• Ogłoszenia od 16.10.2022 do 23.10.2022

XXIX Niedziela Zwykła Odpust Parafialny od 16.10. do 23.10.2022 r.

NIEDZIELA – 16.10.2022 – Uroczystość Św. JADWIGI ŚLĄSKIEJ – naszej Patronki – ODPUST PARAFIALNY Dzień Papieski

7.30 – Za + mamę Jadwigę Poskier i ++ z rodziny

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Gabrieli i Tadeusza Ruśniok z okazji 35 Rocznicy Ślubu i w intencji trzech rodzin dzieci

Roczek dziecka: Julia Marszałek

11.00SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN

16.00 – NIESZPORY ODPUSTOWE z MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ

PONIEDZIAŁEK – 17.10.2022 – wsp. ŚW. – wsp. ŚW. IGNACEGO Antiocheńskiego, bpa i męcz.

7.00 – Za + Piotra Lekki w V rocznicę śmierci, + żonę Beatę i córkę Beatę oraz rodziców obu stron i ++ z rodzin: Lekki, Myszor i Schombera

WTOREK – 18.10.2022 – Święto ŚW. ŁUKASZA, Ewangelisty

7.00 – ZA++ PARAFIAN

Nabożeństwo Różańcowe

10.30 – Msza Św. Odpustowa w intencji naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa

ŚRODA – 19.10.2022

7.00 – Za + ojca Stefana Żelazo we wspomnienie urodzin, + żonę Krystynę i rodziców obu stron

CZWARTEK – 20.10.2022 – wsp. ŚW. JANA KANTEGO, prezbitera

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Za + Stefana Kraus oraz ++ z rodzin: Kraus i Sikora

PIĄTEK – 21.10.2022

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Pawła Gruba w kolejną rocznicę śmierci i + żonę Bronisławę

SOBOTA – 22.10.2022 – wsp. ŚW. JANA PAWŁA II, papieża

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Tadeusza Mrozek z okazji 50 Rocznicy Urodzin

Modlitwa Różańcowa

16.00Msza Św. z wigilii XXX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Margot Machnik z okazji 80 Rocznicy Urodzin

NIEDZIELA – 23.10.2022 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ Martę i Antoniego Kopeć

Modlitwa Różańcowa

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Ireny i Franciszka Waleczek z okazji kolejnej rocznicy ślubu

Modlitwa Różańcowa

11.00 – Za ++ Halinę Budzeń, męża Mieczysława Jagodzińskiego i córkę Teresę Plutę

Modlitwa Rożańcowa

NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022 ODPUST PARAFIALNY

Zgromadzeni na Eucharystii jako Kościół – wspólnota chcemy słuchać słowa Jezusa, który mówi dziś do nas; „ Kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką. Prośmy, abyśmy pełnili wolę Boga Ojca na wzór naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej, która jako księżna troszczyła się o wiarę ludu, o biednych i chorych, a teraz o każdego z nas. Niech jej wstawiennictwo wyprasza nam wszystkim potrzebne dary i łaski.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy nasz doroczny Odpust Parafialny Św. Jadwigi Śląskiej. Bardzo serdecznie witam w naszych progach dzisiejszego kaznodzieję Księdza Proboszcza Seniora Antoniego Bubalika, Miłych Gości i wszystkich Parafian. Niech Święta Jadwiga nasza patronka otoczy nas płaszczem swej opieki.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie kolejnej raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Dzisiaj o godzinie 16.00 zapraszam na Nieszpory Odpustowe i modlitwę różańcową.

Codziennie zapraszam wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe.

W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

We wtorek obchodzimy Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. O godzinie 10.30 będzie Msza Św. w intencji naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa

W czwartek przypada wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera.

W piątek o godzinie 17.30 zapraszam dzieci na różaniec i Mszę Św. szkolną.

W sobotę wspominamy Św. Jana Pawła II, papieża. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXX Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszej parafii gościć będziemy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce.Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obchodów dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Szczególnie tym, którzy porządkowali i upiększali kościół i jego obejście.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców na spotkanie Akademia Zdrowia z Dietetykiem w środę 26.10.2022 o godzinie 18.00 w Osiedlowym Centrum Kultury przy ulicy Staromiejskiej 41. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym jest płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne historyczne księgi Starego Testamentu.