• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 08.05.2022 do 15.05.2022

IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
    od 08.05. do 15.05.2022 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.05.2022 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

7.30 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

9.30 – Za + syna Janusza Baron w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – Za + Roberta Kokot w X rocznicę śmierci

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy kapliczce, koło stodoły, przy ulicy Staromiejskiej

PONIEDZIAŁEK – 09.05.2022 – Uroczystość ŚW. STANISŁAWA, bpa i męcz. Patrona Polski

7.00 – Za + męża Emanuela Kiecok w XXVIII rocznicę śmierci, + synową Gabrielę NABOŻEŃSTWO MAJOWE

WTOREK – 10.05.2022

7.00 – Za + Marię Kucia w VII rocznicę śmierci oraz ++ z rodziny Rozalię i Stanisława Kucia, Zofię i Józefa Gwóźdź, Halinę i Tadeusza Wicher, Czesława Niedziela i Bronisława Gąsiorek NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9.00Pogrzeb Śp. Marian Sarna

ŚRODA – 11.05.2022

7.00 – Za + męża Roberta Kliś, ++ rodziców Marię i Teofila Kordoń NABOŻEŃSTWO MAJOWE

CZWARTEK – 12.05.2022

18.00 – Za + Jana Ryt w II rocznicę śmierci i ++ z pokrewieństwa NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 13.05.2022 – DZIEŃ FATIMSKI

19.30 – Za + Beatę Szczypińską w VIII rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Szczypiński, Lambrych, Szwarc i Szewczyk

20.15 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE i MAJOWE

SOBOTA – 14.05.2022 – Święto ŚW. MACIEJA, Apostoła

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii NABOŻEŃSTWO MAJOWE

15.00 – Chrzest dzieci: Jan Mirosław Moń

Adrian Kacper Danel

16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkanocnej. Za + Jana Stachurskiego w XX rocznicę śmierci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022

7.30 – Za + Łucję Pohl w 30 dzień po śmierci, ++ Małgorzatę i Józefa Pohl, Piotra i Elżbietę Walecki

9.30 – Za + Stanisława Pyrtek

11.00 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ – w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych

15.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE z udziałem dzieci pierwszokomunijnych

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.05.2022

ZNAM OWCE MOJE, A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

Ewangelia dzisiejszej niedzieli stawia przed naszymi oczami Chrystusa – Dobrego Pasterza, który zapewnia opiekę tym wszystkim, którzy Mu zaufali. „Moje owce nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Wsłuchani w słowa Jezusa prośmy o umocnienie naszej wiary i dar przylgnięcia do Boga całym naszym życiem.

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na nowe ogrodzenie naszego cmentarza „Świętego Krzyża”. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W dzisiejszą niedzielę zapraszam o godzinie 18.00 na nabożeństwo majowe przy ulicy Staromiejskiej przy kapliczce koło stodoły.

W poniedziałek obchodzić będziemy przeniesioną Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek o godzinie 9.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Mariana Sarna. O godzinie 16.00 zapraszam rodziny dzieci komunijnych do prac porządkowych przy obejściu kościoła.

W piątek o godzinie 16.00 Spowiedź Św. dla pierwszej grupy dzieci przystępujących do I Komunii Św. i dla dorosłych, a o 17.00 dla drugiej grupy. W tym dniu przypada także Dzień Fatimski, zapraszam na Mszę św. o godzinie 19.30 i na nabożeństwo majowe i różaniec fatimski z procesją wokół kościoła przy zapalonych świecach i pochodniach o godzinie 20.15.

W II sobotę miesiąca przypada święto Św. Macieja, apostoła. Zapraszam na Mszę św. o godzinie

8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z

wigilii V Niedzieli Wielkanocnej. Po Mszy Św. /o godzinie 17.00/ w salce parafialnej odbędzie się

zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszokomunijna. O godzinie 15.30 zapraszam na nabożeństwo majowe z udziałem Dzieci Pierwszokomunijnych.

Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym m.in.:

– znajdziemy kolejną płytę z Biblią Audio, a na niej cztery księgi mądrościowe.