• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 29.05.2022 do 05.06.2022

Niedziela Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego od 29.05. do 05.06.2022 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.05.2022 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.30 – Za + Annę Pastuszka we wspomnienie urodzin i + męża Edwarda

9.30 – Za ++ dziadków Lidię i Piotra Rozmus

11.00 – Za ++ rodziców Klarę i Alfonsa Brauntsch

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce na ulicy Modrzewiowej

PONIEDZIAŁEK – 30.05.2022 – wsp. ŚW. JANA SARKANDRA, prezbitera i męczennika

7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Jacka Mildnera z okazji 40 rocznicy urodzin NABOŻEŃSTWO MAJOWE

WTOREK – 31.05.2022 – Święto NAWIEDZENIA NMP

7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Justyny i Łukasza Malcharek z okazji 10 rocznicy ślubu i w intencji całej rodziny NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 01.06.2022 – wsp. ŚW. JUSTYNA, męczennika DZIEŃ DZIECKA

7.00 – Za + Franciszka Skaźnik w kolejną rocznicę śmierci, ++ żonę Weronikę, 3 synów i zięcia

CZWARTEK – 02.06.2022 – I czwartek

18.00 – Za ++ dziadków Jadwigę i Stanisława Paszek, Gertrudę i Józefa Kurzydem oraz męża Leszka Stalskiego

PIĄTEK – 03.06.2022 – Wsp. Św. męczenników KAROLA LWANGI i tow. – I piątek

18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Lidię i Piotra Rozmus we wspomnienie rocznic urodzin, ++ dziadków obu stron o radość życia wiecznego

SOBOTA –04.06.2022 – I sobota

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Jadwigi Śląskiej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Joanny Mendrykowskiej z okazji 75 rocznicy urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Św. Za + mamę Teresę Lasek o radość życia wiecznego

NIEDZIELA – 05.06.2022 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7.30 – Za + Mariana Sarnę w 30 dzień po śmierci

9.30 – Za ++ Martę i Pawła Sojka, siostrę Annę, córkę Gertrudę, 3 zięciów i synową

11.00 – Za ++ rodziców Zofię i Stefana Walotek, 2 zięciów Pawła i Andrzeja oraz wnuka Arkadiusza

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.05.2022 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

PAN JEZUS WNIEBOWSTEPUJE … ”

Wstąpienie Chrystusa do chwały Ojca jest zwieńczeniem Jego ziemskiej drogi. Zmartwychwstały Pan po przejściu z tego świata do nieba nie przestaje być jednak obecny w życiu Kościoła. Rozpoczynając sprawowanie Eucharystii, wzbudźmy wiarę w to, że Jezus Chrystus jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata, a zwłaszcza wówczas, gdy gromadzimy się w Jego imię, by słuchać Jego słów i karmić się Jego ciałem.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Dziś w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wspieramy i ogarniamy ich naszą modlitwą.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

We wtorek obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP

W środę wspominamy Św. Justyna, męczennika. To także Dzień Dziecka. Modlimy się za wszystkie dzieci.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek miesiąca. Nie będzie porannych Mszy Św. Okazja do Spowiedzi przed każdą Mszą św.

W I czwartek miesiąca Msza Św. o godzinie 18.00.

W I piątek miesiąca obchodzimy wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odbędą się za tydzień w piątek 10 czerwca. O godzinie 18.00 zapraszam dzieci na Mszę Św. szkolną.

W I sobotę miesiąca o godzinie 16.00 Msza św. z wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta przeznaczona będzie na ukończenie budowy i wyposażenie kościoła Św. Jana Pawła II /na poligonie/. Przed kościołem Dzieci Maryi przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie letnich rekolekcji Dzieci Maryi.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Domu Rekolekcyjnego „Idylla” w Wiśle w dniach od 17 do 19 czerwca 2022. Koszt 200 zł. W cenie: posiłki, zabawa, formacja, modlitwa, wypoczynek, zakwaterowanie. Zapisy pod nr telefonu: 507 669 610