• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 09.10.2022 do 16.10.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXVIII Niedziela Zwykła od 09.10. do 16.10.2022 r.

  NIEDZIELA – 09.10.2022 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Jana Czerneckiego – od Zbigniewa i Łucji Marszałek

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie dla Jadwigi Waleczek oraz za + Ludwika Waleczek w rocznicę ślubu

  11.00 – Za + Katarzynę Waleczek w X rocznicę śmierci, ++ męża Alojzego, rodziców obu stron, zięcia Andrzeja i ++ z rodzin: Waleczek, Ryguła i Machoń

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo Różańcowe

  PONIEDZIAŁEK – 10.10.2022

  7.00 – Za ++ z rodzin: Gołek, Łuka i Liszka

  Nabożeństwo Różańcowe

  WTOREK – 11.10.2022

  7.00 – Za + Weronikę Botor w 30 dzień po śmierci

  Nabożeństwo Różańcowe

  ŚRODA – 12.10.2022

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Wilhelma Gellner z okazji zbliżającej się I rocznicy śmierci

  Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Za + Helenę Spyra w 30 dzień po śmierci

  CZWARTEK – 13.10.2022 – wsp. Bł. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO – DZIEŃ FATIMSKI

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie dla w intencji Iwony i Mariusza Koska w 15 rocznicę ślubu

  18.45 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – RÓŻANIEC – PROCESJA przy świecach z figurą Matki Bożej

  PIĄTEK – 14.10.2022 – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – Święto Nauczyciela

  8.00 – Przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w intencji nauczycieli i wychowawców w dniu ich święta oraz w intencji całej szkoły z okazji Patronalnego Święta Jana Pawła II

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Za + Krystynę Pyrtek

  19.00 – Za + Bogdana Gruszka we wspomnienie 50 rocznicy urodzin – od rodziny Smagoń

  SOBOTA – 15.10.2022 – wsp. ŚW. TERESY od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Krystyny i Augustyna Kałus w 45 Rocznicę Ślubu oraz w intencji ich dzieci z rodzinami

  15.30 – Modlitwa Różańcowa

  16.00Msza Św. z wigilii XXIX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + męża i tatę Andrzeja Szpek o radość życia wiecznego we wspomnienie urodzin

  Roczek dziecka: Liliana Kinastowska

  NIEDZIELA – 16.10.2022 – Uroczystość Św. JADWIGI ŚLĄSKIEJ – naszej Patronki – ODPUST PARAFIALNY Dzień Papieski

  7.30 – Za + mamę Jadwigę Poskier i ++ z rodziny

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Gabrieli i Tadeusza Ruśniok z okazji 35 Rocznicy Ślubu i w intencji trzech rodzin dzieci

  Roczek dziecka: Julia Marszałek

  11.00SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN

  16.00 – NIESZPORY ODPUSTOWE z MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

  na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022

  JEZUSIE …ULITUJ SIĘ NAD NAMI …”.

  Scena z dzisiejszej Ewangelii, w której Jezus oczyszcza dziesięciu trędowatych, pobudza nas do prośby o dar wewnętrznego uzdrowienia i do wdzięczności. Wiara i wdzięczność często idą w parze. Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii prośmy o serca otwarte i gotowe odpowiedzieć na hojne dary, których Bóg pragnie nam udzielić.

   

  W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościmy i serdecznie witamy Siostrę Danielę ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek z Panewnik. Siostra Daniela obecnie przebywa w Polsce na urlopie. Na co dzień posługuje w Kamerunie, gdzie przedtem posługiwała nasza parafianka Siostra Klaudia. Chcemy kontynuować dzieło wtedy rozpoczęte, dlatego dzisiaj po każdej Mszy Św. będziemy mogli wesprzeć to misyjne dzieło naszą pieniężną ofiarą.

  Dzisiejsza kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na zapłacenie kolejnej raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W środę i czwartek o godzinie 16.00 zapraszam parafian wraz z panami kościelnymi do sprzątania obejścia naszego kościoła przed uroczystością odpustową.

  W czwartek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Jest to ostatni Dzień Fatimski w tym roku. Wszystkich parafian, całe rodziny zapraszam na Mszę Św. o godzinie 18.00 i na Różaniec, nabożeństwo fatimskie oraz procesję z figurą Matki Bożej i świecami o 18.45.

  W piątek przypada Dzień Edukacji. O godzinie 8.00 będzie Msza Św. z okazji Dnia Nauczyciela i Patronalnego Święta Naszej Szkoły im. Św. Jana Pawła II. O godzinie 17.15 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli i wychowawców i o 18.00 Msza Św.

  W sobotę wspominamy Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła. O godzinie 15.30 zapraszam na modlitwę różańcową, a o 16.00 będzie Msza Św. z wigilii Uroczystości Św. Jadwigi Śląskiej.

  W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Odpustową Świętej Jadwigi Śląskiej, Patronki Naszej Parafii, głównej patronki Śląska i patronki budowy kościołów. Msze Św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godzinie 7.30, 9.30, i Suma o 11.00. Na Sumę Odpustową zapraszamy Poczty Sztandarowe dzieci komunijne, górników w mundurach do baldachimu, Gości i Parafian. Nieszpory Odpustowe połączone z modlitwą różańcową będą o godzinie 16.00. Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie kolejnej raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny zbierze ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz dar w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na tekst będący odpowiedzią na akcję, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców do rezygnowania z lekcji religii.

  POWRÓT