• „… PRZEPRAWMY SIĘ
  NA DRUGĄ STRONĘ …”.

 • MAJOWA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM PIEKARSKIEGO


   

  I. MAJOWA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM PIEKARSKIEGO

  1. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się 29 maja pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

  Program pielgrzymki: 

  8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;

  8.30 – Modlitwa różańcowa. Litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy;

  9.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego;

  11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu;

  13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze św. Józefem i bł. ks. Janem Machą;

  15.00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem abp. koadiutora Adriana Galbasa SAC.

  Polecajmy dzieło pielgrzymki Bożej Opatrzności w parafiach i przygotujmy duchowo pątników. Księży biorących udział w pielgrzymce prosimy o podjęcie posługi w konfesjonałach na Rajskim Placu oraz na piekarskim wzgórzu. Do posługi rozdzielania Komunii św. zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Plakat w załączniku nr 1.

  Transmisja Mszy św. będzie dostępna na TV Polonia, TVP 3, Radio Katowice i Radio eM.

  Prosimy o parkowanie autokarów przy kopalni (ul. Ziętka) oraz przy Kopcu Wyzwolenia.

   

  II. PRZYJACIELE WYŻSZEGO ŚLĄSKIEGO SEMINARIUM DUCHWNEGO

  2. Dni skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium odbędą się 4 i 5 czerwca w WŚSD w Katowicach (ul. Wita Stwosza 17a). Do udziału zaproszeni są wszyscy zrzeszeni w Towarzystwie oraz osoby zainteresowane dołączeniem do tej wspólnoty. Rozpoczęcie spotkań zarówno w sobotę i niedzielę o godz. 10. W programie: konferencja, okazja do spowiedzi św., Eucharystia, a także posiłek i spotkanie z alumnami. Zakończenie około godziny 15.30. Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 519 546 150 (furta seminarium).

   

  III. DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY

  3. Księży, którzy organizują wyjazd do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 30 maja o godz. 16 do kurii.

   

  IV. INFORMACJE WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO

  4. Doroczna pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do katedry odbędzie się w niedzielę 12 czerwca pod hasłem: Święty Michale Archaniele, czuwaj nade mną w Kościele. Początek o godz. 13.30, zakończenie ok. 16.45. W celach organizacyjnych prosimy o zgłoszenie grupy i podanie przybliżonej ilości dzieci na adres: katechetyczny@katowicka.pl  do 3 czerwca. Szczegóły na stronie Wydziału Katechetycznego – www.wk.archidiecezjakatowicka.pl.

   

  V. INFORMACJE DUSZPASTERSTWA RODZIN

  5. Trwa nabór do studium duszpasterstwa rodzin. Zajęcia będą odbywać się od października 2022 do czerwca 2023 r. – 10 zjazdów piątkowo-sobotnich. Szczegóły na stronie: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/67-archidiecezjalne-studium-duszpasterstwa-rodzin.

   

   VI. WYDZIAŁ TEOLOGICZNY

  6. Rekrutacja osób zainteresowanych studiami na Wydziale Teologicznym UŚ rozpocznie się 1 czerwca. Studiuje tam obecnie ok. 300 studentów w wieku od 19–60 lat. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów. Rekrutacja odbywa się przez stronę internetową Wydziału lub przez parafię. Wydział teologiczny oferuje następujące kierunki:

  • TEOLOGIA (to przyszli księża, katecheci świeccy, dziennikarze, publicyści);

  • NAUKI O RODZINIE (przyszli mediatorzy i asystenci rodzin, pracownicy socjalni, funkcjonariusze służb mundurowych).

  Szczegóły na stronie Wydziału Teologicznego UŚ.

  POWRÓT