• Ogłoszenia od 07.08.2022 do 15.08.2022

XIX Niedziela Zwykła od 07.08. do 15.08.2022 r.

NIEDZIELA – 07.08.2022 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Stefana Żelazo w kolejną rocznicę śmierci, + żonę Krystynę i ++ rodziców obu stron

9.30 – Za + Emila Botor i ++ rodziców obu stron

13.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Rodziny w podziękowaniu za dar życia i trud wychowania dla rodziców Młodej Pary Pauliny i Wojtka w ich 25 i 30 Rocznicę Ślubu

PONIEDZIAŁEK – 08.08.2022 – Wsp. Św. DOMINIKA, prezbitera

7.00 – Za ++ rodziców Annę i Henryka Pojda, brata Tadeusza

WTOREK – 09.08.2022 – Święto Św. TERESY Benedykty od Krzyża / Edyty Stein/, dz. i męcz. Patronki Europy

7.00 – Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za powrót do zdrowia męża, z prośbą o szczęśliwy przebieg ciąży i szczęśliwe urodzenie dziecka

ŚRODA – 10.08.2022 – Święto Św. WAWRZYŃCA, diakona i męczennika

7.00 – Za + syna Kazimierza Gazdę, + ojca Stefana i ++ z rodzin: Gazda i Kordoń

CZWARTEK – 11.08.2022 – Wsp. Św. KLARY

18.00 – Za ++ Jana i Józefa Spyra w I rocznicę śmierci

PIĄTEK – 12.08.2022

18.00 – Za + Tadeusza Pławeckiego w VI rocznicę śmierci, ++ jego rodziców Franciszkę i Walentego Pławeckich, ++ z rodzin: Skarboń i Pławecki

SOBOTA – 13.08.2022 – DZIEŃ FATIMSKI

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

14.00 – Ślub konkordatowy: Kamila Szkucik i Michał Cofała

15.00 – Chrzest dziecka:

16.00Msza Św. z wigilii XIX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Romana Szwarc – od rodziny Pieles

17.00 – RÓŻANIEC FATIMSKI procesja z figurą Matki Bożej i Błogosławieństwo Sakramentalne

NIEDZIELA – 14.08.2022 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + tragicznie zmarłych z rodziny Górka w XXXV rocznicę śmierci: Danutę, Henryka, Celinę i Jarosława

9.30 – Za + mamę Różę Chlebek we wspomnienie urodzin, + męża Józefa i zięcia Adama

11.00 – Za + Joannę Hat – od sąsiadów z ulic: Brzoskwiniowej i Morelowej

PONIEDZIAŁEK – 15.08.2022 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

7.30 – Za + Marię Kropidło

9.30 – Za + Ludwika Waleczek we wspomnienie urodzin

11.00 – Za + Agatę Brabańską we wspomnienie urodzin i + ojca Alojzego Skapczyk

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022

NIE BÓJ SIĘ MAŁA TRZÓDKO …”

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kieruje naszą uwagę na temat wewnętrznej wolności i czujności na przyjście Pana. Jego słowo jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne wskazać te obszary naszej codzienności, w których panuje nieporządek i chaos. Prośmy podczas tej Eucharystii o odwagę i siłę do kształtowania naszego życia zgodnie z Ewangelią.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera

We wtorek obchodzimy święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy.

W środę obchodzimy święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W czwartek przypada wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W II sobotę miesiąca o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych. W tym dniu przypada Dzień Fatimski dlatego zapraszam wszystkich parafian o godzinie 17.00 na Różaniec Fatimski i procesję z figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła. Przedtem o godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii 20 Niedzieli Zwykłej.

W przyszła niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła.

W przyszły poniedziałek 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na opłaty za gaz i energię elektryczną.

Panie, które chcą udać się autokarem na pielgrzymkę do Matki Boskiej Piekarskiej zapisują się w parafii Wszystkich Świętych.

Zarząd Osiedla Stara Wieś organizuje wyjazd integracyjny mieszkańców osiedla w okolice Olkusza w dniu 30.08. br, W programie wyjazdu zwiedzanie Kościoła Farnego w centrum Olkusza połączone z udziałem we Mszy Św.. Zwiedzanie „Muzeum Wydobycia Srebra i Produkcji Monet”, zwiedzanie miasta i jego zabytków oraz podziwianie krajobrazu „Pustyni Błędowskiej”. W czasie wyjazdu nastąpi poczęstunek, kawą, herbatą i ciastkiem, a na zakończenie w rejonie „Pustyni Błędowskiej” odbędzie się spotkanie integracyjne przy grillu. Wyjazd nastąpi z parkingu przed kościołem o godzinie 8.15, a powrót około 19.00. Odpłatność za udział w wyjeździe wynosi 20 zł, które należy uiścić przy zapisie. Zapisy prowadzić będzie Przewodniczący Zarządu Pan Marian Szwarc w naszym Osiedlowym Centrum Kultury w dniach 10-11.08. i 17-18.08. w godzinach od 15.30 do 16.30, Obowiązuje kolejność zapisów.

W czasie wakacji zachęcam do lektury Pisma Świętego i do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy: odpowiedź na coraz częstszy zarzut, że do niedawna Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego, a w wakacyjnym cyklu reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala.