• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 01.01.2022 do 09.01.2022

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi od 01.01. do 09.01.2022 r.

SOBOTA – 01.01.2022 – UROCZYSTOŚĆ Świętej BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

11.00 – W intencji Rodzin naszej Parafii

15.15 – NIESZPORY KOLĘDOWE

NIEDZIELA – 02.01.2022 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

9.30 – Za + Emila Botor i ++ rodziców obu stron

PONIEDZIAŁEK – 03.01.2022

7.00 – Za + Różę Kloc w I rocznicę śmierci

18.00 – Msza Św. Kolędowa. Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji Mieszkańców ulicy Rybnickiej numery parzyste

WTOREK – 04.01.2022

9.00 – Pogrzeb Śp. Kowal Piotr

18.00 – Msza Św. Kolędowa. Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji Mieszkańców ulicy Rybnickiej numery nieparzyste

ŚRODA – 05.01.2022

7.00 – Za ++ 4 siostry: Otylię, Matyldę, Anastazję i Margot

12.00 – Pogrzeb Śp. Jacek Bronisławy

18.00 – Msza Św. Kolędowa. Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji Mieszkańców ulicy: Batalionów Chłopskich numery parzyste

CZWARTEK – 06.01.2022 – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – kolekta na misje

7.30 – O powołania kapłańskie, zakonne do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

9.30 – Za + Różę Kloc w I rocznicę śmierci

11.00 – Za + Leszka Bieleckiego w kolejną rocznicę śmierci o radość życia wiecznego

PIĄTEK – 07.01.2022

17.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej jako podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla rodzin: Janda, Czorny i Garus oraz o światło Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla wnuków

18.00 – Do Dzieciątka Jezus przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej w intencji

Mieszkańców ulicy: Batalionów Chłopskich numery nieparzyste

SOBOTA – 08.01.2022

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00 – Msza Św. z wigilii Niedzieli Chrztu Pańskiego. Za + Anielę Koczar w 30 dzień po śmierci

NIEDZIELA – 09.01.2022 – Niedziela Chrztu Pańskiego

9.30 – Za + męża Andrzeja Szpek o dar życia wiecznego w II rocznicę śmierci

11.00 – Za + Kazimierza Płachno, ++ z rodzin: Płachno i Wyrobek

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

02.01.2022

Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, tak samo jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina dziś św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. Msze św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00. Kolekta przeznaczona będzie na misje. W naszej parafii gościć będziemy Ojców Kombonianów, którzy przeprowadzą animację misyjną i zbiorą ofiary na ten cel przed kościołem. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. W tym dniu obchodzimy Dies Episcopi – przypada rocznica konsekracji ks. Abpa Wiktora Skworca, a także kolejna rocznica konsekracji biskupów pomocniczych: Ks. bp Marka Szkudło i Ks. bp Adama Wodarczyka. Otoczmy modlitwą naszych pasterzy.

W piątek od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii.

W sobotę zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii Niedzieli Chrztu Pańskiego. Po Mszy Św. o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

Przyszła niedziela będzie Niedzielą Chrztu Pańskiego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii.

W tym tygodniu rozpoczynamy Msze Święte Kolędowe z błogosławieństwem rodzin i domów na Nowy Rok..Ministranci będą rozprowadzać wodę święconą, kredę oraz kadzidło, a do skarbonki będzie można składać ofiarę na cele ministranckie. Podczas błogosławieństwa każdej rodziny będzie można złożyć „tradycyjna ofiarę kolędową”.

W poniedziałek o godzinie 18.00 zapraszam mieszkańców z ulicy Rybnickiej numery parzyste.

We wtorek o godzinie 18.00 zapraszam mieszkańców z ulicy Rybnickiej numery nieparzyste.

W środę o godzinie 18.00 zapraszam mieszkańców z ulicy Batalionów Chłopskich numery parzyste.

W piątek o godzinie 18.00 zapraszam mieszkańców z ulicy Batalionów Chłopskich numery nieparzyste.

Wszystkim Mieszkańcom Naszej Wspólnoty Parafialnej

Błogosławionego – Szczęśliwego Nowego 2022 Roku