• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 18.09.2022 do 25.09.2022

XXV Niedziela Zwykła od 18.09. do 25.09.2022 r.

NIEDZIELA – 18.09.2022 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Emila Dworok

9.30 – Za + Franciszkę Nowożyn, ++ jej rodziców i rodzeństwo

11.00 – Za + Jana Duda – od rodzin: Szpek i Rzepecki

12.15 – MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA DZIĘKCZYNNA za tegoroczne plony naszej Starowiejskiej Ziemi i w intencji naszych ROLNIKÓW i OGRODNIKÓW

PONIEDZIAŁEK – 19.09.2022

7.00 – Za ++ rodziców chrzestnych Stefanię i Alojzego

WTOREK – 20.09.2022 – Wsp. Św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Tow.

7.00 – Za ++ pacjentów Hospicjum Ojca Pio

ŚRODA – 21.09.2022 – Święto Św. MATEUSZA, APOSTOŁA

7.00 – Za ++ Zofię i Ludwika Pękała, ++ rodziców obu stron, córkę Reginę Kloc, wnuka Jacka Kloc, zięcia Józefa Pośpiech, ++ z rodzin Pękała, Banot, Kloc, Pławecki i Pośpiech

CZWARTEK – 22.09.2022

18.00 – Za ++ rodziców Pawła i Stefanię Brychlik

PIĄTEK – 23.09.2022 – Wsp. Św. PIO z PIETRELCINY, prezbitera

11.30 – KORONKA do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – Ośrodek Caritas MB Różańcowa

18.00 – Msza św. szkolna.Za ++ rodziców Gertrudę i Ernesta Bodora

SOBOTA – 24.09.2022

15.00Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji małżonków Janiny i Franciszka Machulec z okazji 50 Rocznicy Ślubu – Złotych Godów Małżeńskich oraz o błogosławieństwo dla rodziny

16.00Msza Św. z wigilii XXVI NIEDZIELI ZWYKŁEJ.

Za + Piotra Leśnikowskiego we wspomnienie urodzin, ++ dziadków obu stron i dusze opuszczone

NIEDZIELA – 25.09.2022 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ Antoniego i Annę Kawa

9.30 – Za + córkę Halinę Ziebura w III rocznicę śmierci o dar życia wiecznego, ++ z rodzin: Rozmus i Ziebura

11.00 – Za + Joannę Hat – od sąsiadów z ulic: Brzoskwiniowej i Morelowej

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022

„… ZDAJ SPRAWĘ Z TWEGO ZARZĄDU…”

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny, a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy w stanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary by wesprzeć chore dzieci naszego Florianka, a także Olka i Mikołajka. Bóg zapłać za składane ofiary.

We wtorek przypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

W środę obchodzimy święto Św. Mateusza, Apostoła.

W piątek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną. Po Mszy Św. Będzie spotkanie dla rodziców których dzieci będą przygotowywały się do I Komunii Św.

W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XXVI Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. ok. godziny 17.00 w salce parafialnej odbędzie się zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela.