• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 24.04.2022 do 01.05.2022

II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 24.04. do 01.05.2022 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022

7.30 – Za + Stefanię Mrzyk we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Marię Studzieńską w I rocznicę śmierci

11.00 – Za + siostrę Halinę Ziebura o dar życia wiecznego – od brata z rodziną

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

PONIEDZIAŁEK – 25.04.2022 – ŚWIĘTO Św. MARKA, Ewangelisty

7.00 – Za + Łucję Matysik w 30 dzień po śmierci

Procesja do Krzyża Misyjnego

WTOREK – 26.04.2022 – Uroczystość Św. WOJCIECHA, bpa i męczennika, gł. patrona Polski

7.00 – Za + Jerzego Rudol – od Magdaleny i Romana Brusik, Joanny i Łukasza Józefowicz z rodzinami

ŚRODA – 27.04.2022

7.00 – Za ++ Mieczysławę i Edmunda Nowakowskich i ++ z rodziny

16.00 – Msza Św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania przez Ks. Arcybiskupa Adriana Galbasa

1/ O dary i moc Ducha Świętego dla przyjmujących Sakrament Bierzmowania

2/ ZA PARAFIAN w intencji rodziców, rodzeństwa i świadków młodzieży bierzmowanej

CZWARTEK – 28.04.2022

18.00 – Za + Floriana Skaźnik o dar życia wiecznego

PIĄTEK – 29.04.2022 – ŚWIĘTO Św. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, dz. i dK patronki Europy

18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Helenę i Jana Moń, ++ z rodziny Moń i Duży

SOBOTA – 30.04.2022

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Jerzego Wejster z okazji urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkanocnej. Za + Maksymiliana Goszyca , ++ jego rodziców i rodzeństwo

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022

7.30 Za + Pawła Gruszka – od przyjaciół Tomasza i Henryka NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Modlitwy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

9.30 – Za + Patrycję Świerkot, ++ Małgorzatę i Roberta Biela, Łucję i Alojzego Ryś NABOŻEŃSTWO MAJOWE

11.00 – Za + Jana Dudę w 30 dzień po śmierci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24.04.2022

„… BĄDŹCIE MIŁOSIERNI ! …”.

„Pan mój i Bóg mój!” – wyznajemy, patrząc na zmartwychwstałego Chrystusa wraz z apostołem Tomaszem. Jezus przygarnia każdego z nas z wyrozumiałością pomimo braków naszej wiary. Z ufnością przystępujemy do Niego w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, nie przestając powtarzać z całym światem: „Jezu, ufam Tobie”. A na początku tej Eucharystii przeprośmy miłosiernego Boga za każdy nasz grzech.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

Dziś w II Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w I rocznicę poświęcenia nowego Obrazu Jezusa Miłosiernego.

W poniedziałek przypada Święto Św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Po Mszy Św. udamy się w procesji z modlitwą do Krzyża Misyjnego.

We wtorek obchodzimy przeniesioną Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godzinie 15.00 na parkingu przed kościołem Mobilne Centrum Badań organizuje badania: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania zalecane po przejściu COVID 19.

W środę o godzinie 16.00 Ks. Arcybiskup Adrian Galbas będzie przewodniczył Mszy Św. podczas której udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży w naszej parafii. W związku z Sakramentem Bierzmowania będzie okazja do Spowiedzi Św. dla kandydatów do Bierzmowania, dla ich świadków oraz rodziców. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 16.00 oraz w poniedziałek i wtorek o godzinie 19.00.

W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkanocnej.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nowe lampy oświetleniowe naszego cmentarza. Przed kościołem na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

Zachęcam do czytania Pisma Świętego oraz prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku. Można ją podarować uchodźcom, których gościmy, i razem modlić się o pokój na Ukrainie. Polecamy też rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny.