• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 22.05.2022 do 29.05.2022

VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 22.05. do 29.05.2022 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022

7.30 – Za + Tadeusza Czyżewskiego w II rocznicę śmierci

9.30 – Za ++ Ludwika i Annę Kokot, ++ siostrę, braci, bratowe i szwagrów

11.00 – Za ++ rodziców Gertrudę i Stanisława Larysz

Chrzest dziecka: Alicja Oliwia Wycisło

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy kapliczce, przy ulicy Żorskiej 56

PONIEDZIAŁEK – 23.05.2022 – Dni Krzyżowe

7.00 – Msza Św., modlitwy i nabożeństwo majowe przy Krzyż u Państwa Gruszka na ulicy Rybnickiej. Za ++ Pawła i Bogdana Gruszka – od Łukasza Gierka z rodziną

WTOREK – 24.05.2022 – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych – Dni Krzyżowe

7.00 – Za + Jadwigę Jacek w IV rocznicę śmierci, męża Aleksego, ++ rodziców, braci i siostry Procesja do Krzyża przy szkole na ul. Staromiejskiej, po drodze NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 25.05.2022 – Dni Krzyżowe

7.00 – Za ++ rodziców Łucję i Pawła, męża Jana Balcarek, syna Artura, wszystkich ++ z rodzin Balcarek i Spyra

Procesja do Krzyża i NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy ul. Okopowej

CZWARTEK – 26.05.2022 – Wsp. Św. Filipa Neri, prezbitera – Dzień Matki

18.00 – Za + Małgorzatę Chudek, męża Franciszka, ++ z rodzin: Jacek i Chudek NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 27.05.2022

11.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Ośrodek Caritas Matka Boża Różańcowa

17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE z udziałem Dzieci Maryi

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Augustyna Chrószcz w I rocznicę śmierci i ++ z rodziny Chrószcz

SOBOTA –28.05.2022

15.00 – Chrzest dziecka: Paweł Emil Masczyk

16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Za ++ rodziców Martę i Józefa Kajstura i + brata Roberta

Roczek: Stanisław Żelazo

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

17.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Za + Annę Celer z okazji 30 dnia po śmierci

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.05.2022 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.30 – Za + Annę Pastuszka we wspomnienie urodzin i + męża Edwarda

9.30 – Za ++ dziadków Lidię i Piotra Rozmus

11.00 – Za ++ rodziców Klarę i Alfonsa Brauntsch

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce na ulicy Modrzewiowej

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022

„… PRZYJDĘ DO WAS … ”.

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera nas do Wieczernika. W jego intymnej atmosferze Jezus zapewnia o miłości Ojca i obiecuje przyjście Ducha Świętego, który przypomni uczniom Jego słowa. Oczekując z nadzieją na spełnienie obietnic udzielonych Kościołowi, otwórzmy nasze serca na dar przemieniającej obecności Chrystusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych.

W poniedziałek o godzinie 7.00 gromadzimy się przy Krzyżu na ulicy Rybnickiej u Państwa Gruszka. Tam będzie sprawowana Msza Św., nabożeństwo majowe i modlitwy o urodzaje.

We wtorek o godzinie 7.00 Msza Św. w kościele i po niej w procesji idziemy do Krzyża przy szkole, ul. Staromiejska. Po drodze odprawimy nabożeństwo majowe.

W środę w kościele o 6.30 nowenna do MBNP, o 7.00 Msza Św. i procesja do Krzyża przy ulicy Okopowej, po drodze nabożeństwo majowe.

We wtorek wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych.

W czwartek wspominamy Św. Filipa Neri, prezbitera i obchodzimy Dzień Matki. Po Mszy Św. podczas nabożeństwa majowego będziemy modlić się w intencji wszystkich Matek.

W piątek o godzinie 11.30 nasz Ośrodek CARITAS Matka Boża Różańcowa poprowadzi koronkę do Bożego Miłosierdzia. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjątkowo o 17.30 nabożeństwo majowe z udziałem Dzieci Maryi i potem Msza Św. szkolna. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę o godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wszystkich pielgrzymów ogarniamy naszą modlitwą.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym warto zapoznać się m.in. z historią beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz przeczytać o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi. Dostępny jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.