• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 12.06.2022 do 19.06.2022

Niedziela Uroczystości Trójcy Najświętszej od 12.06. do 19.06.2022 r.

NIEDZIELA – 12.06.2022 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
    7.30 – Za + Mariana Sarna – od rodziny Krawieczek
    9.30 – Za + mamę Łucję Gaża
    11.00 – Za + Różę Chlebek w 30 dzień po śmierci

PONIEDZIAŁEK – 13.06.2022 – Wsp. Św. ANTONIEGO z Padwy, prezbitera i dKDzień Fatimski
    7.00 – W intencji czcicieli Św. Antoniego z ofiar ze skarbony
    19.30 – Za ++ Klarę Furtak i Paulinę Skarboń
    20.15 – NABOŻEŃSTWO, RÓŻANIEC FATIMSKI– procesja ze świecami

WTOREK – 14.06.2022 – Wsp. Bł. MICHAŁA KOZALA, biskupa i męczennika
    7.00 – Za ++ Emilię i Władysława Gisterków

ŚRODA – 15.06.2022

CZWARTEK – 16.06.2022
    UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

7.30 – Za + Mateusza Machulec w I rocznicę śmierci, + tatę Józefa, babcię Marię Machulec, ++ ojca chrzestnego Piotra Machulec, Tadeusza Pławeckiego oraz ++ z pokrewieństwa
    9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Św. Jadwigi i Św. Jana Pawła II w intencji dzieci, które w tym roku obchodzą I Rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej
    PROCESJA EUCHARYSTYCZNA
    Po procesji – Za + brata Marka Spyra

PIĄTEK – 17.06.2022 – Wsp. Św. Brata ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, zakonnika
    18.00 – Msza św. szkolna. Za + ojca Stefana Kraus i + Eryka Kania

SOBOTA –18.06.2022 Oktawa Bożego Ciała
    16.00 – Msza Św. z wigilii XII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + męża i tatę Dariusza Szpek w IX rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 19.06.2022 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA
    7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Marii i Waltera Leśnikowskich oraz dzieci z rodzinami
    9.30 – Za ++ rodziców Paulinę i Pawła Dobija
    11.00 – Za + męża Pawła Stanieczek, syna Arkadiusza, rodziców Rozalię i Stefana Stanieczek

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
    12.06.2022

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU!

Istnienie trzech Osób w jedynym Bogu było nie do przyjęcia dla Żydów strzegących prawdy o jedyności Boga. „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” – zapewnia Zbawiciel. Oto delikatność Boga, który nie forsuje ludzkiej świadomości, ale ją stopniowo kształtuje. Prośmy Go, aby dziś pozwolił nam uczynić kolejny krok na drodze rozumienia prawdy objawionej.

Dzisiejsza kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na nowe ogrodzenie naszego cmentarza „Świętego Krzyża”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.

W poniedziałek wspominamy Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. To także Dzień Fatimski. Msze Św. o godzinie 7.00 i 19.30. Nabożeństwo Fatimskie i różaniec oraz procesja o godzinie 20.15.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godzinie: 7.30, 9.30 w intencji dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. Po tej Mszy św. przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Św. Jadwigi, Staromiejską, Szymanowskiego, Wiśniową i Św. Jadwigi do kościoła. Po procesji będzie Msza Św. Ołtarze będą: 1 u Państwa Folek, 2 przy Zespole Szkolnym, 3 przy Domu Dziecka i 4 u Państwa Stalmach. Dziękuję za podjęcie inicjatywy budowania ołtarzy i pozostałym mieszkańcom za pomoc. Na tę procesję zapraszam także poczty sztandarowe i dzieci do sypania kwiatków i dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Św. Kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół. W tym dniu niech będą wywieszone flagi i przystrojone okna naszych domów nawet tam gdzie nie będzie procesji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary.

W piątek obchodzimy wspomnienie Świętego brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po Mszy św. szkolnej będzie nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Ukrainie i Syrii.
    Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców Osiedla na zebranie sprawozdawcze Zarządu Osiedla za lata 2020/2021, które odbędzie się w dniu 21 czerwca br o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły.
    =======================================================================
    Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze w cenie 8 zł polecamy m.in.: rozmowę z prof. Josephem Weilerem z USA o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej, oraz rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II.
    Dostępny jest także Gość Ekstra w cenie 12 zł.