• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 10.10.2021 do 17.10.2021

XXVIII Niedziela Zwykła od 10.10. do 17.10.2021 r.

NIEDZIELA – 10.10.2021 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ PAPIESKI

7.30 – Za + Stefana Żelazo we wspomnienie urodzin, + żonę Krystynę i ++ rodziców obu stron

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Dawida Kokot z okazji 18 Rocznicy Urodzin

PONIEDZIAŁEK – 11.10.2021

Nabożeństwo Różańcowe

WTOREK – 12.10.2021

7.00 – Za + Pawła Gruszka – od rodziny Ficek

Nabożeństwo Różańcowe

ŚRODA – 13.10.2021 – wsp. Bł. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO – DZIEŃ FATIMSKI

7.00 – Za ++ rodziców Feliksa i Łucję Machnik i ++ dziadków obu stron

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – RÓŻANIEC – PROCESJA z figurą Matki Bożej

CZWARTEK – 14.10.2021 – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – Święto Nauczyciela

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Za + męża Stefana i ++ Gertrudę i Henryka Kraus

PIĄTEK – 15.10.2021 – wsp. ŚW. TERESY od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Pawła Gruszka – od Józefy z dziećmi

SOBOTA – 16.10.2021 – Uroczystość Św. JADWIGI ŚLĄSKIEJ – naszej Patronki

15.30 – Modlitwa Różańcowa

16.00Msza Św. z wigilii XXIX NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Za + męża Andrzeja Szpek o radość życia wiecznego

NIEDZIELA – 17.10.2021 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY

7.30 – Za ++ Martę i Antoniego Kopeć

9.30 – Za + Bronisławę Nowak w I rocznicę śmierci

11.00SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN

16.00 – NIESZPORY ODPUSTOWE z MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ

Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

na cele kultu religijnego

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021

„Nauczycielu dobry, co mam czynić? …”

Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” – pytanie zadane Jezusowi w dzisiejszej Ewangelii również i my możemy postawić podczas Mszy św. Po raz kolejny usłyszymy, że za naszą deklaracją wiary powinny iść konkretne czyny. Jezus zachęca do pójścia za Nim. On patrzy na nas z miłością. I nie zostawia nas samych na naszej drodze do królestwa Bożego.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny zbierze ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz dar w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiać część Różańca Świętego ofiarowanego w intencjach papieskich i całego Kościoła.

W środę przypada Dzień Fatimski zapraszam na Mszę Św. o godzinie 7.00, a po niej na Nabożeństwo Fatimskie i modlitwę różańcową oraz procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

W środę i czwartek o godzinie 16.00 zapraszam parafian wraz z panami kościelnymi do sprzątania obejścia naszego kościoła przed uroczystością odpustową.

W czwartek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców.

W piątek wspominamy Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła. O godzinie 17.30 na modlitwę różańcową i na Mszę Św. szkolną zapraszam dzieci.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i naszej Wspólnoty Parafialnej. O godzinie 15.30 zapraszam na modlitwę różańcową, a o 16.00 będzie Msza Św. z Uroczystości Św. Jadwigi Śląskiej.

W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Odpust Parafialny. Msze Św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i Suma Odpustowa o godzinie 11.00. Nieszpory z modlitwą różańcową będą o godzinie 16.00. Na Sumę Odpustową i Nieszpory zapraszam wszystkich Parafian i Gości. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in. o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych oraz o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczasowe.