• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 05.12.2021 do 12.12.2021


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  II Niedziela Adwentu od 05.12. do 12.12.2021 r.

  NIEDZIELA – 05.12.2021 – II NIEDZIELA ADWENTU

  7.30 – Za + Tadeusza Czyżewskiego

  9.30 – Za ++ Franciszka i Annę Olesz, syna Jana, ++ teściów Józefa i Zofię Szweda i Stanisława Palicę

  11.00 – ZA PARAFIAN

  PONIEDZIAŁEK – 06.12.2021 – Wsp. ŚW. MIKOŁAJA, biskupa

  7.00 – Za + Józefa Wuzik, ++ rodziców Marię i Pawła Wuzik oraz szwagra Ludwika Szczotka

  16.30 – Msza Św. roratnia. Przez wstawiennictwo Św. Mikołaja w intencji dzieci naszej parafii

  WTOREK – 07.12.2021 – Wsp. ŚW. AMBROŻEGO, bpa i dK

  7.00 – Msza Św. roratnia. Za ++ Józefę i Ludwika Weszka, brata Ludwika, Zofię i Henryka Płatkowskich, ++ z rodzin: Płatkowski i Weszka

  ŚRODA – 08.12.2021 – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Zygmunta Baron w IV rocznicę śmierci

  18.00 – Przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanie Poczętej w intencji Dzieci Maryi naszej parafii oraz ich rodziców i rodzeństwa

  CZWARTEK – 09.12.2021

  18.00 – Msza Św. roratnia.Za ++ Antoniego, Józefa i Mateusza Machulec, ++ z rodziny

  PIĄTEK – 10.12.2021

  18.00 – Msza Św. roratnia. Za + Bolesława Kryut i Józefa Przemyk

  SOBOTA – 11.12.2021

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  15.00 – CHRZEST DZIECKA: Julia Maria Urbanek

  16.00Msza Św. z wigilii III NIEDZIELI ADWENTU. Za + Zofię Dzida w VI rocznicę śmierci, ++ rodziców Jadwigę Żmij w 20 rocznicę śmierci oraz Franciszka Żmij, ++ z rodzin: Dzida, Żmij, Kokot, Mrzyk, Zawierucha, Łodziński i Fórman

  17.00Msza Św. z wigilii III NIEDZIELI ADWENTU. Za + Franciszka Kubicę w 31 rocznicę śmierci

  NIEDZIELA – 12.12.2021 – III NIEDZIELA ADWENTU

  7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Elfrydy z okazji urodzin

  9.30 – Za ++ Romana Czerneckiego i syna Kazimierza, ++ z rodzin: Czernecki, Przeor i Zuber

  11.00 – Za + Łucję Machnik we wspomnienie kolejnej rocznicy urodzin i + Feliksa Machnik

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

  na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021

  PRZYGOTUJCIE DROGĘ PANU…

  Przeżywając Adwent, kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanieścieżek naszego życia to zadanie stale aktualne. Niech udział w Eucharystii nas umocni, abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym oraz z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.

  Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Bóg zapłać za składane ofiary.

  W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Mikołaja. Wraz z Zarządem Osiedla Stara Wieś zapraszam dzieci na Mszę Św. szkolną roratnią o godzinie 16.30 i na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

  We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

  W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. od 12.00 – 13.00 możemy przeżyć GODZINĘ ŁASKI trwając w tym czasie w milczeniu przed Najświętszym sakramentem. Msze Św. będą sprawowane o godzinie 7.00 i 18.00. Kolekta będzie na potrzeby naszego kościoła. Msza Święta o godzinie 18.00 będzie sprawowana w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin. Po Mszy Św. będzie spotkanie przy stole w naszej salce pod zakrystią.

  W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św., o 18.00 Msza Św. szkolna. Po Mszy Św. w salce pod zakrystią odbędzie się Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

  W drugą sobotę miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 wszystkich należących i chcących należeć do Żywego Różańca. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Adwentu.

  W III Niedzielę Adwentu kolekta specjalna przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego Osiedla w wieku 65 lat i starszych na coroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Naszej Szkole w czwartek 16 grudnia br. o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 9 grudnia u Pani Łucji Brachaczek w Osiedlowym Centrum Kultury / stare przedszkole/ lub telefonicznie 516 570 662.

  Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Zarząd Osiedla wzorem lat ubiegłych prosi mieszkańców o przygotowanie paczek żywnościowych, które zostaną rozdane w okresie przedświątecznym osobom chorym, ubogim i potrzebującym. Paczki można składać w przedsionku kościoła lub zakrystii do niedzieli 12 grudnia 2021r. Z góry składamy gorące „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego w którym szczególnie polecamy adwentową szkołę modlitwy oraz drugą już rekolekcyjną medytację – o oczekiwaniu na Mesjasza, który przychodzi jako Przedwieczny Ojciec.

  POWRÓT