• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 14.08.2022 do 21.08.2022

XX Niedziela Zwykła od 14.08. do 21.08.2022 r.

NIEDZIELA – 14.08.2022 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + tragicznie zmarłych z rodziny Górka w XXXV rocznicę śmierci: Danutę, Henryka, Celinę i Jarosława

9.30 – Za + mamę Różę Chlebek we wspomnienie urodzin, + męża Józefa i zięcia Adama

11.00 – Za + Joannę Hat – od sąsiadów z ulic: Brzoskwiniowej i Morelowej

PONIEDZIAŁEK – 15.08.2022 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

7.30 – Za + Marię Kropidło

9.30 – Za + Ludwika Waleczek we wspomnienie urodzin

11.00 – Za + Agatę Brabańską we wspomnienie urodzin i + ojca Alojzego Skapczyk

WTOREK – 16.08.2022

7.00 – 1/ Za + Małgorzatę Kasza – od Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

2/ Za + Bogdana Gruszka i + jego ojca Pawła

ŚRODA – 17.08.2022 Uroczystość Św. JACKA, prezbitera, głównego Patrona archidiecezji i metropolii katowickiej

7.00 – Za + Annę Boryczka w XII rocznicę śmierci, męża Franciszka, ++ rodziców i ++ z rodziny

CZWARTEK – 18.08.2022

18.00 – Za + Adama Nowak, ++ dziadków Marię i Augustyna Gazda

PIĄTEK – 19.08.2022

18.00 – Za + mamę Gertrudę Blaut w XXV rocznicę śmierci i + ojca Józefa Blaut w X rocznicę śmierci

SOBOTA – 20.08.2022 – Wsp. Św. BERNARDA, opata i dK

16.00Msza Św. z wigilii XXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Bronisławę Gruba we wspomnienie urodzin i + męża Pawła

Chrzest dziecka: Małgorzata Jolanta Malcher

NIEDZIELA – 21.08.2022 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – Pielgrzymka Kobiet do MB Piekarskiej

7.30 – Za + Różę Kędzior w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Franciszka Nowożyn z okazji 65 Rocznicy Urodzin

11.00 – Za + Eugenię Bilicką w X rocznicę śmierci, ++ z rodzin Bilickich i Jankowskich

Roczek dziecka: Bernadette De Lima

NIEDZIELA – 14.08.2022 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

„CZY MYŚLICIE, ŻE PRZYSZEDŁEM DAĆ ZIEMI POKÓJ ? …”.

Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus udziela nam swojego Ducha i pragnie, aby płomień wiary zapalony w naszych sercach nie został zgaszony nawet pod wpływem największych trudności. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o umocnienie na drodze wiary.

W dzisiejszą niedzielę kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

PONIEDZIAŁEK – 15.08.2022

WIELBI DUSZO MOJA PANA …”

Weselmy się wraz z Maryją wypełnieniem Bożych obietnic w osobie Jezusa, naszego Zbawcy, modląc się słowami hymnu Magnificat. Niech ta modlitwa pomoże nam zachować czyste serce na wzór Bożej Służebnicy.

W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na opłaty za gaz i energię elektryczną.

W środę obchodzimy Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

W piątek o godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św.

W sobotę przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XXI Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę przypada Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Kolekta będzie przeznaczona na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła.

Wszystkim życzę dobrego wypoczynku, przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem i zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcam do czytania Pisma Świętego, prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze kolejna płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów.