• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 20.03.2022 do 27.03.2022

III Niedziela Wielkiego Postu od 20.03. do 27.03.2022 r.

NIEDZIELA – 20.03.2022 – III Niedziela Wielkiego Postu

7.30 – Za + tatę Jerzego Brychcy w I rocznicę śmierci

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi Śląskiej w intencji rodziny Aleksandry i Miłosza Maślanka i ich syna Eryka

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Św. Józefa i Św. Jadwigi w intencji Jozefa Ryś z okazji 80 rocznicy urodzin i w intencji wnuka Adama Świerzawskiego z okazji 20 rocznicy urodzin

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 – Gorzkie Żale

PONIEDZIAŁEK – 21.03.2022

7.00 – Za ++ Alojzego, Augustyna, Juliannę i Jadwigę Larysz

WTOREK – 22.03.2022

7.00 – Za + Bronisławę Jacek we wspomnienie urodzin

ŚRODA – 23.03.2022

7.30Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

8.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi w intencji Ks. Proboszcza Rafała Październioka z okazji urodzin – od Parafian

18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, dar życia i kapłaństwa, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ks. Proboszcza Rafała Październioka z okazji urodzin – od Parafian

CZWARTEK – 24.03.2022

18.00 – Za ++ rodziców Marię i Józefa Wróż, córki Marię i Małgorzatę, syna Stefana, Jadwigę Warzecha i ++ z rodzin: Wróż i Warzecha

PIĄTEK – 25.03.2022 – Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – kolekta na nasz kościół

7.00 – ZA PARAFIAN i w intencji dzieci poczętych a nie narodzonych

17.30 – DROGA KRZYŻOWA dla dzieci

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Bronisławę Gruba w I rocznicę śmierci i + męża Pawła

DROGA KRZYŻOWA

SOBOTA – 26.03.2022

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Urszuli Spyra z okazji 70 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny

16.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkiego Postu. Za + Wiesława Kosteckiego w V rocznicę śmierci

17.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkiego Postu. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Aurelii z okazji 18 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny

NIEDZIELA – 27.03.2022 – IV Niedziela Wielkiego Postu

7.30 – Za + Gertrudę Stachurską – od siostry Marii z rodziną

9.30 – Za ++ rodziców Gertrudę i Antoniego Żelazo

11.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Bocheński

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 – Gorzkie Żale

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

„…JESZCZE NA TEN ROK JE POZOSTAW …”.

Pokuta i nawrócenie – to jedne z najczęściej wypowiadanych słów w Wielkim Poście. Odnoszą się do samej istoty chrześcijańskiego życia – wiary, która otwiera na przemieniającą moc Bożej miłości. Niech rozpoczynająca się Eucharystia ukierunkuje nas całkowicie na Boga, abyśmy odrzucali zło i mogli wydać obfite owoce nawrócenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą III Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam o godzinie 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

W każdy poniedziałek Wielkiego Postu po porannej Mszy Św. prowadzone są rozważania przygotowane przez młodzież Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 IM. Karola Miarki w Pszczynie. Całość uświetnia refleksja muzyczna. Serdecznie zapraszamy.

W środę wyjątkowo nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie o 7.30. Msze Św. o godzinie 8.00 i 18.00 będą sprawowane w intencji Ks. Proboszcza Rafała z okazji urodzin.

W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Zapraszam na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na nasz kościół. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 zapraszam dzieci na Drogę Krzyżową i Mszę św. szkolną szczególnie zapraszam uczniów klas VII. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

W sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się dekanalny dzień skupienia parafialnych zespołów Caritas w parafii Podwyższenia Krzyża Św. U nas o 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkiego Postu.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii. U Pana kościelnego można nabyć „paschaliki” jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża w cenie 15 zł i mała w cenie 8 zł. w Niedzielę Zmartwychwstania pozwolą nam przeżyć jedność z tymi dziećmi przy wielkanocnym stole. Zachęcam do wspierania tego dzieła.

W środę 6 kwietnia br. nasza parafia organizuje wyjazd na „Misterium Męki Pańskiej ” do Teatru Adama Mickiewicza w Cieszynie. Koszt bilet i przejazd to 70 zł od osoby. Wyjazd z przed kościoła o godzinie 15.30. Można się jeszcze zapisać w dzisiejszą niedzielę.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. Dostępny jest także „Gość Ekstra” o Ojcu Pio i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.