• Ogłoszenia od 10.07.2022 do 17.07.2022

XV Niedziela Zwykła od 10.07. do 17.07.2022 r.

NIEDZIELA – 10.07.2022 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Anielę Koczar we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Alojzego Janosz w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – Za + Henryka Błaut i + żonę Otylię

PONIEDZIAŁEK – 11.07.2022 – Święto Św. BENEDYKTA, opata, patrona Europy

7.00 – W pewnej intencji

WTOREK – 12.07.2022 – Wsp. Św. BRUNONA BONIFACEGO z Kwerfurtu, bpa i męcz.

7.00 – Za + Mariana Sarnę – od kolegów z Zakładu Fizyki ATH w Bielsku-Białej

ŚRODA – 13.07.2022 – Wsp. Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – Dzień Fatimski

7.00 – Za + Małgorzatę Kasza – od Gabrysi z rodziną z Bielska Białej

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE i RÓŻANIEC w kościele

CZWARTEK – 14.07.2022

18.00 – Za + Bernarda Waliczek w kolejną rocznicę śmierci i dusze w czyśćcu cierpiące z rodziny Waliczek

PIĄTEK – 15.07.2022 – Wsp. Św. BONAWENTURY, biskupa i doktora Kościoła

18.00 – Za + Janinę Pala w III rocznicę śmierci, ++ jej rodziców Kręgowskich, siostrę Ewę, ++ Juliannę i Ludwika Pala, zięcia Leona i Franciszka Witalskiego

SOBOTA –16.07.2022 – Wsp. NMP z Góry Karmel

8.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej w intencji wszystkich Parafian noszących szkaplerz

16.00Msza Św. z wigilii XVI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + męża Jana Czerneckiego w I rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 17.07.2022 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Wiesława Poloczek w III rocznicę śmierci i żonę Jadwigę

9.30 – Za ++ Annę Stęchły, Klarę, Karola i Pawła Leki

11.00 – Za + Pawła Gruszka – od wnuków rodziny Gruszka

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2022

„… A KTO JEST MOIM BLIŹNIM ? …”.

Kto jest moim bliźnim?” – pytanie postawione Jezusowi przez uczonego w Prawie nie straciło nic ze swej aktualności. Spotkanie człowieka będącego w potrzebie to sprawdzian dla naszej wiary i wyzwanie, by siebie uczynić bliźnim. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy o przemianę naszych serc, by były otwarte i hojne wobec wszystkich, których spotykamy.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek obchodzimy Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.

We wtorek wspominamy Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

W środę przypada wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to także Dzień Fatimski dlatego po Mszy Św. porannej zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie i Różaniec w kościele.

W piątek wspominamy św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Wszystkich, którzy czczą Matkę Bożą i noszą szkaplerz zapraszam do udziału w tym dniu we Mszy Św. o godzinie 8.00. Po południu o godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XVI Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie książek i czasopism katolickich, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi Starego Testamentu – dwie Księgi Królewskie i dwie Księgi Kronik.

MILCZENIE w czasie liturgii. (OWMR 45)
    Należy również zachować w odpowiednim czasie pełne czci milczenie. Jego natura zależy od czasu, w jakim jest przewidziane w poszczególnych obrzędach:
    – w akcie pokuty i po wezwaniu do modlitwy wierni skupiają się w sobie;
    – po czytaniu lub homilii krótko rozważają to, co usłyszeli;
    – po Komunii świętej zaś wychwalają Boga w sercu i modlą się do Niego. W Mszach dla grup specjalnych milczenie to można przedłużyć.
    Godne pochwały jest zachowanie milczenia w kościele, w zakrystii i w przylegających do niej pomieszczeniach już przed rozpoczęciem celebracji, aby wszyscy pobożnie i godnie przygotowali się do sprawowania świętych czynności.