• „… JA JESTEM PRAWDZIWYM
    KRZEWEM WINNYM … ”.

• Ogłoszenia od 24.07.2022 do 31.07.2022

XVII Niedziela Zwykła od 24.07. do 31.07.2022 r.

NIEDZIELA – 24.07.2022 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Stefana Kraus w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za + Józefa Chlebek w kolejną rocznicę śmierci i + żonę Różę

11.00 – Za + Jerzego Rudol – od sąsiadów

PONIEDZIAŁEK – 25.07.2022 – Święto ŚW. JAKUBA, Apostoła i Św. KRZYSZTOFA

7.00 – Za ++ Różę Chlebek i Stefanię Mrzyk – od Zakładu Pogrzebowego „MAMOK”

WTOREK – 26.07.2022 – Wsp. Św. JOACHIMA i ANNY, rodziców NMP

7.00 – Przez wstawiennictwo Św. Joachima i Anny w intencji wszystkich babć i dziadków

ŚRODA – 27.07.2022

7.00 – Za + Otylię Błaut – od brata Pawła z rodziną

CZWARTEK – 28.07.2022

18.00 – Za + Annę Celer o radość życia wiecznego – od syna Rafała z rodziną

PIĄTEK – 29.07.2022 – Wsp. Św. MARTY

18.00 – Za + Feliksa Spyra, + żonę Bronisławę, braci: Alojzego, Jana i Józefa, ++ z rodzin: Spyra i Kumor i Reinholda Lazar

SOBOTA – 30.07.2022

16.00Msza Św. z wigilii XVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Jadwigę Krasoń w XV rocznicę śmierci

17.00Msza Św. z wigilii XVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Msza Święta Dziękczynna w 25-tą Rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej w intencji Katarzyny i Tomasza Łodzińskich z podziękowaniem za otrzymane Dary i Łaski oraz z prośbą o dalsze Błogosławieństwo Boże i Opiekę dla całej Rodziny

NIEDZIELA – 31.07.2022 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9.30 – Za + Alojzego Janosz we wspomnienie urodzin – od dzieci

11.00 – Za + Stefanię Piecha

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022

PANIE NAUCZ NAS MODLIĆ SIĘ …”

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do wejścia w głębię modlitwy. Jej cel to zjednoczenie z Bogiem i otwarcie serca na duchowe dary, dzięki którym możliwe jest kroczenie drogą świętości. Prośmy u progu tej Eucharystii, aby Duch Święty kształtował naszą modlitwę i budził w nas radość, której pełni doświadczymy w przyszłym świecie.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętamy o naszych seniorach i polecamy ich w modlitwie. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kryptę Katedry. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek obchodzimy Święto Św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa.

We wtorek przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Zapraszam na Mszę Św. babcie i dziadków w i ich intencji.

W piątek obchodzimy wspomnienie Św. Marty.

W sobotę o godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza św. z wigilii XVIII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

W związku z przypadającym w poniedziałek wspomnieniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z tej okazji będą wsparciem misjonarzy MIVA POLSKA.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza zainteresowanych mieszkańców osiedla na spotkanie w dniu 25 lipca tj. w poniedziałek o godzinie 19.00 do naszego Osiedlowego Centrum Kultury w sprawie omówienia propozycji do Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze polecamy między innymi rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to mimo trudności robić.
    A w wakacyjnym cyklu duchowe i kulinarne smaki Górnego Śląska. W przyszły poniedziałek
    01.08.2022 rozpoczniemy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Będzie można podjąć postanowienia i je zapisać. Do Parafialnej Księgi Trzeźwości: – powinien wpisać się każdy, kto podjął decyzję, że w swoim życiu nigdy nie nadużyje alkoholu, że się nigdy nie upije. Dobrze będzie, jeżeli takie osoby podejmą również decyzję codziennej modlitwy o trzeźwość Narodu. – powinien wpisać się każdy, kto na jakiś czas albo na całe życie gotów jest zrezygnować z używania alkoholu i tę swoją ofiarę składa Bogu w intencji ludzi, którzy przez pijaństwo przekreślają swoją godność dziecka Bożego. Powodem podjęcia abstynencji może też być gotowość wyproszenia łaski trzeźwości dla kogoś z grona osób najbliższych.