• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 25.09.2022 do 02.10.2022

XXVI Niedziela Zwykła od 25.09. do 02.10.2022 r.

NIEDZIELA – 25.09.2022 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ Antoniego i Annę Kawa

9.30 – Za + córkę Halinę Ziebura w III rocznicę śmierci o dar życia wiecznego, ++ z rodzin: Rozmus i Ziebura

11.00 – Za + Joannę Hat – od sąsiadów z ulic: Brzoskwiniowej i Morelowej

PONIEDZIAŁEK – 26.09.2022 – wsp. ŚW. KOSMY i DAMIANA, męczenników

7.00 – Za ++ mamę Monikę i tatę Augustyna oraz męża Romana, ++ z rodzin: Młotek, Kuś i Spyra

WTOREK – 27.09.2022 – Wsp. Św. WINCENTEGO a’ PAULO

7.00 – Za ++ Jana Pistelok, brata Brunona i rodziców

ŚRODA – 28.09.2022 – Wsp. Św. WACŁAWA, męczennika

7.00 – Za ++ rodziców Marię i Teofila Kordoń, ++ z rodziny

CZWARTEK – 29.09.2022 – Święto Św. Archaniołów MICHAŁA, GABRIELA i RAFAŁA

18.00 – Za + męża Henryka Bogocz w III rocznicę śmierci – od żony z rodziną

PIĄTEK – 30.09.2022 – Wsp. Św. HIERONIMA, prezbitera i doktora Kościoła

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Józefa Jucha i ++ rodziców obu stron

SOBOTA – 01.10.2022 – Wsp. Św. TERESY od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dK I – sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Zebranie Zespołu Charytatywnego

16.00Msza Św. z wigilii XXVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ Bronisławę Spyra w III rocznicę śmierci, męża Feliksa, zięcia Reinholda Lazar ++ z rodzin: Spyra i Kumor

Roczek dziecka: Antoni Pławecki

17.00Msza Św. z wigilii XXVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Haliny Mazur z okazji 60 Rocznicy Urodzin

NIEDZIELA – 02.10.2022 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Gerarda Wala w 40 rocznicę śmierci

Modlitwy III Zakonu Św. Franciszka

9.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ rodziców obu stron i ++ z rodzin: Kubis, Kurzyca, Hlubek, Kaszok, Pomorski i Figołuszka

11.00 – Za + Jadwigę Krasoń we wspomnienie urodzin

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

„… UMARŁ ŻEBRAK … UMARŁ TAKŻE BOGACZ …”.

W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prośmy w dzisiejszej Eucharystii, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwie zanurzone w optyce Ewangelii.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek wspominamy św. męczenników Kosmy i Damiana.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W środę wspominamy św. Wacława, męczennika.

W czwartek obchodzimy Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W piątek przypada wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.

W I sobotę miesiąca obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. zapraszam parafian na Mszę Św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli do wieczności w minionym dziesięcioleciu. Po Mszy Św. będzie odmawiany pierwszy październikowy Różaniec. Po modlitwie różańcowej zapraszam do salki na spotkanie Zespół Charytatywny. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii XXVII Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy i Syrii.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców osiedla do udziału w głosowaniu na projekty w Budżecie Obywatelskim na rok 2023. Głosować można:

1. Przed naszym kościołem w niedziele 25.09 i 02.10. po Mszach Św.

2. W nowej siedzibie biblioteki tj na piętrze w naszym Osiedlowym Centrum Kultury ul. Staromiejska 43 w dniach od 26.09 do 5.10 br. Od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12.00 do 14.00.

Przypominamy że, aby można było zagłosować potrzebny jest PESEL .

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Dostępny jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci