• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 06.02.2022 do 13.02.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  V Niedziela Zwykła od 06.02. do 13.02.2022 r.

  NIEDZIELA – 06.02.2022 – V Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + Franciszkę Pławecką w 30 dzień po śmierci

  9.30 – Za + Józefa Wagstyl w II rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

  11.00 – Za + Annę Kokot z okazji wspomnienia urodzin i III rocznicy śmierci

  PONIEDZIAŁEK – 07.02.2022

  7.00 – Za + Bogdana Gruszka – od przyjaciół: Henryka, Tomasza i Sebastiana z rodzinami

  WTOREK – 08.02.2022

  7.00 – Za ++ Franciszka Pławecka, Jerzy Rudol i Piotr Kowal – od Zakładu Pogrzebowego „TUTAK”

  ŚRODA – 09.02.2022

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Wojciecha Dzida

  CZWARTEK – 10.02.2022 – wsp. Św. SCHOLASTYKI, dziewicy

  18.00 – Za ++ Agnieszkę, Marka i Franciszka Spyra

  PIĄTEK – 11.02.2022 – wsp. NMP z LOURDES

  9.00 – Za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienia Chorych w intencji wszystkich chorych i starszych Parafian z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dar zdrowia i zachowania od zarazy koronawirusa

  Procesja i modlitwy przy Grocie Matki Bożej z Lourdes i spotkanie w salce

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Pawła i Stefanię Brychlik

  SOBOTA – 12.02.2022

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  16.00 – Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Zwykłej. 1/ Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Heleny Reclik z okazji 80 rocznicy urodzin

  2/ O Boże błogosławieństwo dla rodzin: Botor, Pieles i Masczyk oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Ani

  Błogosławieństwo rocznego dziecka: Anastazja Mika

  NIEDZIELA – 13.02.2022 – VI Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + ojca i męża Aleksandra Rozmus w 30 rocznicę śmierci

  9.30 – Za + Franciszkę Pławecką – od sąsiadów

  11.00 – Za ++ Krystynę i Edwarda Dyrcz w kolejną rocznicę śmierci

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  V NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.02.2022

  „…WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ…”.

  Na Twoje słowo zarzucę sieci” – odpowiada Piotr na prośbę Jezusa w dzisiejszej Ewangelii. Posłuszeństwo słowu Chrystusa i gotowość, by je wprowadzić w życie, to podstawowe zadanie chrześcijanina. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczerą intencję wsłuchania się w słowa Pana i prośmy o dary potrzebne do ich realizacji.

  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi kolejną zbiórkę na pomoc Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W czwartek wspominamy Św. Scholastykę, dziewicę.

  W piątek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Z tej okazji zapraszam na Mszę Św. o godzinie 9.00 w intencji wszystkich chorych i starszych Parafian oraz o zachowanie nas od zarazy koronawirusa. Po modlitwach zapraszam na spotkanie w salce parafialnej. O godzinie 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci. O 18.00 Msza Św. szkolna dla dzieci, szczególnie uczniów z klas V i VI.

  W sobotę zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. /o godzinie 17.00/ odbędzie się w salce parafialnej zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

  W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków parafialnych.

  Domy Rekolekcyjne naszej Archidiecezji prowadzą swoją działalność. Informacje w gablotce i na stronie internetowej. Zachęcam do korzystania z tych rekolekcji i spotkań.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: można przeczytać m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie.

  POWRÓT