• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 14.11.2021 do 21.11.2021


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXXIII Niedziela Zwykła od 14.11. do 21.11.2021 r.

  NIEDZIELA – 14.11.2021 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Franciszka Kopeć – od 3 rodzin

  9.30 – Za + Józefa Łukasik w VII rocznicę śmierci – od żony i dzieci, ++ rodziców i rodzeństwo

  Chrzest dziecka: Gloria Tucker

  11.00 – Za + ojca Stefana Janecki, ++ dziadków Sylwestra i Leokadię Janeckich, Alojzego i Klarę Tomala, Kazimierza Maśka, Zygmunta i Marię Sojka, Jadwigę Maśka, ++ z pokrewieństwa Janecki, Sojka, Tomala, Maśka

  PONIEDZIAŁEK – 15.11.2021

  7.00 – Za ++ Anastazję i Romana Pieles, Sabinę i Julię Pieles, Krystynę Łapko, ++ z rodzin: Pieles i Szlagor

  WTOREK – 16.11.2021

  7.00 – Za + męża Franciszka Kania

  ŚRODA – 17.11.2021 – Wsp. ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ, zakonnicy

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Teodora Jaszek, ++ żonę Annę i syna Andrzeja

  CZWARTEK – 18.11.2021 – Wsp. BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY, dziewicy i męczennicy

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za ++ rodziców Martę i Alojzego Pistelok, + Franciszka Sikorę

  PIĄTEK – 19.11.2021

  11.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – Ośrodek CARITAS Matka Boża Różańcowa

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Henryka Bogocz we wspomnienie kolejnej rocznicy urodzin

  SOBOTA – 20.11.2021 – Wsp. ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, prezbitera

  16.00Msza Św. z wigilii XXXIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Za + Pawła Gruba w kolejną rocznicę śmierci, + żonę Bronisławę

  Błogosławieństwo Rocznego Dziecka: Patrycja Helena Lazar

  17.00Msza Św. z wigilii XXXIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Za + Czesława Orlik w I rocznicę śmierci

  NIEDZIELA – 21.11.2021 – XXXIV NZ Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  7.30 – Za ++ rodziców Bronisławę i Feliksa Ficek, Jadwigę i Stanisława Paszek, brata Andrzeja

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w kolejną rocznicę ślubu dla Ireny i Franciszka Waleczek oraz z okazji urodzin Franciszka i wnuka Kacpra i o błogosławieństwo Boże dla dzieci z rodzinami

  11.00 – Za + Stefana Mrozek w XXVI rocznicę śmierci i ++ jego rodziców

  16.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Tarsycjusza i Św. Jadwigi w intencji czynnych ministrantów naszej parafii oraz ich rodziców z okazji patronalnego święta

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021

  Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” – zapewnia Jezus, kierując naszą uwagę na swoje przyjście w chwale. Pośród wielu niewiadomych naszego życia pewne jest to, że skoro należymy do Niego w ziemskim życiu, będziemy także mieć udział w Jego ostatecznym zwycięstwie. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy karmić się Jego obecnością i podtrzymywać naszą nadzieję.

  Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na nasz kościół. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę, także wpłacaną na konto parafialne.

  W środę wspominamy Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.

  W czwartek obchodzimy wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Na Mszę Św. o godzinie 18.00 zapraszam młodzież naszej parafii, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

  W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św. O godzinie 18.00 Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie te, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Świętej.

  W sobotę przypada wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

  W naszej archidiecezji odbędzie się Beatyfikacja Sługi Bożego – Ks. Jana Machy. Do katedry można przybywać od godziny 8.00 stosując wymogi sanitarne / maseczka, dezynfekcja rąk/.

  W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Św. Tarsycjusza i Święto Patronalne Ministrantów. Z tej okazji zapraszam czynnych ministrantów i ich rodziców na dodatkową Mszę Św. w ich intencji o godzinie 16.00. Po Mszy Św. zapraszam ministrantów i ich rodziców do salki na spotkanie przy stole.

  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na archidiecezję.

  W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Siostrę Radosławę Wojtasiak ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP z Panewnik, która odpowiada za patronaty misyjne zgromadzenia. Przedstawi działalność misyjną swojego zgromadzenia, a po Mszach Św. do południowych przed kościołem zbierze ofiary na wsparcie budowy Ośrodka Zdrowia w Tchollire na północy Kamerunu.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza górników naszego Osiedla wraz z żonami na spotkanie „Gwarków” z okazji dnia Św. Barbary, które odbędzie się 4 grudnia w sobotę w naszym Osiedlowym Centrum Kultury. Początek spotkania po Mszy Św., która będzie sprawowana w naszym kościele o godzinie 9.00. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się do dnia 27 listopada br. u Pana Mariana Szwarca lub u Pani Łucji Brachaczek i wniesienie opłaty w wysokości 20 zł od osoby.

  Z inicjatywy parafian powstaje Bractwo Bożego Miłosierdzia, które prowadzi codziennie o godzinie 15.00 w kościele modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Chętnych do prowadzenia tej modlitwy prosimy o zapisanie się na poszczególne dni.

  W tym tygodniu w czwartek i piątek w godzinach od 16.00 do 17.00 telefonicznie pod nr 32 210 50 72 można zamawiać Msze Św. na rok 2022.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. „Gość Ekstra” w cenie 10 zł i zwykły w cenie 6 zł. W najnowszym numerze przeczytamy między innymi o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, oraz o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej.

  POWRÓT