• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 17.10.2021 do 24.10.2021

XXIX Niedziela Zwykła Odpust Parafialny od 17.10. do 24.10.2021 r.

NIEDZIELA – 17.10.2021 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY

7.30 – Za ++ Martę i Antoniego Kopeć

9.30 – Za + Bronisławę Nowak w I rocznicę śmierci

11.00SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN

16.00 – NIESZPORY ODPUSTOWE z MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ

PONIEDZIAŁEK – 18.10.2021 – Święto ŚW. ŁUKASZA, Ewangelisty – Całodzienna Adoracja

7.00 – Za ++ rodziców Jana i Gertrudę Jarczok we wspomnienie 100 rocznicy urodzin

18.00 – ZA++ PARAFIAN

WTOREK – 19.10.2021

7.00 – Za ++ Augustyna Chrószcz i Czesławę Sroka – od Zakładu Pogrzebowego „MAMOK”

ŚRODA – 20.10.2021 – wsp. ŚW. JANA KANTEGO, prezbitera

7.00 – Za ++ rodziców Łucję i Roberta, teściów Franciszkę i Karola oraz + Roberta Tomża

CZWARTEK – 21.10.2021

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Za ++ Krystynę Pyrtek, męża Stanisława, ++ z rodzin obu stron i ++ z pokrewieństwa

PIĄTEK – 22.10.2021 – wsp. ŚW. JANA PAWŁA II, papieża

11.00 – MODLITWA RÓŻAŃCOWA prowadzona przez nasz Ośrodek Caritas Matka Boża Różańcowa

18.00 – Za + Leopolda Wala o dar życia wiecznego w 40 rocznicę śmierci

SOBOTA – 23.10.2021

15.00 – Chrzest dzieci: Julia Katarzyna i Alan Jacek Krystek

15.30 – Modlitwa Różańcowa

16.00Msza Św. z wigilii XXX NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Za + Józefa Nikel I rocznicę śmierci

17.00Msza Św. z wigilii XXX NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, św. Jadwigi i Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Karola Romańskiego, jego rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i całej rodziny

NIEDZIELA – 24.10.2021 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Piotra Lekki w IV rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Lekki, Schombera i Myszor

9.30 – Za + Józefa Wagstyl o dar życia wiecznego – od żony i dzieci

11.00 – Za + Gertrudę Jarczok, męża Jana oraz ++ 2 siostry i 2 szwagrów

15.00 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 ODPUST PARAFIALNY

Zgromadzeni na Eucharystii jako Kościół – wspólnota chcemy słuchać słowa Jezusa, który mówi dziś do nas; „ Kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką. Prośmy, abyśmy pełnili wolę Boga Ojca na wzór naszej patronki Świętej Jadwigi Śląskiej, która jako księżna troszczyła się o wiarę ludu, o biednych i chorych, a teraz o każdego z nas. Niech jej wstawiennictwo wyprasza nam wszystkim potrzebne dary i łaski.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy nasz doroczny Odpust Parafialny Św. Jadwigi Śląskiej. Bardzo serdecznie witam w naszych progach dzisiejszego kaznodzieję Ojca Stanisława – Franciszkanina, Miłych Gości i wszystkich Parafian. Niech Święta Jadwiga nasza patronka otoczy nas płaszczem swej opieki.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła /na nowe inwestycje/. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Dzisiaj o godzinie 16.00 zapraszam na Nieszpory Odpustowe i modlitwę różańcową.

Codziennie zapraszam wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe.

W poniedziałek przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją po Mszy Św. o godzinie 7.30 i zakończymy o godzinie 17.30 modlitwą różańcową. Polecajmy w modlitwie Służbę Zdrowia w dniu patronalnego święta św. Łukasza. O godzinie 18.00 będzie Msza Św. za ++ Parafian.

W środę obchodzimy wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera.

W czwartek na różaniec i Mszę Św. zapraszam kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. będzie dla nich katecheza.

W piątek wspominamy Św. Jana Pawła II, papieża. Na różaniec i Mszę Św. szkolną zapraszam dzieci.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta przeznaczona będzie na Misje. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zalecki – wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie można składać w zakrystii.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obchodów dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Szczególnie tym, którzy porządkowali i upiększali kościół i jego obejście.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in. o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm.