• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 04.09.2022 do 11.09.2022

XXIII Niedziela Zwykła od 04.09. do 11.09.2022 r.

NIEDZIELA – 04.09.2022 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Annę Pastuszka w VI rocznicę śmierci, męża Edwarda, rodziców obu stron i rodzeństwo

Modlitwy III Zakonu

9.30 – Adama Blaut w IV rocznicę śmierci, ++ rodziców i teściów

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Cecylii i Klaudiusza Mika w 5 Rocznicę Ślubu i w intencji ich syna Piotra z okazji I Rocznicy Urodzin

PONIEDZIAŁEK – 05.09.2022 – wsp. ŚW. MATKI TERESY z KALKUTY, zakonnicy

7.00 – Za + Bogdana Gruszka – od Jarosława Hasik z rodziną

WTOREK – 06.09.2022

7.00 – Za + Profesora Mariana Sarnę – od Joanny Grzybowskiej – Pietras

ŚRODA – 07.09.2022

7.00 – Za + Jerzego Rudol – od Ewy i Michała Nieśpiał i Izabeli Waligóra z rodziną

CZWARTEK – 08.09.2022 – Święto NARODZENIA NAJSWIĘTSZEJ MARYI PANNY

18.00 – Za + rodziców Adama i Gertrudę Koczy i ++ z rodziny

PIĄTEK – 09.09.2022

11.00 – Msza Św. w intencji naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ Franciszka Chudek, żonę Małgorzatę, ++ z rodzin Chudek i Jacek

SOBOTA – 10.09.2022

14.30 – Chrzest dziecka: Lilianna Maria Bogocz

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji małżonków Teodora i Doroty Ludziarczyk z okazji 50 Rocznicy Ślubu – Złotych Godów Małżeńskich

16.00Msza Św. z wigilii XXIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + męża Józefa Pośpiech w VI rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron, ++ z rodzin: Pośpiech i Pękała

NIEDZIELA – 11.09.2022 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Martę Kiecok w III rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Kiecok, Pękała, Rozmus i Sojka

9.30 – Za ++ Franciszka i Weronikę Skaźnik, ++ 3 synów i zięcia

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Mirosławy i Wiesława Gancarz z okazji 30 Rocznicy Ślubu

Roczek dziecka: Ksawery Dopart

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022

KTO MOŻE BYĆ UCZNIEM CHRYSTUSA ? ”.

Jezus objawia nam dzisiaj swój zamysł – pragnienie, by podążać za Nim w wolności serca. Jedynie ten, kto kocha naprawdę, potrafi wybierać drogę, którą jest mądrość krzyża. Prośmy Boga w tej Eucharystii, aby uwolnił nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań i pomógł nam całkowicie przylgnąć do Ewangelii.

W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce. Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy i Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W dzisiejszą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla o godzinie 14.00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

W czwartek obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W piątek o godzinie 18.00 będzie Msza św. szkolna.

W sobotę o godzinie 10.00 będzie spotkanie Dzieci Maryi. O 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXIV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa będzie przeznaczona na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła.

Przypominamy, że XV Rodzinny Piknik Starowiejski „Rodzinnie i Wesoło” odbędzie się w najbliższą sobotę 10.09.2022. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 na boisku szkolnym.

V Piknik Osiedlowo Parafialny 17-09-2022 godzina 16.00

Zarząd Osiedla Stara Wieś oraz Rada Parafialna pragną zaprosić wszystkich mieszkańców Osiedla i Parafian na PIĄTY PIKNIK OSIEDLOWO PARAFIALNY p.t. „Nie tylko dla Seniorów” Piknik odbędzie się 17-tego września od godziny 16.00 na terenie obejścia kościoła. Podczas imprezy wystąpi zespół muzyczny „Kwaśnica” który zaprasza do wspólnego biesiadowania oraz tańca. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchawców, a każdy z Państwa będzie mógł wspólnie usiąść przy kawie i cieście oraz zjeść coś ciepłego. Tak samo jak przy poprzednich piknikach uprzejmie prosimy o pomoc przy pieczeniu ciast zapisując się na listę w zakrystii. Podczas tegorocznej imprezy będziemy mogli wesprzeć chorujące dzieci: naszego Florianka i Olka, a także Mikołajka. Serdecznie zapraszamy !!

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. w którym warto przeczytać między innymi o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy.