• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 06.02.2022 do 13.02.2022

V Niedziela Zwykła od 06.02. do 13.02.2022 r.

NIEDZIELA – 06.02.2022 – V Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Franciszkę Pławecką w 30 dzień po śmierci

9.30 – Za + Józefa Wagstyl w II rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

11.00 – Za + Annę Kokot z okazji wspomnienia urodzin i III rocznicy śmierci

PONIEDZIAŁEK – 07.02.2022

7.00 – Za + Bogdana Gruszka – od przyjaciół: Henryka, Tomasza i Sebastiana z rodzinami

WTOREK – 08.02.2022

7.00 – Za ++ Franciszka Pławecka, Jerzy Rudol i Piotr Kowal – od Zakładu Pogrzebowego „TUTAK”

ŚRODA – 09.02.2022

7.00 – Za + Wojciecha Dzida

CZWARTEK – 10.02.2022 – wsp. Św. SCHOLASTYKI, dziewicy

18.00 – Za ++ Agnieszkę, Marka i Franciszka Spyra

PIĄTEK – 11.02.2022 – wsp. NMP z LOURDES

Procesja i modlitwy przy Grocie Matki Bożej z Lourdes i spotkanie w salce

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Pawła i Stefanię Brychlik

SOBOTA – 12.02.2022

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00 – Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Zwykłej. 1/ Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Heleny Reclik z okazji 80 rocznicy urodzin

2/ O Boże błogosławieństwo dla rodzin: Botor, Pieles i Masczyk oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Ani

Błogosławieństwo rocznego dziecka: Anastazja Mika

NIEDZIELA – 13.02.2022 – VI Niedziela Zwykła

7.30 – Za + ojca i męża Aleksandra Rozmus w 30 rocznicę śmierci

9.30 – Za + Franciszkę Pławecką – od sąsiadów

11.00 – Za ++ Krystynę i Edwarda Dyrcz w kolejną rocznicę śmierci

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022

„…WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ…”.

Na Twoje słowo zarzucę sieci” – odpowiada Piotr na prośbę Jezusa w dzisiejszej Ewangelii. Posłuszeństwo słowu Chrystusa i gotowość, by je wprowadzić w życie, to podstawowe zadanie chrześcijanina. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczerą intencję wsłuchania się w słowa Pana i prośmy o dary potrzebne do ich realizacji.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi kolejną zbiórkę na pomoc Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W czwartek wspominamy Św. Scholastykę, dziewicę.

W piątek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Z tej okazji zapraszam na Mszę Św. o godzinie 9.00 w intencji wszystkich chorych i starszych Parafian oraz o zachowanie nas od zarazy koronawirusa. Po modlitwach zapraszam na spotkanie w salce parafialnej. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci. O 18.00 Msza Św. szkolna dla dzieci, szczególnie uczniów z klas V i VI.

W sobotę zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. /o godzinie 17.00/ odbędzie się w salce parafialnej zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków parafialnych.

Domy Rekolekcyjne naszej Archidiecezji prowadzą swoją działalność. Informacje w gablotce i na stronie internetowej. Zachęcam do korzystania z tych rekolekcji i spotkań.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: można przeczytać m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie.