• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 03.07.2022 do 10.07.2022

XIV Niedziela Zwykła od 03.07. do 10.07.2022 r.

NIEDZIELA – 03.07.2022 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ rodziców obu stron i ++ z rodzin: Kubis, Kurzyca, Figołuszka, Hlubek i Kaszok

9.30 – Za + Romana Stekla w 10 rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Jana Kobierskiego z okazji 70 Rocznicy Urodzin i w intencji całej rodziny

Chrzest dziecka: Otylia Aleksandra Janik

PONIEDZIAŁEK – 04.07.2022

7.00 – Za + Mariana Sarnę – od rodziny Sikora

WTOREK – 05.07.2022

7.00 – Za + Bolesława Matula w XX rocznicę śmierci

ŚRODA – 06.07.2022 – Wsp. Bł. MARII TERESY LEDÓCHOWSKIEJ, dziewicy

7.00 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w intencji wszystkich chorych i cierpiących parafian o zdrowie i ulgę w cierpieniu

CZWARTEK – 07.07.2022

18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Agaty i Jacka Mildner z okazji 10 rocznicy ślubu

PIĄTEK – 08.07.2022 – Wsp. Św. JANA z DUKLI, prezbitera

18.00 – Za ++ rodziców Bronisławę i Ludwika Masny, Jadwigę i Norberta Kołodziej

SOBOTA –09.07.2022 – II sobota miesiąca

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00 – Msza Św. z wigilii XV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Róży Wrzoł z okazji 80 rocznicy urodzin i w intencji męża Pawła z okazji 85 rocznicy urodzin oraz w intencji całej rodziny

NIEDZIELA – 10.07.2022 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Anielę Koczar we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Alojzego Janosz w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – Za + Henryka Błaut i + żonę Otylię

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.07.2022

IDŹCIE, OTO WAS POSYŁAM ! …”.

Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje Chrystusa, który obdarza swoich uczniów zaufaniem, powierzając im misję głoszenia królestwa Bożego. Posłani do nieprzychylnego środowiska mają zrezygnować z tego wszystkiego, co przeszkadza prawdziwie żyć, i dołożyć wszelkich starań, by świadczyć o prawdzie Ewangelii. Prośmy w tej Eucharystii o dar przyjęcia Bożego słowa, aby nasze życie przyczyniało się do umacniania pokoju i sprawiedliwości wokół nas.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W środę obchodzimy wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu przypada patronalne Święto Apostolstwa Chorych z tej okazji zapraszam na Mszę Św. w tej intencji.

W piątek wspominamy Św. Jana z Dukli, prezbitera.

W sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii, a o 16.00 będzie Msza św. z wigilii XV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na zapłacenie raty za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych.

W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” poruszono temat bliski wielu z nas: wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawią.