• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 05.06.2022 do 12.06.2022

VIII Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
    od 05.06. do 12.06.2022 r.

NIEDZIELA – 05.06.2022 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7.30 – Za + Mariana Sarnę w 30 dzień po śmierci

9.30 – Za ++ Martę i Pawła Sojka, siostrę Annę, córkę Gertrudę, 3 zięciów i synową

11.00 – Za ++ rodziców Zofię i Stefana Walotek, 2 zięciów Pawła i Andrzeja oraz wnuka Arkadiusza

PONIEDZIAŁEK 06.06.2022Święto NMP, MATKI KOŚCIOŁA

7.00 – Za + Krystynę Mrzyczek i ++ rodziców

18.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Bańczyk

WTOREK – 07.06.2022

7.00 – Za ++ Gertrudę i Jana Chudek, ++ rodziców i rodzeństwo

ŚRODA – 08.06.2022 – wsp. Św. JADWIGI, królowej

7.00 – Za ++ Ludwika Waleczek i Edwarda Pastuszka – od Zakładu Pogrzebowego „Mamok”

CZWARTEK – 09.06.2022 – Święto JEZUSA CHRYSTUSA Najwyższego i Wiecznego Kapłana

18.00 – Za ++ rodziców Łucję i Franciszka Mocek, Bronisławę i Franciszka Waleczek, ++ z rodzin Mocek i Waleczek

PIĄTEK – 10.06.2022

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Marię Pieczka w V rocznicę śmierci

SOBOTA –11.06.2022 – Wsp. Św. BARNABY, Apostoła

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

14.30 – Chrzest dziecka: Igor Robert Szmajduch

15.00 – Do opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Łucji Pistelok w 60 rocznicę urodzin i w intencji całej rodziny, dzieci i wnuków

16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy. Za + Lidię Otremba we wspomnienie urodzin

NIEDZIELA – 12.06.2022 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

7.30 – Za + Mariana Sarnę – od rodziny Krawieczek

9.30 – Za + mamę Łucję Gaża

11.00 – Za + Różę Chlebek w 30 dzień po śmierci

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.06.2022
    UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

PRZYBĄDŹ DUCHU STWORZYCIELU … ”

Dzisiaj mija pięćdziesiąt dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź Duchu Święty!” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ukończenie budowy i wyposażenie kościoła Św. Jana Pawła II (na poligonie). Przed kościołem Dzieci Maryi przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie letnich rekolekcji Dzieci Maryi.

W dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienia zwykłych warunków odpustu.

W poniedziałek obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Wszystkie bardzo ważne uroczystości kościelne jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, także Zesłanie Ducha Świętego mają podwójne święto. Dlatego mimo iż jest to dzień pracy dochowajmy tradycji i uświęćmy go przez udział we Mszy św. o godzinie 7.00, bądź 18.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

W środę wspominamy Św. Jadwigę, królową.

W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kapłanach.

W piątek od godziny 9.00 odbędzie się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną.

W sobotę obchodzimy wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. Różę Różańcowe. O 16.00 będzie Msza Św. Z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę Trójcy Przenajświętszej dzieci wczesnokomunijne i komunijne pielgrzymują do katedry w Katowicach. Początek o godzinie 13.30, zakończenie o 16.45. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na nowe ogrodzenie naszego cmentarza „Świętego Krzyża”.

W czwartek 16 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.30 w naszym kościele i przejdziemy ulicami: Św. Jadwigi, Staromiejską, Szymanowskiego, Wiśniową i Św. Jadwigi do kościoła. Po zakończeniu procesji będzie sprawowana Msza Św.

Zachęcam do czytania pracy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego.