• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • W dniach 27.10 – 03.11 Powiat Pszczyński oraz Grupa Ratownicza HKR Pszczyna wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem organizuje akcję humanitarną dla uchodźców znajdujących się w placówkach przy granicy oraz w terenie.


  W dniach 27.10 – 03.11 Powiat Pszczyński oraz Grupa Ratownicza HKR Pszczyna wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem organizuje akcję humanitarną dla uchodźców znajdujących się w placówkach przy granicy oraz w terenie.

  Zbieramy dary rzeczowe takie jak:

  • Śpiwory – tylko syntetyczne
  • Buty (nieprzemakalne, zimowe. Wszystkie rozmiary damskie, męskie i dziecięce)
  • Kurtki (Ciepłe, nie puchowe. Wszystkie rozmiary damskie, męskie i dziecięce)
  • Butelki z filtrem do wody
  • Żywność: konserwy bez wieprzowiny i żywność dla dzieci o długim terminie przydatności

  Odzież i buty powinny być nowe bądź używane, ale nadające się do bezpośredniego przekazania.

  Czerwony Krzyż współpracuje z Strażą Graniczną oraz lokalnymi organizacjami, m.in.: Grupa Granica i Medycy na granicy, przekazując im pakiety pomocowe dla uchodźców.

  Dary rzeczowe będą przyjmowane przez harcerzy wolontariuszy w domie parafialnym – budynek przy kościele Podwyższenia Krzyża przy ul. Skłodowskiej- Curie 1 w Pszczynie od 27.10 do 03.11 w godzinach 15:00 – 18:00.

  POWRÓT