• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 28.08.2022 do 04.09.2022

XXII Niedziela Zwykła od 28.08. do 04.09.2022 r.

NIEDZIELA – 28.08.2022 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ Huberta Waleckiego, córkę Grażynę, rodziców obu stron, + Józefa Koczuba i dusze opuszczone

9.30 – Za + Annę Nowożyn w XXV rocznicę śmierci i + męża Alojzego

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Katarzyny Gałki z okazji 30 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

Chrzest dziecka: Franciszek Stanisław Trembla

PONIEDZIAŁEK – 29.08.2022 – wsp. Męczeństwo ŚW. JANA CHRZCICIELA

7.00 – Za ++ rodziców Rozalię i Stefana Chroszcz, ++ dziadków i + Konrada Morawiec

WTOREK – 30.08.2022

7.00 – Za ++ Augustyna, Alojzego, Juliannę i Jadwigę Larysz

ŚRODA – 31.08.2022

CZWARTEK – 01.09.2022 – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

8.00 – Msza Św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół

18.00 – Msza Św. młodzieżowa: Za ++ rodziców Anastazję i Stanisława Blaut, ++ z pokrewieństwa i ++ sąsiadów

PIĄTEK – 02.09.2022 – I piątek

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Wiesława Kosteckiego, ++ jego rodziców i rodzeństwo

SOBOTA –03.09.2022 – wsp. ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, pap. dK. – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

15.00 – Chrzest dziecka: Stanisław Jan Piprek

16.00 – Msza Św. z wigilii XXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. 1/ Za + Patrycję Świerkot

2/ Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Jadwigi o Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla Karoliny Ćwierz z okazji 18-tych urodzin

Roczek dziecka: Antoni Machulec

NIEDZIELA – 04.09.2022 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Annę Pastuszka w VI rocznicę śmierci, męża Edwarda, rodziców obu stron i rodzeństwo

Modlitwy III Zakonu

9.30 – Adama Blaut w IV rocznicę śmierci, ++ rodziców i teściów

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Cecylii i Klaudiusza Mika w 5 Rocznicę Ślubu i w intencji ich syna Piotra z okazji I Rocznicy Urodzin

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022

JEZUS PRZYSZEDŁ DO PRZYWÓDCY FARYZEUSZÓW …”

Jezus zaprasza nas dzisiaj do właściwej oceny naszego miejsca w Kościele i w społeczeństwie. „Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony „. Budowanie tożsamości chrześcijańskiej na czymkolwiek innym niż słowo Boga prowadzi na manowce. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar pokory i patrzenia na życie w świetle Ewangelii.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

W środę 31.08.2021 o godzinie 10.00 w katedrze w Katowicach odbędzie się diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta przed każdą Mszą św.

W I czwartek miesiąca o godzinie 7.00 – zapraszam na Mszę św. o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa. Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół.

W I piątek miesiąca Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św., o 18.00 Msza Św. szkolna. Podczas Mszy Św. pobłogosławione zostaną tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych. Po Mszy Św. około 19.00 w salce parafialnej odbędzie się Pierwsze Zebranie Nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, jej zaprzysiężenie.

W I sobotę miesiąca wspominamy Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. W tym dniu w ramach Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa, księża naszej archidiecezji pielgrzymują do Katedry w Katowicach. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XXIII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce. Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy i Syrii.

Na pierwsze powakacyjne spotkanie Dzieci Maryi zapraszamy w sobotę 10 września br. Od godziny 10.00 do 11.30.

Zarząd Osiedla Stara Wieś przypomina, że wyjazd na wycieczkę osiedlową odbędzie się we wtorek 30 sierpnia o godzinie 8.15 z placu kościelnego.

XV Rodzinny Piknik Starowiejski „Rodzinnie i Wesoło” będzie 10.09.2022. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 na boisku szkolnym.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym między innymi o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na nim jest najważniejsze, oraz o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi czy świętych.