• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 17.07.2022 do 24.07.2022

XVI Niedziela Zwykła od 17.07. do 24.07.2022 r.

NIEDZIELA – 17.07.2022 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Wiesława Poloczek w III rocznicę śmierci i żonę Jadwigę

9.30 – Za ++ Annę Stęchły, Klarę, Karola i Pawła Leki

11.00 – Za + Pawła Gruszka – od wnuków rodziny Gruszka

PONIEDZIAŁEK – 18.07.2022

7.00 – Za + Krzysztofa Skowron

WTOREK – 19.07.2022

7.00 – Za Parafian

ŚRODA – 20.07.2022

7.00 – Za Parafian

CZWARTEK – 21.07.2022

18.00 – Za + męża Henryka Bogocz, ++ z rodzin Bogocz, Jucha, Psik i Gołek

PIĄTEK – 22.07.2022 – Święto Św. MARII MAGDALENY

18.00 – Za + Annę Lasek we wspomnienie urodzin i rocznicę śmierci i + męża Karola o radość życia wiecznego

SOBOTA –23.07.2022 – Święto Św. BRYGIDY, zakonnicy, patronki Europy

13.30 – Ślub konkordatowy: Marcin Śmieciński i Katarzyna Wałach

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Aleksandry Pyclik z okazji 60 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla dzieci i ich rodzin

16.00Msza Św. z wigilii XVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Floriana Skaźnik we wspomnienie urodzin

NIEDZIELA – 24.07.2022 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Stefana Kraus w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za + Józefa Chlebek w kolejną rocznicę śmierci i + żonę Różę

11.00 – Za + Jerzego Rudol – od sąsiadów

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2022

„… MARIA OBRAŁA NAJLEPSZĄ CZĄSTKĘ …”

Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego”. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii kierują naszą uwagę na pytanie dotyczące tego, co w życiu jest naprawdę istotne. Aktywizm, któremu często ulegamy, skutkuje rozproszeniem życia, natomiast uległość wobec słowa Pana wprowadza harmonię i pokój. Dzisiejsza Eucharystia to kolejna okazja, aby pośród codziennego zabiegania zatrzymać się przy Jezusie i wsłuchać w Jego słowo. Tylko ono daje trwałą pociechę.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W piątek obchodzimy Święto Św. Marii Magdaleny.

W sobotę przypada Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XVII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych seniorach. Kolekta przeznaczona będzie na Kryptę Katedry

W związku ze zbliżającym się wspomnieniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z tej okazji będą wsparciem misjonarzy MIVA POLSKA.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać między innymi o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00.