• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 19.06.2022 do 26.06.2022

XII Niedziela Zwykła od 19.06. do 26.06.2022 r.

NIEDZIELA – 19.06.2022 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Marii i Waltera Leśnikowskich oraz dzieci z rodzinami

9.30 – Za ++ rodziców Paulinę i Pawła Dobija

11.00 – Za + męża Pawła Stanieczek, syna Arkadiusza, rodziców Rozalię i Stefana Stanieczek

PONIEDZIAŁEK – 20.06.2022

7.00 – Za ++ Paulinę i Franciszka Machnik

WTOREK – 21.06.2022 – Wsp. ŚW. ALOJZEGO GONZAGI, zakonnika

ŚRODA – 22.06.2022

7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Aleksandry Maślanka z okazji urodzin i w intencji całej rodziny, męża i syna

Procesja w Oktawie Bożego Ciała

CZWARTEK – 23.06.2022 – Uroczystość NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – Dzień Ojca

18.00 – Za + Karola Lasek w I rocznicę śmierci o radość życia wiecznego

PIĄTEK – 24.06.2022 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

8.00 – Msza Św. z okazji zakończenia roku szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszej szkoły z podziękowaniem za cały Rok Szkolny, z prośbą o dobry wypoczynek w czasie wakacji.

17.00 – Nabożeństwo do NSPJ

18.00 – Za + Pawła Gruba we wspomnienie urodzin, + żonę Bronisławę i wnuka Piotra

SOBOTA –25.06.2022 – Wsp. NIEPOKALANEGO SERCA NMP

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Sławomira i Karoliny Stalmach w 10 Rocznicę Ślubu oraz za + Leszka Bieleckiego z okazji Dnia Ojca

16.00 – Msza Św. z wigilii XIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Barbary i Stefana Dobija z okazji 40 Rocznicy Ślubu

NIEDZIELA – 26.06.2022 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Edwarda Pastuszka we wspomnienie urodzin, + żonę Annę

9.30 – Za + Józefa Chodzidło w II rocznicę śmierci

11.00 – Za + tatę Jana Duda – od dzieci z rodzinami

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022

„ZA KOGO LUDZIE UWAŻAJĄ SYNA CZŁOWIECZEGO ? ”.

Stajemy przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, który w dzisiejszej Ewangelii zadaje uczniom bardzo ważne pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź, której udziela Piotr, „Za Mesjasza Bożego” jest wyznaniem jego wiary. Dziś to samo pytanie Chrystus kieruje do każdego z nas. Co Mu odpowiesz? Prośmy w czasie tej Eucharystii o łaskę niezachwianej wiary w Jezusa Chrystusa, który jest Mesjaszem Bożym, naszym Panem i Zbawicielem.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Ukrainie i Syrii. Bóg zapłać za składane ofiary.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwach.

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Świętą z okazji zakończenia Roku Szkolnego w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół. Dzieci i młodzież zapraszam do Spowiedzi Świętej z okazji zakończenia Roku Szkolnego, codziennie przed Mszą Świętą. W Uroczystość NSPJ podczas nabożeństwa o godzinie 17.00 dokonamy aktu poświecenia siebie Sercu Pana Jezusa i Sercu Matki Bożej – Maryi.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii 13 Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców Osiedla na zebranie sprawozdawcze Zarządu Osiedla za lata 2020/2021, które odbędzie się w dniu 21 czerwca br o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły.

W imieniu Burmistrza Pszczyny serdecznie zapraszamy mieszkańców parafii Pszczyna na wyjątkowy koncert. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w specjalnym programie zatytułowanym „Elegia Śląska”, upamiętniającym wspólny trud i zaangażowanie Polaków walczących o powrót Górnego Śląska do Polski. W koncercie weźmie udział około 100 wykonawców: solistów, artystów chóru i baletu oraz orkiestra symfoniczna. Koncert odbędzie się 25 czerwca o godzinie 16.00 w Parku Zamkowym w Pszczynie. Bezpłatne zaproszenia gwarantujące miejsca siedzące, są do odbioru w zakrystii lub bezpośrednio w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze warto przeczytać między innymi o adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla rodziców i opiekunów bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu. Dostępny jest także Mały Gość.