• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 23.01.2022 do 30.01.2022

III Niedziela Zwykła od 23.01. do 30.01.2022 r.

NIEDZIELA – 23.01.2022 – III Niedziela Zwykła

7.30 – Za ++ rodziców Łucję i Henryka Walecki w kolejną rocznicę śmierci oraz + brata Rajmunda o radość życia wiecznego

9.30 – Za ++ rodziców Eufemię i Konrada Leśnikowskich, 3 córki, zięcia, 2 wnuków, ++ z rodzin: Leśnikowski, Wojdała, Glanc, Stencel i dusze opuszczone

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Julii przyjmującej chrzest, w intencji rodziców i rodziców chrzestnych oraz w intencji rodzin: Rozmus, Marszałek i Nycz

PONIEDZIAŁEK – 24.01.2022

7.00 – Za + Bronisławę Jacek – od członkiń Koła Gospodyń ze Starej Wsi

WTOREK – 25.01.2022 – Święto NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, apostoła

7.00 – Za ++ Juliannę, Augustyna, Alojzego i Jadwigę Larysz

ŚRODA – 26.01.2022 – wsp. Św. Biskupów TYMOTEUSZA i TYTUSA

7.00 – Za + Franciszkę Pławecką – od Sióstr Boromeuszek i Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie

CZWARTEK – 27.01.2022

18.00 – Za + męża i ojca Leszka Stalskiego w dniu urodzin

PIĄTEK – 28.01.2022 – wsp. Św. TOMASZA z AKWINU, prezbitera i dK

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Jana Balcarek z okazji 30 dnia po śmierci

SOBOTA – 29.01.2022

12.00 – Pogrzeb Śp. Bogdana Gruszki

16.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Zwykłej.Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznego dziecka Radosława Żmij, jego rodziców i rodziców chrzestnych oraz w intencji całej rodziny

17.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Zwykłej. Za + Floriana Skaźnik w I rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

NIEDZIELA – 30.01.2022 – IV Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Anielę Koczar i ++ z ulic: Rzepakowej i Malinowej – od sąsiadów

9.30 – Za + syna Dawida Lasek w XII rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

11.00 – Za ++ rodziców Ingę i Rufina Zając

III NIEDZIELA ZWYKŁA

23.01.2022

DZIŚ SPEŁNIŁY SIĘ TE SŁOWA PISMA, KTÓREŚCIE SŁYSZELI …”

Dziś w Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą papież Franciszek ustanowił przed trzema laty. Wierzymy, że także dziś Chrystus jest obecny w swoim Słowie i chlebie eucharystycznym, a pośród nas wypełniają się Boże obietnice. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie słuchania słowa Pana, aby mogło zamieszkać w nas z całym swym bogactwem.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków parafialnych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek przypada święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła i kończy się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.

W środę obchodzimy wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W piątek wspominamy Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. O godzinie 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną. Szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Św.

W sobotę o godzinie 12.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Bogdana Gruszki. W naszym kościele w dni poprzedzające pogrzeb będzie modlitwa różańcowa o godzinie 19.00, a w czwartek i piątek po Mszy Św.

W sobotę o godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Niedzielę Słowa Bożego szczególnie zachęcamy do kupienia w cenie 8 zł „Gościa Niedzielnego”, którego lekturę warto zacząć od wywiadu o modlitwie psalmami. Są tam też praktyczne wskazówki, jak to robić. Dostępny jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci.