• „… PRZEPRAWMY SIĘ
  NA DRUGĄ STRONĘ …”.

 • Ogłoszenia od 30.01.2022 do 06.02.2022


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  IV Niedziela Zwykła od 30.01. do 06.02.2022 r.

  NIEDZIELA – 30.01.2022 – IV Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + Anielę Koczar i ++ z ulic: Rzepakowej i Malinowej – od sąsiadów

  9.30 – Za + syna Dawida Lasek w XII rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

  11.00 – Za ++ rodziców Ingę i Rufina Zając

  PONIEDZIAŁEK – 31.01.2022 – wsp. Św. JANA BOSKO, prezbitera

  7.00 – Za + Bronisławę Jacek w 30 dzień po śmierci

  WTOREK – 01.02.2022

  7.00 – Za + męża Franciszka Kania

  ŚRODA – 02.02.2022 – Św. OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – kolekta na Zakony kontemplacyjne

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Weronikę Skaźnik w XII rocznicę śmierci, ++ męża Franciszka i 3 synów i zięcia

  17.00 – Za + Beatę Lekką w 30 dzień po śmierci

  18.00 – Za ++ rodziców Teklę i Wincentego Kiermasz, 3 synów, zięcia, synową, 2 wnuków i wnuczkę, ++ z rodzin: Kiermasz, Leśnikowski, Lazar, ++ sąsiadów oraz dusze w czyśćcu cierpiące

  CZWARTEK – 03.02.2022 – wsp. Św. BŁAŻEJA, biskupa i męczennika – I czwartek

  7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

  Błogosławieństwo Św. Błażeja

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Marię Czysz w kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Czysz, Machnik, Koczy i Olesz

  Błogosławieństwo Św. Błażeja

  PIĄTEK – 04.02.2022 – I piątek

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ Łucję i Ryszarda Sikora, Marię i Franciszka Kraus

  SOBOTA – 05.02.2022 – wsp. Św. AGATY, dziewicy i męczennicy – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

  16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Zwykłej. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi Śląskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Agnieszki Stalmach z okazji 40 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny

  NIEDZIELA – 06.02.2022 – V Niedziela Zwykła

  7.30 – Za + Franciszkę Pławecką w 30 dzień po śmierci

  9.30 – Za + Józefa Wagstyl w II rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

  11.00 – Za + Annę Kokot z okazji wspomnienia urodzin i III rocznicy śmierci

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  30.01.2022

   

  „… ZDUMIEWALI SIĘ JEGO NAUKĄ … ”.

  Dzisiejsza Ewangelia przywołuje początek publicznej działalności Jezusa i wspomina o niezrozumieniu Go przez mieszkańców rodzinnego miasta. Niebezpieczeństwo odrzucenia słowa Bożego istnieje także dziś. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie przylgnięcia do Chrystusa. Tylko Jego słowa oświecają nasze drogi i niosą pociechę dla naszego życia.

  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W poniedziałek wspominamy Św. Jana Bosko, prezbitera.

  W środę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest ono obchodzone w całym Kościele jako Światowy dzień życia konsekrowanego. W tym dniu święcimy gromnice. Kolekta przeznaczona będzie na Zakony Kontemplacyjne.

  W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  W I czwartek miesiąca wspominamy Św. Błażeja, biskupa i męczennika. zapraszam na Mszę św. o godz. 7.00. o powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i uświęcenie duchowieństwa. Po Mszy św. zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy rozbieraniu stajenki. O godzinie 17.00 Spowiedź Św. i o 18.00 Msza Św. dla młodzieży. Po Mszy Św. porannej i wieczornej będzie udzielane błogosławieństwo Św. Błażeja.

  W I piątek miesiąca od godz. 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci. O 18.00 Msza Św. szkolna dla dzieci, szczególnie te, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.

  W I sobotę miesiąca obchodzimy wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu błogosławimy chleb i wodę. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli do wieczności w ciągu ostatnich dziesięciu lat. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Zwykłej.

  Kolekta niedzielna przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi kolejną zbiórkę na pomoc Syrii.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: „Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?”.
   

  POWRÓT