• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Ogłoszenia od 24.10.2021 do 31.10.2021


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXX Niedziela Zwykła od 24.10. do 31.10.2021 r.

  NIEDZIELA – 24.10.2021 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Piotra Lekki w IV rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Lekki, Schombera i Myszor

  9.30 – Za + Józefa Wagstyl o dar życia wiecznego – od żony i dzieci

  11.00 – Za + Gertrudę Jarczok, męża Jana oraz ++ 2 siostry i 2 szwagrów

  15.00 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

  PONIEDZIAŁEK – 25.10.2021

  7.00 – O dobrą śmierć dla małżonków Teresy i Jana

  Nabożeństwo Różańcowe

  WTOREK – 26.10.2021

  7.00 – Za + Józefa Widuch – od żony i dzieci

  Nabożeństwo Różańcowe

  ŚRODA – 27.10.2021

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Łucję Machnik o radość nieba – od rodzin Kost – Ćwierz

  Nabożeństwo Różańcowe

  CZWARTEK – 28.10.2021 – Święto ŚW. Apostołów SZYMONA i JUDY TADEUSZA

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

  18.00 – Za ++ Elżbietę i Józefa Bankiel, + Antoniego Ruśniok i ++ rodziców

  PIĄTEK – 29.10.2021

  17.30 – Nabożeństwo Różańcowe i poświecenie różańców dzieci komunijnych

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Romana Nycz, ++ z rodzin Nycz i Bodora

  SOBOTA – 30.10.2021 – Święto Rocznicy Poświecenia K-ła KATEDRALNEGO w Katowicach

  14.30 – CHRZEST DZIECI: Antoni Henryk Pławecki

  Antoni Jan Machulec

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla małżonków Agnieszki i Marka Bromboszcz oraz ich dziecka Julii Weroniki przyjmującej chrzest

  15.30 – Modlitwa Różańcowa

  16.00Msza Św. z wigilii XXXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Za ++ Adolfa i Helenę Polko

  17.00Msza Św. z wigilii XXXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i zdrowie dla Mirosława Pilota z okazji urodzin oraz w intencji wszystkich gości

  NIEDZIELA – 31.10.2021 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

  7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Moniki i Grzegorza Jacek z okazji 25 rocznicy ślubu i 50 rocznicy urodzin Grzegorza oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

  9.30 – Za + Konstantyna Klos w I rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Karola Lasek we wspomnienie 85 urodzin

  15.00 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

  na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.10.2021

  „… JEZUSIE, ULITUJ SIĘ …”

  „ Idź twoja wiara cię uzdrowiła” – mówi Jezus do Bartymeusza w dzisiejszej Ewangelii. „Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą” – komentuje ewangelista Marek. Również my zgromadzeni w imieniu Jezusa na niedzielnej Eucharystii, chcemy doświadczyć Jego uzdrawiającej mocy. Ten sam Chrystus, który niegdyś przechodził przez Jerycho, jest obecny pośród nas, w swoim słowie i w eucharystycznym chlebie. Otwórzmy nasze serca na Jego przemieniające działanie.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

  Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.

  W czwartek obchodzimy Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

  W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci. O godzinie 17.30 modlitwa różańcowa i na Msza Św. szkolna. Podczas Mszy Św. poświęcone zostaną różańce dla dzieci Pierwszokomunijnych.

  W sobotę przypada Święto Rocznicy Poświecenia Kościoła Katedralnego w Katowicach.

  W przyszłą niedzielę obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie naszego kościoła i pozostałych budynków.

  1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane jak w niedziele oraz dodatkowa na cmentarzu po procesji. O godz. 15.00 odbędzie się na naszym cmentarzu „Świętego Krzyża” nabożeństwo za zmarłych. Podczas procesji będzie poświecony nowy Krzyż i Ołtarz na którym sprawowana będzie Msza Św. Kolekta Uroczystości Wszystkich Świętych przeznaczona jest na utrzymanie cmentarza. Na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych będzie kwesta na Dom Ojca Pio.

  Zalecki – wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie można składać w zakrystii lub do skarbony.

  Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

  – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca Świętego. Odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św.; zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  – w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za swoich zmarłych i spełniając zwykłe warunki.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj „Gość Niedzielny”:

  przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Polecamy też szczególnie artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy.
  Zarząd Osiedla Stara Wieś organizuje jednodniowy wyjazd autokarowy na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia w terminie 11 grudnia. Koszt wyjazdu 65zł od osoby. Jeżeli będzie możliwość zwiedzenia Panoramy Racławickiej to koszt biletu wynosi 50zł. Zapisy przyjmuje: Damian Wagstyl tel. 606634644

  28.10.2021 w czwartek od 15.00 do 18.00 będzie możliwość zaszczepienia się także 3 dawką w naszym Osiedlowym Centrum Kultury. Będzie możliwość pomiaru ciśnienia krwi i poziomu cukru. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i w internecie.

  W dniach 27.10 – 03.11 Powiat Pszczyński oraz Grupa Ratownicza HKR Pszczyna wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem organizuje akcję humanitarną dla uchodźców znajdujących się w placówkach przy granicy oraz w terenie. Zbierane będą dary rzeczowe takie jak: śpiwory, buty, kurtki / damskie, męskie i dziecięce/, butelki z filtrem do wody. Rozpoczął się nowy nabór dla osób zainteresowanych wolontariatem w hospicjum. Informacje na plakatach i stronie internetowej. Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie.

  POWRÓT