• „WY JESTEŚCIE
  ŚWIADKAMI TEGO … ”.

 • Ogłoszenia od 05.06.2022 do 12.06.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  VIII Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  od 05.06. do 12.06.2022 r.

  NIEDZIELA – 05.06.2022 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  7.30 – Za + Mariana Sarnę w 30 dzień po śmierci

  9.30 – Za ++ Martę i Pawła Sojka, siostrę Annę, córkę Gertrudę, 3 zięciów i synową

  11.00 – Za ++ rodziców Zofię i Stefana Walotek, 2 zięciów Pawła i Andrzeja oraz wnuka Arkadiusza

  PONIEDZIAŁEK 06.06.2022Święto NMP, MATKI KOŚCIOŁA

  7.00 – Za + Krystynę Mrzyczek i ++ rodziców 

  18.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Bańczyk

  WTOREK – 07.06.2022

  7.00 – Za ++ Gertrudę i Jana Chudek, ++ rodziców i rodzeństwo

  ŚRODA – 08.06.2022 – wsp. Św. JADWIGI, królowej

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Ludwika Waleczek i Edwarda Pastuszka – od Zakładu Pogrzebowego „Mamok”

  CZWARTEK – 09.06.2022 – Święto JEZUSA CHRYSTUSA Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  18.00 – Za ++ rodziców Łucję i Franciszka Mocek, Bronisławę i Franciszka Waleczek, ++ z rodzin Mocek i Waleczek

  PIĄTEK – 10.06.2022

  18.00 – Msza św. szkolna. Za + Marię Pieczka w V rocznicę śmierci

  SOBOTA –11.06.2022 – Wsp. Św. BARNABY, Apostoła

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  14.30 – Chrzest dziecka: Igor Robert Szmajduch

  15.00 – Do opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Łucji Pistelok w 60 rocznicę urodzin i w intencji całej rodziny, dzieci i wnuków

  16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy. Za + Lidię Otremba we wspomnienie urodzin

  NIEDZIELA – 12.06.2022 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  7.30 – Za + Mariana Sarnę – od rodziny Krawieczek

  9.30 – Za + mamę Łucję Gaża

  11.00 – Za + Różę Chlebek w 30 dzień po śmierci

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.06.2022
  UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  PRZYBĄDŹ DUCHU STWORZYCIELU … ”

  Dzisiaj mija pięćdziesiąt dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź Duchu Święty!” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ukończenie budowy i wyposażenie kościoła Św. Jana Pawła II (na poligonie). Przed kościołem Dzieci Maryi przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie letnich rekolekcji Dzieci Maryi.

  W dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienia zwykłych warunków odpustu.

  W poniedziałek obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Wszystkie bardzo ważne uroczystości kościelne jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, także Zesłanie Ducha Świętego mają podwójne święto. Dlatego mimo iż jest to dzień pracy dochowajmy tradycji i uświęćmy go przez udział we Mszy św. o godzinie 7.00, bądź 18.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

  W środę wspominamy Św. Jadwigę, królową.

  W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kapłanach.

  W piątek od godziny 9.00 odbędzie się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną.

  W sobotę obchodzimy wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. Różę Różańcowe. O 16.00 będzie Msza Św. Z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę Trójcy Przenajświętszej dzieci wczesnokomunijne i komunijne pielgrzymują do katedry w Katowicach. Początek o godzinie 13.30, zakończenie o 16.45. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na nowe ogrodzenie naszego cmentarza „Świętego Krzyża”.

  W czwartek 16 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.30 w naszym kościele i przejdziemy ulicami: Św. Jadwigi, Staromiejską, Szymanowskiego, Wiśniową i Św. Jadwigi do kościoła. Po zakończeniu procesji będzie sprawowana Msza Św.

  Zachęcam do czytania pracy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

  POWRÓT