• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 26.09.2021 do 03.10.2021

XXVI Niedziela Zwykła od 26.09. do 03.10.2021 r.

NIEDZIELA – 26.09.2021 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Krystyny i Stanisława Płatkowskich z okazji 70 Rocznicy Urodzin i w intencji ich dzieci z rodzinami

9.30 – Za + Gertrudę Stachurską – od córki Katarzyny z rodziną

11.00 – Za + Jana Spyra, brata Józefa Spyra, + Ks. Proboszcza Antoniego Mazura – od Józefy i Mariana oraz dzieci

PONIEDZIAŁEK – 27.09.2021 – Wsp. Św. WINCENTEGO a’ PAULO

7.00 – Za + Augustyna Chrószcz – od rodziny Szczepański

WTOREK – 28.09.2021 – Wsp. Św. WACŁAWA, męczennika

7.00 – Za ++ Łucję Machnik i Krystynę Borowską – od Zakładu Pogrzebowego „MAMOK”

ŚRODA – 29.09.2021 – Święto Św. Archaniołów MICHAŁA, GABRIELA i RAFAŁA

7.00 – Za ++ rodziców Marię i Teofila Kordoń, + męża Roberta Kliś

CZWARTEK – 30.09.2021 – Wsp. Św. HIERONIMA, prezbitera i doktora Kościoła

18.00 – Za + męża Henryka Bogocz w II rocznicę śmierci – od żony z rodziną

PIĄTEK – 01.10.2021 – Wsp. Św. TERESY od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dK I – piątek

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe

18.00 – Msza św. szkolna. Za + mamę Bronisławę Spyra w II rocznicę śmierci, + ojca Feliksa, ++ z pokrewieństwa Spyra i Kumor

SOBOTA – 02.10.2021 – Wsp. Św. ANIOŁÓW STRÓŻÓW I – sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

13.00 – Ślub konkordatowy: Klaudia Błaut i Jakub Mika

15.00 – Chrzest dziecka: Kinga Katarzyna Wala

15.30 – Modlitwa Różańcowa

16.00Msza Św. z wigilii XXVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Za ++ rodziców Józefę i Stanisława Szewczyk w V rocznicę śmierci, + siostrę Zofię i bratową Ewę

NIEDZIELA – 03.10.2021 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Modlitwy III Zakonu Św. Franciszka

9.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ z rodzin: Figołuszka, Kubis, Pomorski, Hlubek, Kaszok i Kurzyca

11.00 – Za + Mirosława Jonderko – od Beaty i Piotra z dziećmi i ich rodzinami

Chrzest dziecka: Piotr Klaudiusz Mika

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021

„… KTO BOWIEM NIE JEST PRZECIWKO NAM, TEN JEST Z NAMI”.

Gromadzimy się na liturgii jako Kościół, wspólnota, która celebruje pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. On sam wypowie do nas dziś ważne słowa. „Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”. Otwórzmy serca na dar Jego wyzwalającej miłości, aby nasze życie i działanie przyczyniało się do budowania jedności i umacniało dobro obecne w świecie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Codziennie zapraszam Wszystkich Parafian na modlitwę różańcową. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam całe rodziny. Mamy świętego Jana Pawła II – patrona Rodzin. Za pobożne odmawianie Różańca Św. i spełnienie warunków możemy zyskać odpust zupełny. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 7.30. Na dziesiątkę Różańca zapraszam także dzieci idące do szkoły.

W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Wincentego a’ Paulo, prezbitera.

We wtorek wspominamy Św. Wacława, męczennika.

W środę obchodzimy Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca.

W I piątek miesiąca wspominamy Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci komunijnych, o 17.30 modlitwa różańcowa, o 18.00 Msza Św. szkolna.

W I sobotę obchodzimy wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, zapraszam parafian na Mszę Św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli do wieczności w minionym dziesięcioleciu. O 15.30 Modlitwa Różańcowa, a o 16.00 Msza Św. z wigilii XXVII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce.Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła.

Zarząd Osiedla Stara Wieś i Kępa zaprasza mieszkańców osiedli do udziału w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2022. Głosować może każdy mieszkaniec gminy Pszczyna, który ukończył 15 lat. Głosować można w dniach od 20.09 do 03.10 przez Internet lub za pomocą karty do głosowania w następujących miejscach:

1. W naszej bibliotece w naszym Osiedlowym Centrum Kultury ul. Staromiejska 43 w godzinach otwarcia, tj. w poniedziałek od 9.00 do 14.00, we wtorek, środę i czwartek od 12.00 do 17.00.

2. Przed naszym kościołem w niedzielę w dniach 26.09 i 03.10 w godz. od 7.30 do 12.30,

Przypominamy, aby można było zagłosować potrzebny jest numer PESEL i chęć zagłosowania. Szczegóły w gablotkach i na stronie internetowej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

polecamy szczególnie bardzo ważną, szczerą rozmowę z prowincjałem polskich dominikanów ojcem Pawłem Kozackim oraz reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowację.

W zakrystii można zakupić pendrive ze zdjęciami z pielgrzymki do Włoch. Cena 20 zł.