• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 03.10.2021 do 10.10.2021

XXVII Niedziela Zwykła od 03.10. do 10.10.2021 r.

NIEDZIELA – 03.10.2021 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Modlitwy III Zakonu Św. Franciszka

9.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ z rodzin: Figołuszka, Kubis, Pomorski, Hlubek, Kaszok i Kurzyca

11.00 – Za + Mirosława Jonderko – od Beaty i Piotra z dziećmi i ich rodzinami

Chrzest dziecka: Piotr Klaudiusz Mika

PONIEDZIAŁEK – 04.10.2021 – Wsp. Św. FRANCISZKA z ASYŻU

7.00 – Za ++ Józefę i Ludwika Weszka, brata Ludwika, ++ Zofię i Henryka Płatkowskich

WTOREK – 05.10.2021 – Wsp. Św. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, dziewicy

7.00 – Za ++ rodziców Helenę i Ludwika Drzyzga, + córkę Halinę i + Jana Krawieczek

ŚRODA – 06.10.2021

7.00 – Za ++ z rodzin: Łuka, Liszka i Gołek

Nabożeństwo Różańcowe

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej w intencji pracowników, podopiecznych i darczyńców Ośrodka Matki Bożej Różańcowej

CZWARTEK – 07.10.2021 – Wsp. NMP RÓŻAŃCOWEJ – I czwartek

7.00 – O powołanie do życia konsekrowanego i uświęcenie duchowieństwa

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Bronisławę Gruba – od sąsiadów

PIĄTEK – 08.10.2021

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Msza św. szkolna. O potrzebne Łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes dla solenizantów: Łucji, Hamida i rocznego dziecka Leonka

SOBOTA – 09.10.2021

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

Modlitwa Różańcowa

16.00Msza Św. z wigilii XXVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla małżonków Stanisławy i Piotra Jarczok z okazji 40 Rocznicy Ślubu / Rubinowe Gody Małżeńskie/ oraz o błogosławieństwo Boże dla trzech rodzin

Roczek dziecka: Martyna Godziek

NIEDZIELA – 10.10.2021 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Stefana Żelazo we wspomnienie urodzin, + żonę Krystynę i ++ rodziców obu stron

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Dawida Kokot z okazji 18 Rocznicy Urodzin

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021

„… CZY WOLNO MĘŻOWI ODDALIĆ ŻONĘ ? …”.

Eucharystia, na której się gromadzimy, jest pamiątką nowego przymierza ustanowionego przez Chrystusa. On sam przychodzi i chce towarzyszyć naszej pielgrzymce. Dziś zwraca naszą uwagę na relacje małżeńskie i rodzinne. Otwórzmy serca, aby Chrystus mógł nas dotknąć, uzdrowić i przemienić, kierując nasze kroki ku coraz bardziej dojrzałej miłości.

Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce, który wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze kolektę.Kolekta jest patronacką na budowę tamtejszego kościoła. w Mikołowie – Kamionce. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii..

W poniedziałek wspominamy Św. Faustynę Kowalską, dziewicę.

W środę z okazji czwartkowego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej o godzinie 11.00 będzie Msza Św. w intencji pracowników, podopiecznych i darczyńców Ośrodka Matki Bożej Różańcowej. Jest to Uroczystość Odpustowa naszego Ośrodka Caritas.

W czwartek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godzinie 7.00 Msza Św. o powołania i uświęcenie duchowieństwa, o 17.30 na modlitwę różańcową i Mszę Św. zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Św. spotkanie.

W piątek zapraszam wszystkie dzieci na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30 i na Mszę Św. szkolną o godzinie 18.00. Po Mszy Św. będzie spotkanie dla rodziców i dzieci, które 15 maja 2022 roku mają przystąpić do I Komunii Św.

W drugą sobotę miesiąca o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXVIII Niedzieli Zwykłej.

W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz dar w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego– Eugeniuszu Kazimirowskim..