• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 17.04.2022 do 24.04.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 17.04. do 24.04.2022 r.

  NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022

  7.30 – Za + Gertrudę Stachurską w I rocznicę śmierci

  9.30 – Za + tatę Andrzeja Szpek, brata Dariusza o radość życia wiecznego – od Moniki i Grzegorza z rodzinami

  11.00 – ZA PARAFIAN

  Błogosławieństwo rocznego dziecka: Natan Lasek

  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY– 18.04.2022

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Halinę Lasek w II rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

  11.00 – Za + Pawła Gruszka w I rocznicę śmierci

  WTOREK WIELKANOCNY – 19.04.2022

  7.00 – Za + Jerzego Rudol – od cioci Teresy Zając, kuzynek: Urszuli Seweryniak i Jadwigi Maziarz z rodzinami

  ŚRODA WIELKANOCNA – 20.04.2022

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, św. Jadwigi i Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Florianka Mildnera z okazji I rocznicy urodzin, w intencji rodziców i rodziców chrzestnych

  CZWARTEK WIELKANOCNY – 21.04.2022

  18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Leszka i Sonii Szwarc i w intencji całej rodziny

  PIĄTEK WIELKANOCNY – 22.04.2022

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Małgorzatę Tomża w XX rocznicę śmierci

  SOBOTA WIELKANOCNA – 23.04.2022

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodzin Nowak i Klęczar

  16.00 – Msza Św. z wigilii II Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Za + Piotra Leśnikowskiego w XVI rocznicę śmierci

  II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022

  7.30 – Za + Stefanię Mrzyk we wspomnienie urodzin

  9.30 – Za + Marię Studzieńską w I rocznicę śmierci

  11.00 – Za + siostrę Halinę Ziebura o dar życia wiecznego – od brata z rodziną

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022

  ALLELUJA ! PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!

   

  Weselcie się, zastępy aniołów w niebie! Weselcie się, słudzy Boga”. Wezwanie do radości jest nieodłączne od prawdy, którą wspominamy wraz z całym Kościołem. Chrystus zmartwychwstał, zwyciężając panowanie śmierci i zła. Niech ta nowina otworzy nasze serca na obecność Tego, który przychodzi, aby nas zbawić.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Symbole Zmartwychwstałego Chrystusa pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych zapraszam na Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Kolekta będzie przeznaczona na nasz kościół. Po południu o godzinie 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

  W drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  We Wtorek Wielkanocny księża naszego dekanatu gromadzą się na Konwencie Wielkanocnym w parafii Św. Mikołaja w Łące – rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 10.00.

  W tym dniu dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. po raz pierwszy przystąpią do Sakramentu Pokuty i Pojednania. I grupa o godzinie 16.00 i II o 17.00

  W czwartek po Mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

  W piątek o godzinie 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.

  Przyszła – Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W świątecznym wydaniu „Gościa Niedzielnego” pragnę zwrócić uwagę na teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych oraz na materiał o tym, w jaki sposób świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni.

  Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

  Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

  Na przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa

  I na nadzieję naszego zmartwychwstania oraz życia naszego odtąd dla Boga, w tym trudnym czasie trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, odwagi i mocy Chrystusa Zmartwychwstałego, wszystkim Parafianom i Gościom oraz Mieszkańcom naszej Pszczyńskiej Starej Wsi oraz Braciom i Siostrom z Ukrainy walczącym o swoją Ojczyznę, jak i goszczącym u nas. Życzy: Ks. Proboszcz Rafał Październiok

  POWRÓT