• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 19.09.2021 do 26.09.2021

XXV Niedziela Zwykła od 19.09. do 26.09.2021 r.

NIEDZIELA – 19.09.2021 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Annę Walecki – od rodzin: Świerkot i Matula

9.30 – Za ++ rodziców Mateusza i Martę Noga, ++ z rodzin Dziura i Zelner

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Marii Barczyńskiej z okazji 60 Rocznicy Urodzin

12.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Krystyny i Mirosława Tatoj z okazji 25 Rocznicy Ślubu i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

PONIEDZIAŁEK – 20.09.2021 – Wsp. Św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Tow.

7.00 – Za + Czesławę Sroka z okazji 30 dnia po śmierci i + Witolda Piechowicza

WTOREK – 21.09.2021 – Święto Św. MATEUSZA, APOSTOŁA

7.00 – Za + Zofię Pękała w I rocznicę śmierci o dar życia wiecznego, + męża Ludwika i ++ rodziców obu stron

ŚRODA – 22.09.2021

7.00 – Za + męża Alojzego Gogol we wspomnienie urodzin i + Halinę Ziebura we wspomnienie urodzin

CZWARTEK – 23.09.2021 – Wsp. Św. PIO z PIETRELCINY, prezbitera

18.00 – Za + Piotra Leśnikowskiego oraz dziadków obu stron

PIĄTEK – 24.09.2021

11.30 – KORONKA do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – Ośrodek Caritas MB Różańcowa

18.00 – Msza św. szkolna.Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Jadwigi w intencji rodzin: Maśka, Wrzoł i Sojka

SOBOTA – 25.09.2021

14.30 – Chrzest dziecka: Radosław Dominik Kubek

15.00 – Chrzest dziecka: Wiktor Michał Pławecki

16.00Msza Św. z wigilii XXVI NIEDZIELI ZWYKŁEJ.Za + Marię Studzieńską – od Jana Soloch i córek z rodzinami

Roczek: Julia Czembor

NIEDZIELA – 26.09.2021 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Krystyny i Stanisława Płatkowskich z okazji 70 Rocznicy Urodzin i w intencji ich dzieci z rodzinami

9.30 – Za + Gertrudę Stachurską – od córki Katarzyny z rodziną

11.00 – Za + Jana Spyra – od Józefy i dzieci

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021

„… KTO PRZYJMUJE JEDNO Z TYCH DZIECI W IMIĘ MOJE MNIE PRZYJMUJE…”.

„Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wskazując na cel swojej ziemskiej wędrówki. Jego przejście przez śmierć do chwały Ojca to droga pokory, na której przemienił tragiczne okoliczności swojego życia w dar. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy potwierdzić naszą decyzję pójścia za Chrystusem. Prośmy, aby przemienił nasze życie i umocnił w nas postawę ofiarnej służby wobec bliźnich.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary by wesprzeć chorego na SMA Filipka. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

We wtorek obchodzimy święto Św. Mateusza, Apostoła.

W czwartek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

W piątek zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.

W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XXVI Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

W przyszłą niedzielę i w następną po Mszach Św. będą zbierane podpisy do glosowania nad budżetem obywatelskim. Potrzebny będzie pesel i Dowód Osobisty.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze między innymi artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana.