• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 07.11.2021 do 14.11.2021

XXXII Niedziela Zwykła od 07.11. do 14.11.2021 r.

NIEDZIELA – 07.11.2021 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Krystynę Żelazo w I rocznicę śmierci, + męża Stefana

9.30 – Za + Jana Czerneckiego – od kolegów z oddziału szybowego KWK „Krupiński”

11.00 – „O czyste serca dla naszych dzieci”

15.00 – NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH w kościele

PONIEDZIAŁEK – 08.11.2021 – Ostatni dzień Listopadowej Oktawy

7.00 – Za + Jana Kościelny w I rocznicę śmierci

Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych

WTOREK – 09.11.2021 – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

7.00 – Za wszystkich kapłanów o łaskę całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję oraz za wszystkich uczestników 33 dniowych rekolekcji kapłańskich

ŚRODA – 10.11.2021 – Wsp. ŚW. LEONA WIELKIEGO, papieża i dK

7.00 – Za + Różę Kloc – od koleżanek i kolegów z Technikum Rolniczego w Pszczynie rocznik 1971-1976 oraz od Pani Profesor Krystyny Klimondy

CZWARTEK – 11.11.2021 – Wsp. ŚW. MARCINA z TOURS, biskupa

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Weroniki Botor z okazji 85 rocznicy urodzin

18.00 – Za + Józefa Kyrcz w III rocznicę śmierci

PIĄTEK – 12.11.2021 – Wsp. ŚW. JOZAFATA, biskupa i męczennika

11.00 – Ślub konkordatowy: Aleksandra Kozioł i Cezary Reginis

18.00 – Za + ojca Piotra Rozmus w XXI rocznicę śmierci, + mamę Lidię w II rocznicę śmierci

SOBOTA – 13.11.2021 – Wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00Msza Św. z wigilii XXXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Za + Stanisława Koczar w XV rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 14.11.2021 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Franciszka Kopeć – od 3 rodzin

9.30 – Za + Józefa Łukasik w VII rocznicę śmierci – od żony i dzieci, ++ rodziców i rodzeństwo

Chrzest dziecka: Gloria Tak

11.00 – Za + ojca Stefana Janecki, ++ dziadków Sylwestra i Leokadię Janeckich, Alojzego i Klarę Tomala, Kazimierza Maśka, Zygmunta i Marię Sojka, Jadwigę Maśka, ++ z pokrewieństwa Janecki, Sojka, Tomala, Maśka

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021

W dzisiejszej Ewangelii uboga wdowa oddaje Bogu wszystko, co posiada na swe utrzymanie. Tylko głęboka wiara i ufność mogły ją skłonić do tego hojnego gestu, który przyciągnął uwagę Jezusa. Na początku tej Eucharystii obudźmy w sobie świadomość, że Jezus oddaje swoje życie za każdego z nas i zaprasza nas do hojnej odpowiedzi.

Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce, który wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze kolektę.Kolekta jest patronacką na budowę tamtejszego kościoła. w Mikołowie – Kamionce. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii..

Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych zalecanych.

W poniedziałek przypada ostatni dzień Oktawy Listopadowej. Po Mszy Św. będziemy modlić się za zmarłych zalecanych.

We wtorek obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W środę wspominamy Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W czwartek przypada wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa i obchodzimy Święto Niepodległości naszej Ojczyzny.

W piątek wspominamy Św. Jozafata, biskupa i męczennika. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św. O godzinie 18.00 Msza Św. szkolna.

W sobotę przypada wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych męczenników Polski. Jest to druga sobota miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXXIII Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. około godziny 17.00 w salce parafialnej odbędzie się zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i Sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na nasz kościół. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę, także wpłaconą na konto parafialne. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W tym tygodniu w czwartek i piątek w godzinach od 16.00 do 17.00 można zamawiać telefonicznie pod nr 32 210 50 72 Msze Św. na rok 2022.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

– przez cały listopad, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za swoich zmarłych i spełniając zwykłe warunki.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym polecamy szczególnie opowieść o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę. Warto takich ludzi poznawać i naśladować.