• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 09.10.2022 do 16.10.2022

XXVIII Niedziela Zwykła od 09.10. do 16.10.2022 r.

NIEDZIELA – 09.10.2022 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Jana Czerneckiego – od Zbigniewa i Łucji Marszałek

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie dla Jadwigi Waleczek oraz za + Ludwika Waleczek w rocznicę ślubu

11.00 – Za + Katarzynę Waleczek w X rocznicę śmierci, ++ męża Alojzego, rodziców obu stron, zięcia Andrzeja i ++ z rodzin: Waleczek, Ryguła i Machoń

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo Różańcowe

PONIEDZIAŁEK – 10.10.2022

7.00 – Za ++ z rodzin: Gołek, Łuka i Liszka

WTOREK – 11.10.2022

7.00 – Za + Weronikę Botor w 30 dzień po śmierci

ŚRODA – 12.10.2022

7.00 – Za + Wilhelma Gellner z okazji zbliżającej się I rocznicy śmierci

18.00 – Za + Helenę Spyra w 30 dzień po śmierci

CZWARTEK – 13.10.2022 – wsp. Bł. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO – DZIEŃ FATIMSKI

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie dla w intencji Iwony i Mariusza Koska w 15 rocznicę ślubu

18.45 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – RÓŻANIEC – PROCESJA przy świecach z figurą Matki Bożej

PIĄTEK – 14.10.2022 – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – Święto Nauczyciela

8.00 – Przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w intencji nauczycieli i wychowawców w dniu ich święta oraz w intencji całej szkoły z okazji Patronalnego Święta Jana Pawła II

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Za + Krystynę Pyrtek

19.00 – Za + Bogdana Gruszka we wspomnienie 50 rocznicy urodzin – od rodziny Smagoń

SOBOTA – 15.10.2022 – wsp. ŚW. TERESY od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Krystyny i Augustyna Kałus w 45 Rocznicę Ślubu oraz w intencji ich dzieci z rodzinami

15.30 – Modlitwa Różańcowa

16.00Msza Św. z wigilii XXIX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + męża i tatę Andrzeja Szpek o radość życia wiecznego we wspomnienie urodzin

Roczek dziecka: Liliana Kinastowska

NIEDZIELA – 16.10.2022 – Uroczystość Św. JADWIGI ŚLĄSKIEJ – naszej Patronki – ODPUST PARAFIALNY Dzień Papieski

7.30 – Za + mamę Jadwigę Poskier i ++ z rodziny

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Gabrieli i Tadeusza Ruśniok z okazji 35 Rocznicy Ślubu i w intencji trzech rodzin dzieci

Roczek dziecka: Julia Marszałek

11.00SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN

16.00 – NIESZPORY ODPUSTOWE z MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ

Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

na cele kultu religijnego

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022

JEZUSIE …ULITUJ SIĘ NAD NAMI …”.

Scena z dzisiejszej Ewangelii, w której Jezus oczyszcza dziesięciu trędowatych, pobudza nas do prośby o dar wewnętrznego uzdrowienia i do wdzięczności. Wiara i wdzięczność często idą w parze. Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii prośmy o serca otwarte i gotowe odpowiedzieć na hojne dary, których Bóg pragnie nam udzielić.

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościmy i serdecznie witamy Siostrę Danielę ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek z Panewnik. Siostra Daniela obecnie przebywa w Polsce na urlopie. Na co dzień posługuje w Kamerunie, gdzie przedtem posługiwała nasza parafianka Siostra Klaudia. Chcemy kontynuować dzieło wtedy rozpoczęte, dlatego dzisiaj po każdej Mszy Św. będziemy mogli wesprzeć to misyjne dzieło naszą pieniężną ofiarą.

Dzisiejsza kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na zapłacenie kolejnej raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W środę i czwartek o godzinie 16.00 zapraszam parafian wraz z panami kościelnymi do sprzątania obejścia naszego kościoła przed uroczystością odpustową.

W czwartek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Jest to ostatni Dzień Fatimski w tym roku. Wszystkich parafian, całe rodziny zapraszam na Mszę Św. o godzinie 18.00 i na Różaniec, nabożeństwo fatimskie oraz procesję z figurą Matki Bożej i świecami o 18.45.

W piątek przypada Dzień Edukacji. O godzinie 8.00 będzie Msza Św. z okazji Dnia Nauczyciela i Patronalnego Święta Naszej Szkoły im. Św. Jana Pawła II. O godzinie 17.15 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 modlitwa różańcowa w intencji nauczycieli i wychowawców i o 18.00 Msza Św.

W sobotę wspominamy Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła. O godzinie 15.30 zapraszam na modlitwę różańcową, a o 16.00 będzie Msza Św. z wigilii Uroczystości Św. Jadwigi Śląskiej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Odpustową Świętej Jadwigi Śląskiej, Patronki Naszej Parafii, głównej patronki Śląska i patronki budowy kościołów. Msze Św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godzinie 7.30, 9.30, i Suma o 11.00. Na Sumę Odpustową zapraszamy Poczty Sztandarowe dzieci komunijne, górników w mundurach do baldachimu, Gości i Parafian. Nieszpory Odpustowe połączone z modlitwą różańcową będą o godzinie 16.00. Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie kolejnej raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny zbierze ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz dar w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na tekst będący odpowiedzią na akcję, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców do rezygnowania z lekcji religii.