• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 26.06.2022 do 03.07.2022

XIII Niedziela Zwykła od 26.06. do 03.07.2022 r.

NIEDZIELA – 26.06.2022 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Edwarda Pastuszka we wspomnienie urodzin, + żonę Annę

9.30 – Za + Józefa Chodzidło w II rocznicę śmierci

11.00 – Za + tatę Jana Duda – od dzieci z rodzinami

PONIEDZIAŁEK – 27.06.2022 – Wsp. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

7.00 – Za + Różę Chlebek – od sąsiadów

WTOREK – 28.06.2022 – Wsp. ŚW. IRENEUSZA, biskupa i męczennika

ŚRODA – 29.06.2022 – UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji małżonków Stanisława i Renaty z okazji 35 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla dzieci i ich rodzin

CZWARTEK – 30.06.2022

18.00 – Za + Łucję Machnik w I rocznicę śmierci

PIĄTEK – 01.07.2022 – I piątek

18.00 – Za + Zygmunta Kędzior w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców Kędzior i Banot oraz ++ z rodzin: Pękała, Jaszek, Pośpiech, Lukasek, Kropidło, ++ sąsiadów i Ks. Proboszcza Antoniego Mazura

SOBOTA –02.07.2022 – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

15.00 – Chrzest dziecka: Lena Paulina Liszka

16.00 – Msza Św. z wigilii XIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji małżonków Mariana i Henryki Szwarc z okazji 50 Rocznicy Ślubu – Złotych Godów Małżeńskich oraz w intencji ich dzieci z rodzinami

NIEDZIELA – 03.07.2022 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ rodziców obu stron i ++ z rodzin: Kubis, Kurzyca, Figołuszka, Hlubek i Kaszok

9.30 – Za + Romana Stekla w 10 rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Jana Kobierskiego z okazji 70 Rocznicy Urodzin i w intencji całej rodziny

Chrzest dziecka: Otylia Aleksandra Janik

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA26.06.2022

„… SYN CZŁOWIECZY NIE MA MIEJSCA …”

Pójście za Jezusem to decyzja o zostawieniu tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć i kochać prawdziwie. W dzisiejszej Ewangelii zobaczymy Chrystusa, który koryguje postawy tych, którzy pragną trwać z Nim w drodze. Rozpoczynając tę Eucharystię, prośmy o dar bezwarunkowego przylgnięcia do Jezusa i wierności nawet wówczas, gdy jej cena okazuje się wysoka.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We wtorek przypada wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

W środę obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam do udziału we Mszach Św. o godzinie 7.00 i 18.00. Kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół.

W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą św.

W I piątek miesiąca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. O godzinie 18.00 Msza św. .

W I sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 Msza św. z wigilii XIV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. W najnowszym Gościu Niedzielnym, znajdziemy m.in.: jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny, dlaczego nie należy odbiera

zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje.

Wszystkim życzę błogosławionych, radosnych i bezpiecznych wakacji.