• „MÓWIONO – ODSZEDŁ
  OD ZMYSŁÓW …”.

 • Ogłoszenia od 31.10.2021 do 07.11.2021


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi  Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXXI  Niedziela Zwykła od 31.10. do 07.11.2021 r.

  NIEDZIELA  – 31.10.2021 –  XXXI  NIEDZIELA ZWYKŁA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

    7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Moniki i Grzegorza Jacek z okazji 25 rocznicy ślubu i 50 rocznicy urodzin Grzegorza oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

    9.30 – Za + Konstantyna Klos w I rocznicę śmierci 

  11.00 – Za + Karola Lasek we wspomnienie 85 urodzin

  15.00 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE  

  PONIEDZIAŁEK  – 01.11.2021 – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

    7.30 – Za + Bolesława Matula i ++ rodziców

    9.30 – Za ++ rodziców Rozalię i Stefana Chrószcz, ++ dziadków i + Karola Morawiec

  11.00 – Za + Pawła Gruszka – od Anny i Jerzego Bojanek

  15.00 – NABOŻEŃSTWO na cmentarzu procesja i   Msza Św. ok.16.00 – Za Zmarłych zalecanych 

  WTOREK – 02.11.2021 – Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

  7.00 – W intencjach Ojca Świętego i  RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  17.30 – RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  18.00 –  ZA++ PARAFIAN i++ zalecanych

  ŚRODA – 03.11.2021 

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki 

  7.00 – ZA++ PARAFIAN i++ zalecanych

  RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  CZWARTEK – 04.11.2021 – Wsp. ŚW. KAROLA BOROMEUSZA, biskupa  – I czwartek

  7.00 –    O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

  RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  17.30 – RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  18.00 – Za + Marię Kisielowską w I rocznicę śmierci

  RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  PIĄTEK – 05.11.2021 – I piątek

  7.00 –    Za + męża Romana Spyra, jego rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin: Spyra, Kuś i Młotek

  17.30 – RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ Otylię i Bolesława Pyclik

  SOBOTA – 06.11.2021 – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat. 

   RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH ZALECANYCH

  16.00 – Msza Św. z wigilii XXXII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Stanisława Larysz i + żonę Gertrudę

  17.00 – Msza Św. z wigilii XXXII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Jana Tatoj w I rocznicę śmierci

  NIEDZIELA  – 07.11.2021 –  XXXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Krystynę Żelazo w I rocznicę śmierci, + męża Stefana

  9.30 – Za + Jana Czerneckiego – od kolegów z oddziału szybowego KWK „Krupiński” 

  11.00 – „O czyste serca dla naszych dzieci”

  15.00 – NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH w kościele  

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl.  PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii:     www.parafiaswjadwigi.pl         

  Konto  Parafii:  z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A.  79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021

  Pytanie skierowane do Jezusa, które usłyszymy dzisiaj w Ewangelii, to jedno z najważniejszych pytań, jakie kiedykolwiek zostały zadane: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?”. Zgromadzeni na niedzielnej liturgii, chcemy słuchać słowa Boga i otworzyć serca na miłość przychodzącą od Niego. Prośmy o łaskę autentycznej odpowiedzi na Jego wezwanie.

  W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie naszego kościoła i pozostałych budynków. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  Przed kościołem Dzieci Maryi sprzedają papieskie kremówki. W poniedziałek bowiem przypada kolejna rocznica święceń kapłańskich Św. Jana Pawła II. Zachęcam do nabycia tych kremówek i wsparcia działalności Dzieci Maryi.

  Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe. 

  W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. O godzinie 15.00 na naszym cmentarzu „Świętego Krzyża” będzie nabożeństwo za zmarłych i około 16.00 będzie dodatkowa Msza Św. Kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie naszego cmentarza. 

  We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Msze Św. będą o godzinie 7.00 i 18.00, kolekta na potrzeby parafii. Różaniec za zmarłych zalecanych po Mszy św. porannej i o 17.30.

  Codziennie w czasie oktawy zapraszam wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe za zmarłych zalecanych. W zakrystii lub do skarbony można składać zalecki, wypominki za naszych zmarłych za których będziemy ofiarować nabożeństwa różańcowe w oktawie miesiąca listopada. W tych intencjach możemy też zapalać świece na wotywnych świecznikach.

  W  tym  tygodniu  przypadają: Ι piątek i Ι sobota miesiąca.

  W I czwartek wspominamy św. Karola Boromeusza, biskupa. Zapraszam na Mszę Św. o godzinie 7.00 o powołania do życia konsekrowanego i uświecenie duchowieństwa.

  W I piątek od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci komunijnych. O godzinie 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych i Msza Św. szkolna.

  W I sobotę miesiąca zapraszam parafian na Mszę Św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych , którzy odeszli do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii XXXII Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę Ks. Proboszcz Janusz Malczyk budowniczy kościoła w Mikołowie – Kamionce wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze drugą kolektę patronacką na budowę tamtejszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. warto przeczytać m.in. o Litanii do Wszystkich Świętych. Wymieniamy w niej często egzotyczne imiona – dowiedzmy się, kim były osoby, które je nosiły.

  Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

  – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Świętego. Odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św.; zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  POWRÓT