• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 28.11.2021 do 05.12.2021

I Niedziela Adwentu od 28.11. do 05.12.2021 r.

NOWY ROK LITURGICZNY

NIEDZIELA – 28.11.2021 – I NIEDZIELA ADWENTU

7.30 – Za + brata Rajmunda, ++ rodziców Łucję i Henryka Walecki

9.30 – Za + córkę Grażynę Rozmus w II rocznicę śmierci, + żonę Marię, ++ z rodzin: Studzieński i Wanot oraz + Mateusza Machulec

PONIEDZIAŁEK – 29.11.2021

7.00 – Msza Św. roratnia. Za + Wilhelma Gellner w 30 dzień po śmierci

WTOREK – 30.11.2021 – Święto ŚW. ANDRZEJA, Apostoła

7.00 – Msza Św. roratnia. ZA PARAFIAN

ŚRODA – 01.12.2021

7.00 – Msza Św. roratnia. ZA PARAFIAN

CZWARTEK – 02.12.2021 – Wsp. Bł. JANA FRANCISZKA MACHY, prezbitera – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Msza Św. roratnia.Za + Kazimierza Maśka

PIĄTEK – 03.12.2021 – Wsp. ŚW. FRANCISZKA KSAWEREGO, prezbitera – I piątek

18.00 – Msza Św. roratnia. Za + Lidię Otremba

SOBOTA – 04.12.2021 – Święto ŚW. BARBARY, dziewicy i męcz. Patronki górników – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych szczególnie tych, którzy odeszli do wieczności w ciągu ostatnich dziesięciu lat

9.00Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Św. Barbary w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin oraz ++ górników z okazji ich święta

15.00 – Chrzest dziecka: Liliana Kinastowska

16.00Msza Św. z wigilii II NIEDZIELI ADWENTU. ZA PARAFIAN

NIEDZIELA – 05.12.2021 – II NIEDZIELA ADWENTU

7.30 – Za + Tadeusza Czyżewskiego

9.30 – Za ++ Franciszka i Annę Olesz, syna Jana, ++ teściów Józefa i Zofię Szweda i Stanisława Palicę

Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

na cele kultu religijnego

DROGA ADWENTU

W pierwszą niedzielę Adwentu słyszymy słowa Jezusa, który mówi do nas: „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Na początku czasu świętego oczekiwania Chrystus wzywa nas do czujności. Eucharystia, w której uczestniczymy, to szczyt modlitwy i przestrzeń, w której uwrażliwiamy serce na Jego obecność. Pozwólmy Bogu, by nas przeniknął, obdarzył duchową czujnością i uzdolnił do odczytywania Jego znaków w codzienności.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont Krypty Katedry. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek rozpoczynamy tegoroczne roraty. Msze Św. Roratnie będą w naszej parafii w poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 7.00, w czwartki i piątki o godzinie 18.00.

W I czwartek miesiąca obchodzimy wspomnienie Błogosławionego Jana Franciszka Machę, prezbitera i męczennika. Dziękujemy Panu Bogu za dar beatyfikacji. O godzinie 7.00 Msza Św. o powołania.

W I piątek wspominamy Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą Sakramentalną. Zapisy w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św. zwłaszcza dla dzieci obchodzących I piątki, o 18.00 Msza Św. szkolna.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 w intencji naszych zmarłych z ostatnich dziesięciu lat. W tym dniu obchodzimy wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji oraz górników. O godzinie 9.00 zapraszam na Mszę św. w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin oraz ++ górników z okazji ich patronalnego święta św. Barbary. Podczas Mszy Św. zebrana kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół.

W II Niedzielę Adwentu kolekta przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Msze św. barbórkowe będą transmitowane w niedzielę 5 grudnia:
    godz. 9.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Olszowskiego odprawiana w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Kosztowach; transmisja na falach Polskiego Radia w Jedynce;
    godz. 13.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego odprawiana w katedrze; transmisja w TV Polonia i TVP3 Katowice. Do udziału w tej Mszy św. zachęcamy górników i ich rodziny z całej diecezji wraz z pocztami sztandarowymi.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, a w nim: znajdziemy kalendarz ścienny na 2022 rok z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa. A wśród artykułów zwracamy uwagę na reportaż Agaty Puścikowskiej opowiadający o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy.
    Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego Osiedla w wieku 65 lat i starszych na coroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Naszej Szkole w czwartek 16 grudnia br. o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 9 grudnia u Pani Łucji Brachaczek w Osiedlowym Centrum Kultury / stare przedszkole/ lub telefonicznie 516 570 662. Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Zarząd Osiedla wzorem lat ubiegłych prosi mieszkańców o przygotowanie paczek żywnościowych, które zostaną rozdane w okresie przedświątecznym osobom chorym, ubogim i potrzebującym. Paczki można składać w przedsionku kościoła lub zakrystii do niedzieli 12 grudnia 2021r. Z góry składamy gorące „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym.