• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 09.01.2022 do 16.01.2022

Niedziela Chrztu Pańskiego od 09.01. do 16.01.2022 r.

NIEDZIELA – 09.01.2022 – Niedziela Chrztu Pańskiego

9.30 – Za + męża Andrzeja Szpek o dar życia wiecznego w II rocznicę śmierci

11.00 – Za + Kazimierza Płachno, ++ z rodzin: Płachno i Wyrobek

PONIEDZIAŁEK – 10.01.2022

7.00 – Za ++ rodziców Annę i Henryka Pojda i + brata Tadeusza

18.00 – Msza Św. Kolędowa. Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji Mieszkańców ulic: Staromiejskiej i Zielonej.

WTOREK – 11.01.2022

8.00 – Pogrzeb Śp. Franciszki Pławeckiej

18.00 – Msza Św. Kolędowa. Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji Mieszkańców ulic: Brzoskwiniowej, Cedrowej, Cyprysowej, Czereśniowej, Jałowcowej, Modrzewiowej, Morelowej, Świerkowej, Św. Jadwigi, Wiśniowej i Żorskiej

ŚRODA – 12.01.2022

7.00 – Za ++ Helenę Tendera w II rocznicę śmierci i Ignacego Tendera w X rocznicę śmierci, ++ obu stron

18.00 – Msza Św. Kolędowa. Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji Mieszkańców ulic: Bażantarniej, Bocianiej, Cegielnianej, Cichej, Drozdów, Leśnej, Miodowej, Rzepakowej, Skowronków, Spacerowej, Wspólnej

CZWARTEK – 13.01.2022

10.00 – Pogrzeb Śp. Jana Szeląg

17.00 – Za + Alojzego Celer w VI rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Celer i Nierząd

18.00 – Msza Św. Kolędowa. Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji Mieszkańców ulicy: Doświadczalnej, Gołębiej, Hodowców, Łanowej, Malinowej, Okopowej, Porzeczkowej, Poziomkowej, Pszennej, Rolniczej, Sadowej, Skromnej, Ziołowej, Żytniej.

PIĄTEK – 14.01.2022

17.00 – Za + Andrzeja Jaszek w VIII rocznicę śmierci, ++ rodziców Józefa i Martę Pojda, ++ teściów Teodora i Annę Jaszek, szwagra Emanuela, bratową Marię

18.00 – Msza Św. Kolędowa. Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji Mieszkańców ulicy: Karłowicza, Moniuszki, Osiedla Laurowego, Paderewskiego, Różyckiego, Sygietyńskiego, Szymanowskiego, Zbożowej.

SOBOTA – 15.01.2022

15.00 – 1/ Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Margot i Józefa Machnik z okazji 60 r. ślubu / Diamentowe Gody/

2/ Do Opatrzności Bożej za wstaw. Matki Bożej i Św. Jadwigi z podz. i z prośbą o za 4 rodziny

16.00 – Msza Św. z wigilii II Niedzieli Zwykłej. Za ++ Marię i Pawła Jaromin, ++ 2 siostry i 2 szwagrów

NIEDZIELA – 16.01.2022 – II Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Franciszka Kopeć w I rocznicę śmierci

9.30 – Za + Henryka Blaut

11.00 – Za + męża Krzysztofa Muras w kolejną rocznicę śmierci – od żony

16.00 – Msza Św. Kolędowa dodatkowa: Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji Mieszkańców, którzy nie mogli być na Mszy Św. w wyznaczonym terminie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

09.01.2022

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest” (Łk 3,21). Ta narracja sugeruje, że zanurzył się w wodach Jordanu po innych, ustawiwszy się pokornie na końcu kolejki. Prośmy w czasie tej Eucharystii pokornego Boga, by poruszyły nas na nowo słowa, które Mesjasz usłyszał nad falami Jordanu: „Jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W tym tygodniu w czwartek i w piątek Msze Św. parafialne w wyznaczonych intencjach będą sprawowane o godzinie 17.00 ze względu na Msze Św. Kolędowe, które sprawowane są o godzinie 18.00.

W piątek w salce pod zakrystią o godzinie 18.45 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Spotkanie będzie dotyczyło strojów komunijnych.

W tym tygodniu kontynuujemy Msze Święte Kolędowe z błogosławieństwem rodzin i domów na Nowy Rok.

W poniedziałek o godzinie 18.00 zapraszam mieszkańców ulic: Staromiejskiej i Zielonej.

We wtorek o godzinie 18.00 zapraszam mieszkańców ulic: Brzoskwiniowej, Cedrowej, Cyprysowej,

Czereśniowej, Jałowcowej, Modrzewiowej, Morelowej, Świerkowej, Św. Jadwigi, Wiśniowej, Żorskiej.

W środę o godzinie 18.00 zapraszam mieszkańców ulic: Bażantarniej, Bocianiej, Cegielnianej, Cichej, Drozdów, Leśnej, Miodowej, Rzepakowej, Skowronków, Spacerowej, Wspólnej

W czwartek o godzinie 18.00 zapraszam mieszkańców ulic: Doświadczalnej, Gołębiej, Hodowców,

Skromnej, Ziołowej, Żytniej.

W piątek o godzinie 18.00 zapraszam mieszkańców ulic: Karłowicza, Moniuszki, Osiedla Laurowego,

Paderewskiego, Różyckiego, Sygietyńskiego, Szymanowskiego, Zbożowej.

W niedzielę o godzinie 16.00 zapraszam na Mszę Św. Mieszkańców, którzy nie mogli być w

wyznaczonym terminie.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na nasz kościół.

We wtorek 18 stycznia br. nasza parafia organizuje wyjazd na „Jasełka” do Teatru Adama Mickiewicza w Cieszynie. Koszt bilet i przejazd to 70 zł od osoby. Zapisy w zakrystii do czwartku włącznie. Wyjazd z przed kościoła o godzinie 15.00.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem, i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela.