• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 03.04.2022 do 10.04.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  V Niedziela Wielkiego Postu od 03.04. do 10.04.2022 r.

  NIEDZIELA – 03.04.2022 – V Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za + Otylię Błaut – od syna Huberta z dziećmi

  9.30 – Za + Bronisławę Jacek – od rodziny Bałuch

  11.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Bojanek

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  15.15 – Gorzkie Żale

  PONIEDZIAŁEK – 04.04.2022

  7.00 – Za ++ Rozalię, Annę, Konstantego Solik, Walentego Wypiór, Agnieszkę, Romana, Teofila Młodzik

  WTOREK – 05.04.2022

  7.00 – Za + Piotra Sakrajeckiego – od koleżanek ze Szkoły Podstawowej

  ŚRODA – 06.04.2022

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + męża Rudolfa Gołek i ++ rodziców obu stron

  CZWARTEK – 07.04.2022 – I czwartek

  7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne, misyjne do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ireny Waleczek w kolejną rocznicę urodzin

  PIĄTEK – 08.04.2022

  17.30 – DROGA KRZYŻOWA dla dzieci

  18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ rodziców Rozalię i Stanisława Kucia, ++ rodziców obu stron i + Marię Kucia

  DROGA KRZYŻOWA ulicami naszej parafii

  SOBOTA – 09.04.2022

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  16.00 – Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Wielkiego Postu. Za + Arkadiusza Stanieczek w I rocznicę śmierci

  Roczek dziecka: Stanisław Machulec

  NIEDZIELA PALMOWA – 10.04.2022 – VI Niedziela Wielkiego Postu – Święcenie Palm

  7.30 – Za ++ Bronisławę Jacek i Beatę Lekką – od sąsiadów

  9.30 – Za + Bolesława Kryut w III rocznicę śmierci PROCESJA z PALMAMI wokół kościoła

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodzin: Pietrek, Majnusz, Dulemba i Liszka

  Chrzest dziecka: Łucja Magdalena Klimek

  14.30 – Chrzest dziecka: Fryderyk Adam Wiera

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

  15.15 – Gorzkie Żale

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022

  I JA CIEBIE NIE POTĘPIAM ….”

  I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz”- mówi Jezus do przyłapanej na cudzołóstwie kobiety. Rozpoczynając drugą część Wielkiego Postu, która przygotowuje nas bezpośrednio do wydarzeń męki, śmierci i zmartwychwstania, chcemy stanąć w prawdzie wobec Boga. Niech udział w Eucharystii otworzy nasze serca na przemieniającą moc Boga, który pragnie ocalić każdego grzesznika

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunku za gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków parafialnych. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy w całym Kościele drugą część Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży. Podopieczni naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa przed kościołem będą sprzedawać palmy, ozdoby i wyroby świąteczne. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i na Gorzkie Żale.

  W środę odbędzie się „Misterium Męki Pańskiej ” w Teatrze Adama Mickiewicza w Cieszynie. Wyjazd z przed kościoła o godzinie 15.30.

  W I czwartek miesiąca o godzinie 7.00 – zapraszam na Mszę św. o powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i uświęcenie duchowieństwa. O godzinie 17.30 okazja do spowiedzi św. i Msza św. dla młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

  W piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i o 18.00 Msza św. szkolna, a potem o godz. 19.00 zapraszam do licznego udziału wszystkich Parafian w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy w kościele i przejdziemy przez parking ulicami Św. Jadwigi, Cyprysową, Modrzewiową, Świerkową, Cedrową, wrócimy Św. Jadwigi i zakończymy przy Krzyżu Misyjnym. Na Drogę Krzyżową zabieramy ze sobą małe krzyżyki najlepiej zrobione przez siebie, świece, pochodnie latarki, elementy odblaskowe. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności.

  W sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż różańcowych naszej parafii, a o 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Wielkiego Postu.

  W niedzielę o godzinie 18.00 serdecznie zapraszam wszystkich Uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej parafii wraz z osobami goszczącymi ich w swoich domach na spotkanie w naszym kościele.

  Za tydzień Niedziela Palmowa, święcenie palm po każdej Mszy Św. Procesja z palmami po Mszy Św. o godzinie 9.30. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczone będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Przed kościołem będą zbierane ofiary na Boży Grób.

  W dniach od 31.05 do 08.06.2022 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji – „Śladami Św. Pawła”. W programie między innymi Saloniki, Ateny, Korynt, a także stolica Serbii Belgrad oraz wypoczynek nad morzem. Cena 1380 zł i 260 euro. Zapisy i zaliczka w kwocie 380 zł do 20 kwietnia w zakrystii.

  Zalecki za zmarłych, można składać w zakrystii. U Pana kościelnego można nabyć „paschaliki” jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece te można również wykorzystać podczas Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii.

  Zachęcam do podarowania 1% podatku na rehabilitację dla naszej parafianki EMILKI.

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, społeczność uczniowska oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pszczynie serdecznie zapraszam na przedstawienie „Święta Wielkanocne”, które odbędzie się 5 kwietnia 2022 r. Początek o godz. 17:00 w auli szkoły. Przedstawienie połączone będzie z kiermaszem wielkanocnym, na którym będzie możliwość zakupienia kartek, stroików, dekoracji świątecznych oraz można będzie wypić kawę, herbatę i zjeść dobre ciasto.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze polecamy między innymi artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu.

  POWRÓT