• „MÓWIONO – ODSZEDŁ
  OD ZMYSŁÓW …”.

 • Ogłoszenia od 21.11.2021 do 28.11.2021


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXXIV Niedziela Zwykła od 21.11. do 28.11.2021 r.

  NIEDZIELA – 21.11.2021 – XXXIV NZ Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  7.30 – Za ++ rodziców Bronisławę i Feliksa Ficek, Jadwigę i Stanisława Paszek, brata Andrzeja

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w kolejną rocznicę ślubu dla Ireny i Franciszka Waleczek oraz z okazji urodzin Franciszka i wnuka Kacpra i o błogosławieństwo Boże dla dzieci z rodzinami

  11.00 – Za + Stefana Mrozek w XXVI rocznicę śmierci i ++ jego rodziców

  16.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Tarsycjusza i Św. Jadwigi w intencji czynnych ministrantów naszej parafii oraz ich rodziców z okazji patronalnego święta

  PONIEDZIAŁEK – 22.11.2021 – Wsp. ŚW. CECYLII, dziewicy i męczennicy

  7.00 – ZA PARAFIAN

  WTOREK – 23.11.2021

  7.00 – Za ++ rodziców Marie i Stefana Kapica, Łucję i Ludwika Kania

  ŚRODA – 24.11.2021 – Wsp. ŚW. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – ZA PARAFIAN

  CZWARTEK – 25.11.2021

  18.00 – Za + Jana Czerneckiego – od kolegów z Kopalni „Krupiński”

  PIĄTEK – 26.11.2021

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Klarę i Feliksa Miczek

  SOBOTA – 27.11.2021

  16.00Msza Św. z wigilii I NIEDZIELI ADWENTU. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Jana Soloch z okazji 80 Rocznicy Urodzin

  NOWY ROK LITURGICZNY

  NIEDZIELA – 28.11.2021 – I NIEDZIELA ADWENTU

  7.30 – Za + brata Rajmunda, ++ rodziców Łucję i Henryka Walecki

  9.30 – Za + córkę Grażynę Rozmus w II rocznicę śmierci, + żonę Marię, ++ z rodzin: Studzieński i Wanot oraz + Mateusza Machulec

  11.00 – ZA PARAFIAN

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA – 21.11.2021

  UR. JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  CHRYSTUS PAN I KRÓL WSZECHŚWIATA

  Zgromadzeni na Eucharystii w uroczystość Chrystusa Króla chcemy wsłuchiwać się w Jego słowo. Jezus wyznaje dziś przed sądem Piłata: „Tak, jestem królem”, zapraszając nas do rozważania tego, czym jest Jego królewska godność. Pozwólmy Mu na nowo wkroczyć w nasze życie, by mógł urzeczywistnić w naszych sercach „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

  Dzisiaj w naszej parafii gościmy Siostrę Radosławę Wojtasiak ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP z Panewnik, która odpowiada za patronaty misyjne zgromadzenia. Przedstawi działalność misyjną swojego zgromadzenia, a po Mszach Św. do południowych przed kościołem zbierze ofiary na wsparcie budowy Ośrodka Zdrowia w Północnym Kamerunie.

  Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

  Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata godnie z wolą Papieża Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji. Przedstawicieli młodzieży, zaangażowanych w grupy parafialne, zapraszamy w niedzielę 21 listopada o godz. 12 do udziału w Mszy św. w katedrze. Po Eucharystii zapraszamy młodzież na spotkanie do auli Wydziału Teologicznego, Dziś odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki, możemy dziś zyskać odpust zupełny.

  W poniedziałek wspominamy Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę chórów, organistów i muzyki kościelnej.

  W środę obchodzimy wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

  W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św. i Msza Św. szkolna.

  W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii I Niedzieli Adwentu.

  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Będzie wystawiona Księga Trzeźwości. Kolekta przeznaczona będzie na remont Krypty Katedry . Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Od przyszłego tygodnia w zakrystii będzie można nabyć opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

  W tym tygodniu w czwartek i piątek w godzinach od 16.00 do 17.00 telefonicznie pod nr 32 210 50 72 można zamawiać Msze Św. na rok 2022.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego Osiedla w wieku 65 lat i starszych na coroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Naszej Szkole w czwartek 16 grudnia br. o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 9 grudnia u Pani Łucji Brachaczek w Osiedlowym Centrum Kultury / stare przedszkole/ lub telefonicznie 516 570 662.

  Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Zarząd Osiedla wzorem lat ubiegłych prosi mieszkańców o przygotowanie paczek żywnościowych, które zostaną rozdane w okresie przedświątecznym osobom chorym, ubogim i potrzebującym. Paczki można składać w przedsionku kościoła lub zakrystii do niedzieli 12 grudnia 2021r. Z góry składamy gorące „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, a w nim:– płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego

  POWRÓT