• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Dzień Dobra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy diecezjan na Dzień Dobra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r. organizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. W ramach imprezy plenerowej w godz. od 12.00 do 18.00 na placu pod katowickim Spodkiem wystąpią na scenie znani artyści muzyki chrześcijańskiej: Magda Anioł, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Krzysztof Antkowiak, Adama Krylik, Mietek Szcześniaka oraz zespół Albo i Nie.  O godz. 15.00 będzie odśpiewana koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed sceną będzie utworzone miasteczko Dobra, gdzie można zapoznać się z działaniami naszej diecezjalnej Caritas, zapewniamy atrakcje dla dzieci i zaplecze gastronomiczne. Dzień Dobra służy promocji wolontariatu i wspólnemu świętowaniu Niedzieli Miłosierdzia. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na naszej stronie www.katowice.caritas.pl.

Ks. Łukasz Stawarz
    Dyrektor Caritas
    Archidiecezji Katowickiej

Na zamówienie TVP Historia powstał film „Tyle radości” przedstawiający życie i działalność bp. Czesława Domina, katowickiego biskupa pomocniczego (w latach 1970-1992), a następnie ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (w latach 1992-1996).

Autorką i reżyserką dokumentu jest Dagmara Drzazga (znana z filmu Bez jednego drzewa las lasem zostanie o bł. ks. Janie Masze), która wspólnie z ekipą filmową TVP Katowice przez wiele miesięcy podążała śladami pochodzącego z Michałkowic bp. Czesława – pełnego wiary Pasterza, zaangażowanego w działalność charytatywną Kościoła i pomoc najbardziej potrzebującym.

Film „Tyle radości” będzie można zobaczyć 14 kwietnia (Wielki Czwartek) o godz. 20:00 na kanale TVP Historia, a także 18 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) o godz. 19:10 a antenie TVP3 Katowice.