 30.10.2022 r.

  NIEDZIELA – 23.10.2022 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za ++ Martę i Antoniego Kopeć

  Modlitwa Różańcowa

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Ireny i Franciszka Waleczek z okazji kolejnej rocznicy ślubu

  Modlitwa Różańcowa

  11.00 – Za ++ Halinę Budzeń, męża Mieczysława Jagodzińskiego i córkę Teresę Plutę

  Modlitwa Różańcowa

  PONIEDZIAŁEK – 24.10.2022

  7.00 – Za ++ Jana Moń, żonę Helenę oraz ++ z rodzin: Moń i Duży

  Nabożeństwo Różańcowe

  WTOREK – 25.10.2022

  7.00 – Za + Weronikę Botor – od rodziny Mrozek

  Nabożeństwo Różańcowe

  ŚRODA – 26.10.2022

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Jana Dobija i Weronikę Botor – od Zakładu Pogrzebowego „MAMOK”

  Nabożeństwo Różańcowe

  CZWARTEK – 27.10.2022

  17.00 – Za + Alojzego Golek w 30 dzień po śmierci

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Za ++ z rodzin: Lasek i Nesterok

  PIĄTEK – 28.10.2022 – Święto ŚW. Apostołów SZYMONA i JUDY TADEUSZA

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Stanisława Gazdę w II rocznicę śmierci o Miłosierdzie Boże i dar nieba

  SOBOTA – 29.10.2022

  15.30 – Modlitwa Różańcowa

  16.00Msza Św. z wigilii XXXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Michała Stalmach z okazji 40 Rocznicy Urodzin

  NIEDZIELA – 30.10.2022 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

  7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Anioła Stróża i zdrowie w intencji Ignacego Kapuścińskiego z okazji 3 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

  9.30 – Za ++ Mariana i Joannę Hat o spokój ich dusz

  11.00 – ZA PARAFIAN budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła i kaplicy

  15.00 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

  na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022

  „DWÓCH LUDZI PRZYSZŁO DO ŚWIĄTYNI …”

  Która modlitwa jest nam bliższa?: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie. Nie kradnę, nikogo nie biję. Chodzę do kościoła, daję na ofiarę itp.”, czy też: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika”. Jezus podaje modlitwę celnika jako przykład dla nas, bo któż z nas jest sprawiedliwy przed Bogiem? Na początku tej Mszy św. uznajmy naszą słabość i grzeszność, również naszą skłonność do porównywania się i wywyższania nad innych. Bóg nie pozostanie obojętny na taką modlitwę. On przynosi pokój i wolność wewnętrzną.

  W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce.Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła.

  Dzisiaj po każdej Mszy św. modlić się będziemy cząstkę różańca świętego w intencji rodzin, misji, misjonarzy i o powołania misyjne. Rozpoczynamy bowiem Tydzień Misyjny.

  W piątek przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 zapraszam wszystkie dzieci na modlitwę różańcową i Mszę św. szkolną. Po Mszy św. będzie katecheza dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców.

  W zakrystii można składać zalecki, wypominki za naszych zmarłych za których będziemy ofiarować Msze św. i nabożeństwa różańcowe w miesiącu listopadzie. Również w przyszłą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych zalecki za zmarłych przyjmowane będą na naszym cmentarzu.

  W przyszłą niedzielę w kościołach, które zostały już konsekrowane, obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Różaniec ofiarowany będzie za żyjących i zmarłych fundatorów, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła i kaplicy.

  Kolekta przeznaczona będzie na misje. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców na spotkanie Akademia Zdrowia z Dietetykiem w środę 26.10.2022 o godzinie 18.00 w Osiedlowym Centrum Kultury przy ulicy Staromiejskiej 41. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

  =======================================================

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

  W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych częściej nawiedzamy cmentarz. Przypominam, że jest to miejsce święte i należy otoczyć je należnym szacunkiem. Na terenie cmentarza nie jeździmy na rowerach, nie palimy papierosów i zachowujemy się godnie. Miejsce pochówku, opłaty za miejsce grobowe, uzgadniamy i regulujemy z księdzem proboszczem – zarządcą cmentarza. Natomiast opłaty za wykopanie grobu i inne prace wykonywane na cmentarzu uzgadniamy z grabarzem panem Józefem Sojką. Numer telefonu: 661 107 649

  Przypominam,że w myśl Instrukcji o zarządzaniu cmentarzami parafialnymi w Archidiecezji Katowickiej, miejsca grobowe są opłacane na 20 lat, jest to czas, po którym można dokonać ponownego pochówku. Jeśli ktoś chce zachować to miejsce po upływie tego czasu, proszę o dokonanie dalszych opłat, w przeciwnym razie proszę o zgłaszanie rezygnacji z danego miejsca grobowego. Bez dalszej rezerwacji groby mogą być likwidowane. Przypominam także o 10% opłacie za renowację lub stawianie nowego nagrobka.

  Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

  – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Świętego. Odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św.; zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  – w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za swoich zmarłych i spełniając zwykłe warunki.

  POWRÓT