• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 11.09.2022 do 18.09.2022

XXIV Niedziela Zwykła od 11.09. do 18.09.2022 r.

NIEDZIELA – 11.09.2022 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Martę Kiecok w III rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Kiecok, Pękała, Rozmus i Sojka

9.30 – Za ++ Franciszka i Weronikę Skaźnik, ++ 3 synów i zięcia

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Mirosławy i Wiesława Gancarz z okazji 30 Rocznicy Ślubu

Roczek dziecka: Ksawery Dopart

PONIEDZIAŁEK– 12.09.2022 – UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ, Patronki Archidiecezji

7.00 – Za + Małgorzatę Kasza – od członkiń Koła Gospodyń Wiejskich

WTOREK – 13.09.2022 – DZIEŃ FATIMSKI

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, RÓŻANIEC, PROCESJA Z Figurą Matki Bożej

ŚRODA – 14.09.2022 – Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO Dzień modlitw za Ukrainę

7.00 – O wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestie pomocy uchodźcom wojennym.

CZWARTEK – 15.09.2022 – Wsp. NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ

18.00 – Za + Agnieszkę Skaźnik

PIĄTEK – 16.09.2022 – Wsp. Św. męcz. KORNELIUSZA, papieża i CYPRIANA, biskupa

18.00 – Msza św. szkolna.Za + syna Krzysztofa Kokot

SOBOTA – 17.09.2022

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00 – Msza Św. z wigilii XXV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Beaty Blaut z okazji 50 rocznicy urodzin

Roczek dziecka: Julia Bromboszcz

NIEDZIELA – 18.09.2022 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Emila Dworok

9.30 – Za + Franciszkę Nowożyn, ++ jej rodziców i rodzeństwo

11.00 – Za + Jana Duda – od rodzin: Szpek i Rzepecki

12.15 – MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA DZIĘKCZYNNA za tegoroczne plony naszej Starowiejskiej

Ziemi i w intencji naszych ROLNIKÓW i OGRODNIKÓW

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022

ZBLIŻALI SIĘ DO JEZUSA, ABY GO SŁUCHAĆ”

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na Boże miłosierdzie. „Bóg nie męczy się przebaczeniem, to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie”. Módlmy się w trakcie tej Eucharystii o otwartość serca na przemieniającą moc Bożej miłości.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, Patronki Archidiecezji. Modlimy się za całą naszą Archidiecezję.

We wtorek wspominamy Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła i przypada Dzień Fatimski. Msza Św. o godzinie 7.00 i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

W środę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do przyozdobienia krzyży i do zyskania odpustu zupełnego. To także Dzień modlitw za Ukrainę. Zapraszam na Mszę Św. w tej intencji o godz.7.00

W czwartek przypada wspomnienie NMP Bolesnej.

W piątek wspominamy świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. O godzinie 18.00 będzie Msza św. szkolna, na którą zapraszam wszystkie dzieci, a także uczniów klas VII i VIII kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy Św. będzie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

W sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii, a o 16.00 będzie Msza św. z wigilii XXV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę o godzinie 12.15 będzie Msza Św. Dożynkowa, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony naszej Starowiejskiej Ziemi. O godzinie 14.00 w Katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary by wesprzeć chore dzieci: naszego Florianka, a także Olka i Mikołajka.

V Piknik Osiedlowo Parafialny 17-09-2022 godzina 16.00

Zarząd Osiedla Stara Wieś oraz Rada Parafialna pragną zaprosić wszystkich mieszkańców Osiedla i Parafian na PIĄTY PIKNIK OSIEDLOWO PARAFIALNY p.t. „Nie tylko dla Seniorów” Piknik odbędzie się 17-tego września od godziny 16.00 na terenie obejścia kościoła. Podczas imprezy wystąpi zespół muzyczny „Kwaśnica” który zaprasza do wspólnego biesiadowania oraz tańca. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchawców, a każdy z Państwa będzie mógł wspólnie usiąść przy kawie i cieście oraz zjeść coś ciepłego. Tak samo jak przy poprzednich piknikach uprzejmie prosimy o pomoc przy pieczeniu ciast zapisując się na listę w zakrystii. Podczas tegorocznej imprezy będziemy mogli wesprzeć chorujące dzieci: naszego Florianka i Olka, a także Mikołajka. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.