• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 01.05.2022 do 08.05.2022

III Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 01.05. do 08.05.2022 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022

7.30 Za + Pawła Gruszka – od przyjaciół Tomasza i Henryka NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Modlitwy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

9.30 – Za + Patrycję Świerkot, ++ Małgorzatę i Roberta Biela, Łucję i Alojzego Ryś NABOŻEŃSTWO MAJOWE

11.00 – Za + Jana Dudę w 30 dzień po śmierci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PONIEDZIAŁEK – 02.05.2022 – Wsp. Św. ATANAZEGO, biskupa i doktora Kościoła

7.00 – Za ++ rodziców Marię i Franciszka Spora, Zofię Sojka, męża Ludwika, 3 siostry, 2 braci, 3 szwagrów i bratową NABOŻEŃSTWO MAJOWE

14.00 – Ślub konkordatowy: Katarzyna Piecha i Michał Kilka

WTOREK – 03.05.2022 – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, gł. patronki Polski

7.30 – Za ++ Elżbietę i Józefa Bankiel NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Mai Przybylskiej z okazji 18 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny NABOŻEŃSTWO MAJOWE

11.00 – Za ++ Marię i Jana Wiencek, ++ synów i córki NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 04.05.2022 – Wsp. Św. FLORIANA, męczennika, patrona archidiecezji

7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Jana i wnuka Stasia z okazji urodzin NABOŻEŃSTWO MAJOWE

CZWARTEK – 05.05.2022 – I czwartek

18.00 – Msza św. młodzieżowa. Za + Zygmunta Gołek w I rocznicę śmierci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 06.05.2022 – ŚWIĘTO Św. Apostołów FILIPA i JAKUBA – I piątek

7.00 – Za + mamę Marię Soloch o radość życia wiecznego we wspomnienie urodzin NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 – Msza św. szkolna. Za + syna Krzysztofa Kokot NABOŻEŃSTWO MAJOWE

SOBOTA – 07.05.2022 – sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat NABOŻEŃSTWO MAJOWE

15.00 – Chrzest dziecka: Jan Franciszek Janosz

16.00 Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkanocnej. Za ++ Zofię i Józefa Nesterok o radość życia wiecznego NABOŻEŃSTWO MAJOWE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.05.2022 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

7.30 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

9.30 – Za + syna Janusza Baron w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – Za + Roberta Kokot w X rocznicę śmierci

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy kapliczce, koło stodoły, przy ulicy Staromiejskiej

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022

„… TO JEST PAN ! … ”.

„Dzieci, macie coś do jedzenia?” – pyta zmartwychwstały Chrystus nad Jeziorem Galilejskim. Czuły sposób, w jaki Pan zwraca się do uczniów, jest wstępem do obfitego połowu ryb. W ewangelicznej scenie ujawniają się Boża hojność, a także wezwanie do wiary i misji. Prośmy podczas tej Eucharystii o dar zażyłości z Chrystusem Zmartwychwstałym i gotowość do wprowadzania Jego słów w życie.

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kolekta przeznaczona jest na nowe lampy oświetleniowe naszego cmentarza. Przed kościołem na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za składane ofiary.

Rozpoczynamy Maryjny Miesiąc Maj serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych.

W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek obchodzimy Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

W środę wspominamy Św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji, hutników i strażaków. W tym dniu w salce będzie można odebrać stroje komunijne o godzinie 17.30 dla chłopców i o 18.00 dla dziewczynek.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek miesiąca.

W I czwartek miesiąca o godzinie 18.00 będzie Msza św. młodzieżowa, na którą szczególnie zapraszam młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania. Chcemy Panu Bogu podziękować za ten wielki dar.

W I piątek miesiąca obchodzimy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.15 Spowiedź św. dla dzieci z klas IV i o 18.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym będzie spotkanie i próba dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W I sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkanocnej.

W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza o godzinie 7.30 będzie Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa. Nabożeństwo majowe o godzinie 18.00 będzie sprawowane przy ulicy Staromiejskiej przy kapliczce koło stodoły. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na nowe ogrodzenie naszego cmentarza „Świętego Krzyża”.

15 maja w niedzielę o godzinie 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze szczególnie polecamy artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju.